Росен Желязков съкрати Ива Митева от парламента
Ива Митева бе председател на два парламента - 45-ия и 46-ия, и заместник-председател в 47-ия, работи в НС от 2000 г.
Бившият председател на Народното събрание Ива Митева е била освободена като директор на най-важната дирекция в парламента - законодателната. Формалната причина е съкращения.
Потърсена за коментар, Митева потвърди новината и се закани, че ще си търси правата в съда.
Освободена е с подпис на председателя на парламента Росен Желязков, като по думите й се предвижда закриване на дирекция “Законодателна дейност и право на ЕС” и тя се влива в дирекция “Пленарни заседания, парламентарен контрол и финални текстове”. Тоест, законодателният орган се отказва от специализираната си законодателна дирекция.
Ива Митева бе председател на два парламента - 45-ия и 46-ия, и заместник-председател в 47-ия. Работи в НС от 2000 г., бе шеф на правната дирекция преди да оглави парламента, след като се яви на избори с листата на “Има такъв народ”.
На последния вот тя, както и друг бивш депутат на ИТН - Любомир Каримански, основаха коалиция “Заедно”, но не успяха да прескочат 4-процентната бариера. Митева остана шеф на законодателната дирекция.
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
