×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БФС не уби, а настърви опозицията


БФС не уби, а настърви опозицията
Опозицията не само не се отчая, а се мобилизира още повече. А към наказаните показаха съпричастност още отбори
Тема в развитие
Вътрешният министър бил на кино по време на протестите и обявил, че нищо особено не се е случило 7 са в болница след снощните протести ПП-ДБ поиска оставката на вътрешния министър заради снощните размирици, ГЕРБ и ДПС го защитиха Полицаите спасили София от вандалски погром, иззели пиротехника, боксове, метални палки от запалянковците Десетки ранени и арестувани след протеста срещу БФС Васил Терзиев на протеста на агитките срещу БФС: Не си представях така началото на мандата ми Може ли БФС да остане без лиценз? Министър питал Боби Михайлов с какъв акъл опразва стадиона Боби Михайлов: Всичко прилича на саботаж! С какво ще помогне моята оставка? Гаврата на БФС с бургаските клубове продължава, вижте как човекът на Боби Михайлов мачка опозицията БФС не уби, а настърви опозицията Кои са бургаските клубове, които подкрепят Боби Михайлов и защо го правят Извънредно! Пред централата на БФС в Бургас ще ври и кипи на 6 април, готви се протест Бургас осъмна с плакати срещу Боби Михайлов Бургаските клубове „запалиха“ България за протести срещу Боби Михайлов Земетресение във футбола! 80 % от клубовете в Бургаско се готвят да напуснат първенствата на БФС
виж още
скрий
02 Април 2022, Събота, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Свидетели сме на най-масовото недоволство срещу Борислав Михайлов за цялото му управление

Решението на Изпълкома от 23 март, с което бяха изключени от футбола 104 клуба, трябваше да покаже твърдата ръка на БФС. Че няма да има компромиси срещу отцепници (б. р. - 62 от отстранените участваха в конгреса, проведен от Димитър Бербатов и екипа му на 18 март). Голяма част от останалите 42 клуба с прекратено (а преди дни - възстановено) членство също симпатизираха на опозицията.

В добавка Дисциплинарната комисия наказа с изваждане от футбола за по 1 г. няколко делегати на събитието - изп. директор на "ЦСКА-София" Филип Филипов, представители на втородивизионния "Янтра" (Габрово), третодивизионните "Загорец", "Карнобат", "Черноморец 1919" (Бургас), "Дреновец", "Партизан" (Червен бряг) и др.

Дясната ръка на Бербатов - Петър Величков, пък бе изключен за 3 г., тъй като още се води действащ член на Изпълкома (2018-2021) до излизане на друго решение на съда за последвалите конгреси (12.Х.2021 г. и 18.III.2022 г.).

След тези мерки би трябвало опозицията да е смазана от наложената воля на ръководството на БФС. Но стана друго - получи се обратен ефект.

Опозицията не само не се отчая, а се мобилизира още повече. А към наказаните показаха съпричастност още отбори. Защото в БФС обикновено се срещат предконгресно с малките аматьорски клубове и едва ли са съвсем наясно, че в тези дивизии цари истинска любов към футбола. Има масовост. Там не се играе толкова за пари, колкото заради самата игра. И участващите отбори и футболисти в по-голямата си част са приятели.

Така поне 40-50 клуба изразиха съпричастност с наказаните си колеги и дори обявиха, че смятат да напуснат областните дивизии, докато Изпълкомът не промени решението си. Последваха масови протести още в първия кръг в аматьорския футбол след тежките санкции. И то протест не на ръководители, участвали в конгреса, а на футболисти - десетки, стотици. А пък

"ЦСКА-София" стана флагман на протестите

От там обявиха, че подкрепят започналия в понеделник безсрочен протест под формата на палатков лагер пред централата на БФС в столичния кв. "Бояна" и той щял да стои там, "докато справедливостта не възтържествува". Разбира се, яви се и Бербатов.

