×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румен Радев връчи мандата на ГЕРБ-СДС, но Росен Желязков го върна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полицаите спасили София от вандалски погром, иззели пиротехника, боксове, метални палки от запалянковците


Полицаите спасили София от вандалски погром, иззели пиротехника, боксове, метални палки от запалянковците
Директорът на СДВР старши комисар Любомир Николов каза, че протестът на футболните фенове срещу БФС не е бил мирен и няма как полицията да остави вандалите да унищожат всичко в сърцето на София
Тема в развитие
Вътрешният министър бил на кино по време на протестите и обявил, че нищо особено не се е случило 7 са в болница след снощните протести ПП-ДБ поиска оставката на вътрешния министър заради снощните размирици, ГЕРБ и ДПС го защитиха Полицаите спасили София от вандалски погром, иззели пиротехника, боксове, метални палки от запалянковците Десетки ранени и арестувани след протеста срещу БФС Васил Терзиев на протеста на агитките срещу БФС: Не си представях така началото на мандата ми Може ли БФС да остане без лиценз? Министър питал Боби Михайлов с какъв акъл опразва стадиона Боби Михайлов: Всичко прилича на саботаж! С какво ще помогне моята оставка? Гаврата на БФС с бургаските клубове продължава, вижте как човекът на Боби Михайлов мачка опозицията БФС не уби, а настърви опозицията Кои са бургаските клубове, които подкрепят Боби Михайлов и защо го правят Извънредно! Пред централата на БФС в Бургас ще ври и кипи на 6 април, готви се протест Бургас осъмна с плакати срещу Боби Михайлов Бургаските клубове „запалиха“ България за протести срещу Боби Михайлов Земетресение във футбола! 80 % от клубовете в Бургаско се готвят да напуснат първенствата на БФС
виж още
скрий
17 Ноември 2023, Петък, 08:06 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ако не бяхме взели реципрочни мерки, тези хора щяха да потрошат всичко и да пострадат много невинни граждани, каза шефът на СДВР

Няма полиция в света, която да остави вандали да унищожават имущество в която и да било столица. Това каза на брифинг преди минути директорът на СДВР старши комисар Любомир Николов.

„Видяхте протеста колко беше мирен беше протеста и до какви действия се стигна. Ако не бяхме взели реципрочни мерки, тези хора щяха да потрошат всичко и да пострадат много невинни граждани, включително и журналисти“, добави той.

Предотвратихме внасянето на много пиротехника, боксове, метални палки и др. забранени предмети, забранени за подобни мероприятия в София, заяви пък заместник-директорът на СДВР Стефан Иванов.

„Видяхте безпрецедентна агресия. Нашият кордон от полицейски служители на първа линия бе без предпазни шлемове и каски. Протестиращите обаче започнаха да чупят пътната инфраструктура – плочки от тротоарите, павета от улиците. Увреждаха частните автомобили, които бяха паркирани там, с което застрашиха живота не само на полицейските служители, а и на самите тях“, добави той.

"Тежките предмети, които футболните фенове хвърляха, падаха и по техните глави. След многократни предупреждения да прекратят това, предприехме действия за разпръскване на тълпата с цел опазване на живота и здравето на всички хора, които бяха на място", заяви Иванов. 

Тридесет и трима души са задържани по време на протеста срещу БФС. Сред арестуваните има и непълнолетни футболни фенове. Предстои органите на реда да прегледат камерите за видеонаблюдение на полицията и на Столичната община, за да установят всички нарушители.

Междувременно бТВ съобщи, като се позова на информация от Столична община, че над 80 елемента от градската инфраструктура са с щети след снощните протести в центъра на София. Това са счупени или изгорели 33 антипаркинг колчета, 23 контейнера и кошчета за отпадъци, 17 тръбнорешетъчни прегради, други съоръжения на пътната инфраструктура, 5 кашпи, както и стоянки за велосипеди и пътни дъждоприемни шахти.

Още от полунощ започна почистването на улиците между Националния стадион „Васил Левски“, Министерството на спорта и Софийски университет от екипите на почистващите фирми и столичният инспекторат. Пътните платна са почистени машинно, а от тази сутрин започна и метене на тротоарите.

Столичната община ще поиска от организатора на протеста възстановяване на щетите по публичната инфраструктура. При съгласуване на протеста организаторът е уведомен да не допуска замърсяване и увреждане на градската среда.

По последна информация от Спешната помощ на протестите срещу БФС снощи в София има 24 подадени сигнала за ранени и пострадали хора, съобщава бТВ. 

7 от ранените са настанени в болници – един във ВМА, един в ИСУЛ и петима в „Пирогов“. В центъра на София са изпратени 17 линейки. До късно снощи екипите на спешната помощ са преглеждали и карали пациенти по болниците.

