Кораб беглец блъсна руски ферибот край Шабла
Най-вероятната причина за произшествието е нарушение при разминаването
За инцидент край Шабла и Тюленово снощи около 3 часа, съобщи БНТ. Плаващият под руски флаг ферибот "Славянин" се е сблъскал с кораба за насипни товари "Ню райф". Вторият съд е под флага на Палау. Не е останал на мястото, а е продължил към Турция, каквато е дестинацията му.
Очаква се с него да се заемат турските гранични власти. Няма данни за сериозни щети или замърсяване. Първоначално се считаше, че не може да се твърди официално за участието на "Ню райф" в инцидента. Повечето данни се базират на доклада от руския съд.
Предстои сериозно проучване. Но следобед шефът на "Морска администрация" - Варна кап. Валентин Енчев потвърди детайлите на произшествието. Каза, че най-вероятно става дума за нарушение на правилата при разминаване от страна на съда, плаващ под флага на Палау.
Корабът си тръгнал в нарушение на морските конвенции. "Славянин" превозва газ в жп цистерни от Русия за България. След престоя си във Варна е потеглил за Кавказ. Българският пилот е слязъл от ферибота в 17:50 вчера, а инцидентът става около 9 часа по-късно.
Другият съд пък плава от украинското пристанище Измаил към Босфора. Енчев потвърди още, че "Славянин" е добре познат съд у нас, след като работи с България като дестинация. След сблъсъка "Славянин" е с пробойна, наводнени са три баластни танка. Макар и с лек крен, той се върна във Варна на собствен ход. Предстои да бъде ремонтиран във Варна.
Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия
Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски
Ето кои имена празнуват днес
Тръмп вдига на непознати номера, лесно е да се получи личния му номер
Социолог: Вкарването на спортисти в листите е експлоатация на имената им
Гърците на масов петролен туризъм в България
Израел удари високопоставени ирански военни лидери
В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво
Тир разсипа товара си и блокира Прохода на Републиката
Димитър Николов: "Скъпи социални работници, бъдете опора и светлина за нуждаещите се в трудни моменти!"
Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита?

----
По-скоро - Кораб блъсна руски ферибот край Шабла и избяга/не спря и т.н. Няма как да е бил беглец преди сблъсъка. От кого и защо е бягал преди това?
Пак издънихме ЕС и санкциите...