"Не съм си представял, че ще бъда тук, на палатков лагер. Това не е начинът, но поради обстоятелствата сме принудени да правим всичко това, което е в рамките на закона. Ако бездействаме, ще има нови 16 години, в които нищо няма да се промени", каза той. На лагера се очакват и представители на отбори от цялата страна.

Дали това е представителна извадка на футболните клубове - вече няма такова значение. Факт е, че Борислав Михайлов има най-тежката съпротива, откакто пое президентския пост през ноември 2005 г. Толкова години бе измамно спокойно около БФС. Но сега изглежда, че трябва да се действа другояче, защото вече крути мерки няма да помогнат.

Впрочем, самите наказания са оспорени от страна на опозицията като неправомерни. От БФС твърдят, че действат според чл. 28 от устава, който позволява прекратяване на членство при грубо нарушаване на правилниците. В подкрепа на това е фактът, че всички клубове са подписали при приемането си декларации за членство, според които се съобразяват с устава на БФС.

От опозицията обаче твърдят, че поне санкциите на Дисциплинарната комисия спрямо футболни функционери са незаконосъобразни. "Дисциплинарната комисия има лична компетентност само над футболисти, клубове, длъжностни и служебни лица в контекста на провежданите футболни срещи. Дисциплинарният правилник не обхваща други прояви в системата на БФС като конгреса", твърди специалистът по спортно право Георги Градев.

Що се отнася до изключването на клубове, Бербатов твърди, че това също е неправомерно, тъй като Изпълкомът (този, оглавяван от Б. Михайлов) бил освободен на 18 март. "Правилното нещо е да бъдем вписани в Търговския регистър. Чакаме да видим какъв отговор ще получим от ФИФА и УЕФА. Трябва да има намеса от Министерството на младежта и спорта (ММС). Лицензът на БФС може да бъде отнет заради грубо погазване на собствения му устав, което се случва вече толкова много време, както и заради систематични нарушения", коментира още Бербатов.

Има среден път, за който се говори в последните дни - Изпълкомът да смекчи санкциите и да позволи на наказаните клубове да упражняват дейност. Част от извадените 42 клуба заради наличие на свързани лица в управлението и други нередности, вече са с възстановено членство. БФС дори ще им помага да отстранят нередностите. Но изглежда, че това вече няма да е достатъчно.

Ако всички страни са съгласни с нещо, което казва Бербатов, то е, че вече всичко е в ръцете на съда, Търговския регистър, ММС, ФИФА и УЕФА. Всичко минава през много условности - ако съдът отхвърли решенията на конгреса от 12 октомври... Ако приеме подписката на 280 клуба за нов конгрес... Ако ФИФА и УЕФА не приемат доводите на опозицията... Ако...

Поне е ясно, че предстоят решения, които се вземат извън БФС, и двете оспорващи страни трябва да се съобразят. Ясно е обаче и друго - каквито и да бъдат тези решения, българският футбол вече е загубил. При това много.