Повечето пострадали са с травми по главата.   

 


В категории: Крими , Спорт


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Внезапно почина адвокат Михаил Бояджиев Внезапно почина адвокат Михаил Бояджиев 13/01/2026, Вторник 07:17 0
Тервел ИЛИЕВ Руски дипломат е открит мъртъв Руски дипломат е открит мъртъв 12/01/2026, Понеделник 21:21 2
Тервел ИЛИЕВ Може ли да ви глобят заради ароматизатор в колата Може ли да ви глобят заради ароматизатор в колата 12/01/2026, Понеделник 20:34 1
Тервел ИЛИЕВ 38-годишна роди бебе с 0,15% алкохол в кръвта 38-годишна роди бебе с 0,15% алкохол в кръвта 12/01/2026, Понеделник 19:48 0
Тервел ИЛИЕВ Почина шимпанзето "гений" Ай Почина шимпанзето "гений" Ай 12/01/2026, Понеделник 19:11 1
Тервел ИЛИЕВ Обявиха грипна епидемия във Варна Обявиха грипна епидемия във Варна 12/01/2026, Понеделник 18:50 0
20
Коментара по темата
20.
Протестър
17.11.2023 12:14:22
0
0
Полицаите не са виновни.Министърът МВР на е виновен
19.
Тревор
17.11.2023 10:48:03
2
4
Хахахаха лъжат свинете, за да се изкарат невинни
18.
Мдааммм
17.11.2023 10:11:25
2
3
"Щяло,щели...".По логиката на милисионерите отсега нататък както и досега НЕ би трябвало и НЕ трябва фенове да присъстват по стадионите!
17.
Abc
17.11.2023 10:04:07
2
13
Никога не съм харесвал тези футболни гамени търсещи с кой да се сбият . Иначе чест им прави на обединението и организацията , ако използваха това за още по градивни цели например протести пред парламента нашите политици щяха да са кротки агънца.
16.
1
17.11.2023 10:01:20
3
11
Нормално коментарите в сайта на "най-заспалия" град за живеене да са такива. Все пак сте най-покорните роби от години. В Бургас протести никога не е имало. Не случайно стандарта на живот е по-нисък от Габрово и Стара Загора през последните 10 години. Не стига че за нищо не протестирате ми и давате акъл на другите как да го правят.. овце бургаски доброволно надупчени в шатри из морската градина
15.
ива
17.11.2023 09:53:29
7
15
Това не беше протест, а организирана вандалска проява!!!!!!! Малките наркомани дори не знаят кои играят в националния, но чуят ли "протест" - първи са наредени. Започват да трошат непознати коли, плочки, палят огън, бият се...... абсолютни животни. И тези животни си имат майки , които кротко си седят вкъщи и идея си нямат какви ги вършат "невинните" им синове... отврат.
14.
Жени под фуражки
17.11.2023 09:39:02
12
13
Само гавра и унижение за куките ! Измет без мозък ! Комплексирани шматки !
13.
фен
17.11.2023 09:37:06
12
11
Полицията се насра !!!!
12.
SS
17.11.2023 09:32:32
0
9
Баси и бавно развиващите се. Тези едно изречение немогат да съставят. И си измислят думи да изглеждат умни а физиономиите са един път.
11.
Мирен гражданин
17.11.2023 09:27:33
1
22
Никога в историята не се е случвало всички враждуващи агитки да се обединят !
Ако феновете искаха война с полицията , щяха да хвърлят коктейл молотов по тях представете си над 5000 човека да хвърлят молотов това щеше да е война!
Заради 10 утайки които не искат да пуснат кокала на властта !
10.
Бул
17.11.2023 09:04:43
27
7
Главният виновник е Бербатов с неговата безгранична алчност и жажда за власт. Всичко си беше добре организирано. Кои отива на мирен протест с коктейли молотов бомби ракети и боксовете
Големия футболист който отказваше да играе за България но направи война за да управлява.
9.
Ами
17.11.2023 09:00:16
1
22
Тези хора от Бфс трябва да си ходят.Мирни протести имаше вече файда никаква.Това което се случва във футбола е отражение на това в държавата.Погледнете накъде отива тази не държава ами територия.И утре вече като ни писне на всички и излезем да протестираме как трябва да бъде за да може някой да ни обърне внимание.Или някой като Емилчо ще ни показва среден пръст и ще се правят, че те не знаят защо има протест.
8.
RY
17.11.2023 08:52:49
6
26
Браво това е протест , така вече в България тлябва да се протестира , стига сме мълчали !!! ОСТАВКА НА ВСИЧКИ !!!
7.
@@@
17.11.2023 08:49:51
15
25
Изгледах целия погром ,който извършиха тъй наречените фенове.Това ли е мирния им протест?Имаше едни според мен малолетни ,които хвърляха по полицаите тежки предмети-камъни ,оградни колчета и други тежки предмети.Полицаите с нищо не ги провокираха.Това бяха млади хора без грам възпитание и затова мисля,че трябваше по-сурово да се отнесат към тях.Такива само бой ги управя и затвор.Нанесоха много щети на коли,витрини ,кафета по улицата.
6.
Филма футболен протест
17.11.2023 08:48:03
3
14
Сценарист митьо гестапото. Режисьори Софийско градско и дирекция национална полиция и БФС..
В главните роли:
Младежа,Дани Илиев Росен Животното ,боби перуката ,данчо лечков.
Охранителна полиция ,София Запад и фенклуба на ЦСКА.. и джендърмерията .
Потърпевш : българския футбол,обикновен ганьо и ганка с малките ганчовци честито на печелившите!
5.
Гларус
17.11.2023 08:45:40
0
19
Оставка на перуката!
4.
Брус Ли от Меден Рудник
17.11.2023 08:40:39
1
20
Чудесно активно мероприятие спретнаха по сценарий на библиотекарите.
Сега всички са доволни полицейските шефове с премии,полицаите герои,запалянковците от София запад и ЦСКА народни закрилници,перуката си остава на власт лапането продължава за него и шефовете му черното тото върви,само обикновен ганьо за пореден път бан гъзъ,докато лапа мухите.
И нито дума потрошените и запалени коли на добитъка кой ще ги въатанови.
3.
зрител
17.11.2023 08:29:32
14
25
Това не са граждански протесги.

