Осъдиха Кирил Петков на 15 години затвор
Опитал се да убие свой авер след пиянска свада
Пловдивският окръжен съд наложи наказание от 15 години затвор на бизнесмена Кирил Петков за опит за убийство. Деянието е извършено на 9 май 2021 г. в карловското село Васил Левски . Той прострелял в дома си своя приятел Марин Гърдев в главата по време на пиянско събиране
Мъжете се почерпили солидно и домакинът извадил пачки и пистолет, който бил незаконен. Започнал да хвърля парите по масата и да размята оръжието, като по думите на Гърдев няколко пъти стрелял на двора. Гостите помолили Петков да го прибере, тъй като са се събрали да празнуват. Той обаче насочил пистолета към приятеля си и го прострелял в главата. В резултат от нараняването мъжът е загубил зрението си.
Гърдев и Петков са семейни приятели от 20 години. През това време неведнъж са имали бизнес отношения, заради което са се карали няколко пъти. Кирил Петков дължал пари на Марин Гърдев за една сделка и отношенията между тях се влошили.
Присъдата подлежи на протест и обжалване в 15-дневен срок пред Пловдивския апелативен съд.
Как да намалим стреса
Домашна питка с масло: Тайната й
Средиземноморска диета: Ползите за здравето и защо е сред най-препоръчваните режими
Тризначки нахълтват с гръм и трясък в "Ергенът"?
Шоколадов сладкиш без много усилия
Най-съвместимите зодии за перфектна връзка
Григор Димитров сред най-богатите в тениса - ето първите 20
Цената на водката в Русия лети нагоре
От кои зодии са най-верните приятели
Пролетна супа със зеленчуци: Лека и свежа рецепта за новия сезон
Зодиите с най-голямо чувство за хумор
Как да премахнете миризми от килими и мебели