Източник: Вестник Сега


В категории: Спорт


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Емел МАХМУД И килото на джанката удари 45 евро И килото на джанката удари 45 евро 11/04/2026, Събота 11:00 1
16
Коментара по темата
16.
Пламен до коментар14
07.04.2022 17:31:52
0
2
Я кажи как се самоиздържа БФС?С парите от УЕФА и ФИФА?16 години тези мизерници не са направили нищо градивнао!Само схеми,обвързаности,поръчково съдийството и т.н !И резултата е видим!Няма ни на картата!Михайлов кога игра в Твенте,знаеш ли?2011 година му е последната силна там!Сега е 2022 година!11 години ще търпит този плазмодий,който на всичко отгоре източва БФС чрез заведенията в Бояна!А Бербатов се отказа заради Лечков и Михайлов!Стоичков не се ли отказа 1996?После се извини с букет и се върна!Как може да защитавате хора,които са пълен крах???
15.
Звездите ми го казаха
04.04.2022 05:40:36
3
3
Трудно е да обясниш какво е клетва , химн и отговорността на хора които не са минали по този път от там и какво е значението на думата предателство . На какво ще те научи човек който е готов да продаде родината си ,децата ,баща и майка . Нищо лично против Бербатов добър футболист но .....!!!
14.
До 13
03.04.2022 21:41:37
2
5
Пич, нещо не си много наясно със ситуацията.
1. От 2017 год бфс не получава държавни пари, а се самоиздържа. До 2017 парите от държавата са около 2 млн годишно /може да се провери/ които не стигат само за мачовете и лагерите на А отбора.
2. Знаеш ли какво е да чуеш химна преди състезание /аз знам/? Знаеш ли кога се отказваш от тази превилегия? Ще ти кажа. Когато си абсолютна марда, когато си абсолютен без родник. Ако стане война първи ще избягаш, мишка.
3. Парите за стадион Черноморец не ги открадна Михайлов, а този който открадна 2та бургаски стадиона. Бфс отпусна парите срещу дадени фактури.
4. Прав си за Ники Михайлов, но сега,в сегашно време. Преди няколко години беше най-добър вратар в холандското първенство. Кой да пази? Вратаря на Каблешково ли? Нормално е да пази той.
5. Кои пари са били предназначени за детските школи и са откраднати? Обясни, защото аз не съм чул някой, освен общините да дават пари за дюш..
Айде със здраве, мишок.
13.
до Габи
03.04.2022 20:44:15
6
3
Я се дръж малко. Знаеш ли колко си далеч от истината. Кой стои зад теб незнам и не ме интересува, за твое сведение Бербатов не е предател, за това, че е отказал да играе за националния отбор. За сметка на това татковото Никито Михайлов не става и за селски отбор, ама играе за националния и то се вижда колко става. А таткото Боби освен да лапа от държавната ясла, за нищо друго не става. Той не е отрезнял за да разбере къде се намира. А, между другото Бербатов направи фондация за млади таланти, а Боби Михайловото и съдружие открадна много пари предназначени за детски футболни школи и отклони средства и от стадион Черноморец, ама всичко се изпокри, както се случва в нашата мила родина.
12.
Габи
03.04.2022 14:20:24
4
8
Само футболните запалянковци са късогледи,ограничени и късопаметни викачи?Те знаят ли какво значи предател на националния отбор и кой в България е такъв?Отворете си очите, размърдайте си мозъците(ако имате такива)и вижте истинското лице на селския тарифата.
11.
Рошльо
03.04.2022 14:16:56
0
1
Дупчи сине докато млад ,че като остарееш ще ставаш за .....
10.
Бебе
03.04.2022 13:59:01
5
5
Какъв управленчески опит имат тримата мускетари?Мартин не можа да опази своята собственост, Стилиян след всичко ппеживяно не трябва да бъде нагъл и сеещ омраза, американски Бербатов е просто един просто човек с голямо его. Този селски глашатай няма място и за портиер в БФС.
9.
Габи
03.04.2022 13:51:37
2
4
Защо гелосания емисар не бе привлечен под отговорност за използването на деца във вандалските прояви?Това ли ще бъде новото лице на българския футбол?До кога ще се толерира и неглежира престъпното поведение на тримата глезьовци, които освен аргонтност не показват нищо друго?Техните деца бяха ли там?
8.
Ivana
03.04.2022 11:55:20
1
2
Vodi go v nqkoa kvartalna kra4ma i pora4vai vsi4ko jivo da vi gleda
7.
Джурналист
03.04.2022 09:10:43
4
12
Този велик, този невероятен Боби Михайлов! Време е да хвърля короната барабар с перуката и да се покрива в някоя селска кръчма. Той е ярък пример как успешно можеш да окипазиш името си като спортист с некадърните си управленски възможности и слабост към чашката.
6.
до 5
03.04.2022 09:08:49
3
8
Защото в цял Свят футболните съюзи са отговорни основно за аматьорския футбол. За професионалния в нормалните държави има работеща "Професионална лига", която администрира и ръководи процесите. Тук обаче Перукан не иска да изпуска кокала, щото аматьорските мачове не влизат в тиражите на букмейкърите, сеш ли сА? ;)