Всички агитки са на зоб и пълна зависимост от шефовете си !

Бербатов и гладните около него се съюзиха с фалиращият Гр Ганчев със затънарият Уефски и пловдшвските дупета да вземат властта.

Михайлов и Лечков и бг футбола не стават за нищо.

БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА В ЕС НЕ СТАВА ЗА НИЩО ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН СЕКТОР !
2.
F
17.11.2023 08:24:42
3
33
Още като се знаеше ,че ще има протест и кой ще участва на него трябваше ръководството на БФС да подаде оставка. Ясно беше какво ще се случи . Но дори и след това ,което стана вчера пак се правят на ощипани
1.
Панчуков недоносения
17.11.2023 08:19:59
18
20
Хахаха от пагона е по тъп само майка му!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Бургазлийката търси мъж на една от най-големите скандалджийки в къщата на „Големия брат“ Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Хонорарите на изпълнителите, свързани с лейбъла „Пайнер“ са повишени с между 20 и 40 % Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Видео в социалните мрежи предизвика бурни реакции сред потребителите 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ Проучване показва, че основните политически сили са в жестока конкуренция, а две партии водят ожесточена борба за трето място Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Среща на местни власти и виетнамския посланик открива нови възможности за привличане на квалифицирана работна ръка и чуждестранни инвестиции Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни В новото Ф-студио говорим за проблемите на здравеопазването и търсим причините за недоволството на местното населени от всичко Как новите промени  в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Как новите промени в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Съгласно промените, продажбата на стари жилища остава освободена от ДДС, Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично В очакване на преговорите с премиера утре в Атина Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича От непланирани реакции до моменти, които мигновено станаха „viral“  Азис ще се омъжва в САЩ за американец Азис ще се омъжва в САЩ за американец Никой няма да види каквото и да било от сватбата ми, нито ще излезе снимка или видео, заявява певецът
„Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото Разговор за картината, историята, бъдещето и ясновидството, Доналд Тръмп и моментите, в които тя се повтаря  Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Синът на шаха оглави протестите, но няма да се върне в Иран: Реза Пехлеви и битката за власт Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“ Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Сигналът е подаден от съседи, а разследването включва няколко версии, включително и принуда от бившия ѝ съпруг За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите Руската православна църква въведе нова практика  за ежегодни молитви за вразумяване на жените, решили да прекъснат бременността Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Искам да сключа сделка по лесния начин, но ако не стане, ще го направим по трудния, допълни той. Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Филмът „Марти Суприм“ изстрелва младият актьор на върха, докато „Една битка след друга“ печели най-много отличия
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - С какво се занимаваш?
- Хакер съм.
- Охо, интересно! Разкажи ми повече.
- За мен, или за теб?
Виц на деня Виц на деня - Мамо, боли ме коремчето!
- Празен стомах така боли!
- Теб затова ли те боли главата?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е най-богатото нещо на света. И гола да я съблечеш, пак има какво да ти даде...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори