Празник на корейския език и култура ще се проведе в Бургас
Показват богатството на южнокорейската култура
Празник на корейския език и култура ще се проведе в Бургас на 8 декември, съобщиха организаторите.
В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ ще бъде изнесена интересна програма, показваща богатството на южнокорейската култура, набираща все повече популярност в глобален план.
Организатори са Община Бургас и почетното консулство на Република Южна Корея в Бургас.
В 16 часа ще има уъркшоп за рисуване по модела на Минхуа – корейски живописи, а в 17 часа ще започне официалната церемония. Очакват се много гости от различни институции.
В Бургас корейският език и култура набират все повече популярност, а една от причините е всеотдайната учителка Суми Ким, която обучава над 130 деца от 7 училища.
Нейната мисия в Бургас започна преди шест години с подкрепата на общината, Министерството на образованието на Южна Корея и дипломатическата мисия на Южна Корея в София.
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите
Мъртво пиян катастрофира пред полицията
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме!
Подробности за пожара в Мол
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни
Психолог направи на пух и прах ергените
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май