5.
Е на тва
03.04.2022 00:56:22
15
10
От къв зор в БФС членуват аматьорски и селски отбори. Четох списъка подкрепящ Бербатов и оставам с впечатление че той се кандидатира за президент на БСАФС /Българския Селски Аматьорски Футболен Съюз/
4.
e
03.04.2022 00:31:47
11
13
ВЪН ПЕРУКАТА ОТ БФС!
3.
Ние Литекс ли сме?
02.04.2022 22:10:26
5
10
Вече нз кои сме, много се обърках,
2.
Ебе Санд
02.04.2022 21:42:23
2
14
Преди няколко години за да лигитимират урода Цска-Етрополе-литекс направиха Дришата лига и "професионалистите" Мастерс-Нефтохимик се нашиха да са шаферки .
Сега не разбирам Черноморец какво правят в тази токсична компания?
1.
Някой
02.04.2022 21:26:06
4
14
Литекс не е цска.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Експерти коментират ролята на световните петролни пазари, запасите и геополитическата стабилност за движението на цените Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Симптомите често остават незабелязани - специалисти предупреждават за дългосрочни рискове за сърцето, имунната система и метаболизма БАБХ издирва 800 заклани агнета без проследим произход БАБХ издирва 800 заклани агнета без проследим произход Проверки в цялата страна засилват контрола преди Великденските празници Димитър Николов: Янка Рупкина беше голям приятел на Бургас и региона, ще я помним вечно (ВИДЕО) Димитър Николов: Янка Рупкина беше голям приятел на Бургас и региона, ще я помним вечно (ВИДЕО) С тези думи градоначалникът на морския град изпрати голямата странджанска певица Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Над 50 години след първата копка на магистрала „Хемус” последната реално построена отсечка свършва при пътен възел „Дерманци” в Ловешка област Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Десетки сигнали поставят под съмнение коректността на онлайн продавач на ръчно изработени ножове Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас "Борбата за държавата не е приключила, тя едва сега започва! Време е за истинска битка срещу корупцията“, каза Бачийски Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Телата им са изхвърлени в плитчините край скалист участък До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея От идната седмица тежка техника влиза в района, а първият етап от Морската градина дава старт на дълго чаканата промяна Поморие не е малка община, а място с голям потенциал Поморие не е малка община, а място с голям потенциал След двата ми мандата като общински съветник в Община Поморие осъзнах, че много от местните проблеми нямат решение без промени на национално ниво – както във финансирането, така и в законодателството, казва Петя Арнаудова 
Императорският пингвин вече е „застрашен“ заради климатичните промени Императорският пингвин вече е „застрашен“ заради климатичните промени Учени предупреждават за ускорена загуба на лед в Антарктида и риск за размножаването на вида Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Цените на горивата могат да започнат да падат при определени пазарни условия Експерти коментират ролята на световните петролни пазари, запасите и геополитическата стабилност за движението на цените Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Как да разпознаем хронично възпаление в организма според нови медицински наблюдения Симптомите често остават незабелязани - специалисти предупреждават за дългосрочни рискове за сърцето, имунната система и метаболизма Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Американският президент заяви, че имат работа с хора, за които не знаят дали казват истината или не Педофилия по закон: истинското лице на Иран Педофилия по закон: истинското лице на Иран От секс с 9-годишни до обесване на кранове – теократичният режим, който българските русофили защитават като „жертва“ Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Днес адвокатът на престъпника настоя пред съда, че той „изобщо не е имал представа“ колко ценни са били предметите и ги е раздал на приятели Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Съгласно споразумението за прекратяване на огъня, преди началото на преговорите между САЩ и Иран в пакистанската столица Исламабад Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Единствената причина да са живи е, че преговарят! Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Защо изхвърлихте съседа си през балкона?
Обвиняемият:
- Съседа не съм го хвърлял... само гардероба, защото започна да скърца.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори