×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Знакови депутати от ГЕРБ и ДПС с нова акция срещу „Лукойл“ - ПП-ДБ пак ги блокираха


Знакови депутати от ГЕРБ и ДПС с нова акция срещу „Лукойл“ - ПП-ДБ пак ги блокираха
Борисов и Пеевски са първовносителите на нов законопроект - за прекратяване на дерогацията за руския нефт от 1 януари
06 Декември 2023, Сряда, 11:11 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка-архив: НС

Партиите на Борисов и Пеевски пък в отговор не подкрепиха прекратяване на дерогацията за руския нефт от март

Знакови депутати от ГЕРБ и ДПС отново внесоха законопроект за прекратяване на дерогацията (изключението) за внос на руски нефт. Това са Бойко Борисов, Делян Пеевски, Делян Добрев и Йордан Цонев – по реда на подписите.

Те са предложили законопроекта вчера – часове след публикуваното съобщение от групата „Лукойл“, според което компанията обсъжда вариант и за продажба на активите й в България.

Делян Добрев на брифинг същия ден анонсира новата им законодателна инициатива, като обясни, че разговарял и с Христо Иванов от ПП-ДБ. Иванов му заявил, че иска да разговаря с Борисов и ако той подкрепя, то и Иванов щял да го направи. Подписът на депутата от ПП-ДБ обаче липсва под законопроекта.

Днес междувременно бе свикана извънредно енергийната комисия в Народното събрание (НС). Това се случи по време на прекъсване на пленарното заседание по искане на ДПС.

В комисията обаче не бе постигнато съгласие. Имаше две гласувания, свързани с дерогацията. Едното по предложението на ГЕРБ и ДПС съгласно новия законопроект – тя да бъде прекратена на 1 януари 2024 г. То получи подкрепата само на двете формации. ПП-ДБ бяха „въздържал се“.

Бе гласуван и законопроект на ПП-ДБ – дерогацията да бъде прекратена през март. И той обаче бе отхвърлен с гласовете на всички останали. 

 

 


В категории: Политика , Бизнес


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира пред полицията Мъртво пиян катастрофира пред полицията 01/05/2026, Петък 20:23 0
Тервел ИЛИЕВ Подробности за пожара в Мол Подробности за пожара в Мол 01/05/2026, Петък 19:20 0
Флагман.БГ Психолог направи на пух и прах ергените Психолог направи на пух и прах ергените 01/05/2026, Петък 18:20 0
9
Коментара по темата
9.
Бургазлия
06.12.2023 15:56:05
0
10
Най-страшното е , че тези двамата и партиите им водят държавата от 15 години надолу и не се замислят , че те ще ѝ ударят ключа и всичко приключва.
Погледа им стига само до поредния транш от европари, поредната далавера и уютно депутатско местенце.
Далаверата е тяхното верую , а че народа бяга и след 20-30 години няма да има държава България , хич не ги интересува.
8.
Тези Д2 и ББ
06.12.2023 14:36:32
0
13
да бъдат набучени на кол пред народното събрание !
7.
БГ овца
06.12.2023 13:12:49
0
12
Много обичам да ме стрижат и доят тикви и прасета .
6.
Имаме си нова титла
06.12.2023 12:29:22
0
12
"Знаков депутат"!
5.
На тези двамата
06.12.2023 12:19:29
0
25
някой трябва да им напомни какво се случи точно преди 10 години !
заради една управленска глупост, цените на тока хвръкнаха нагоре, хората излязоха по улиците, Боко се напъха в болницата , след като подаде оставка ...
Пак по това време хората излязоха на улиците и стояха там близо година , защото въобще не приеха Пеевски да управлява каквото и да е в тази държава !
А той беше предложен за шеф на ДАНС пак поради управленска глупост!
В една нормална демокрация тези двамата щяха отдавна да са изхвърлени от политиката !
А сега отново надигат глави и всички наоколо кудкудякат от възторг!
4.
$$$
06.12.2023 11:50:52
1
26
ТАЗИ СНИМКА Е ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА ЗЛОТО В СТРАНАТА.
3.
Изумително е
06.12.2023 11:46:05
1
27
Как в условията на "демокрацията" няколко човека могат да си играят съвсем необезпокоявано със съдбата на цялата държава !
Партиите им гласуват като един и то винаги това, което е казал лидера им!
2.
ТОВА ОБЯСНЯВА ВСИ4КО
06.12.2023 11:42:59
5
21
М. ЗАХАРОВА: ОПАСНИ ГЛУПАЦИ, НЕГРАМОТНИ 4ИНОВНИЦИ В СОФИЯ, ПОЗОРЯТ ( ОГРАБВАТ ) БЪЛГАРСКИЯ НАРОД.
1.
Ако някой
06.12.2023 11:35:08
2
23
попита двамата дебеланковци, какви ще бъдат цените на горивата , ако дерогацията бъде прекратена от 1 януари, т.е. след 20 дни, сигурно и двамата ще започнат да гледат тъпо, защото изобщо не са се замисляли за този проблем!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори