Първият звънец бие в 2349 училища, без проблеми започва учебната година в Царево
От първия учебен ден учебниците до 7-ми клас ще бъдат в така наречената "дигитална раница"
Новата учебна година започва. Малко над 57 000 първокласници ще влязат в класните стаи за първи път, а общо учениците от 1-ви до 12-и клас са 702 000, съобщава БНТ.
За тях ще се грижат 70 520 преподаватели.
На 15 септември врати ще отворят 2349 български училища. Приключили са ремонтите в 507, а в 240 се довършват.
В 63 училища ще продължат ремонтите и след началото на учебната година без да пречат на децата, каза преди дни премиерът Николай Денков. От първия учебен ден учебниците до 7-ми клас ще бъдат в така наречената "дигитална раница".
За Националното външно оценяване след 4, 7 и 10 клас ще има допълнителна дата за явяване на такова оценяване, но това ще се случва само по обективни причини, медицински или други, удостоверени с документи.
Заплатите на учителите са увеличени с 15% и така те са 125% от средните възнаграждения за страната.
Обсъждането на промените в програмите ще продължи до края на септември.
Без проблеми се очаква да започне учебният процес в наводнените населени места в района на Царево, увериха директорите на място.
Очаква се до всяко училище да има патрул на полицията, който да следи за сигурността по време на празника, съобщава Нова телевизия.
В седмиците преди 15 септември бяха пребоядисани голяма част от пешеходните пътеки в близост до учебни заведения. Направен беше и мониторинг на светофарните уредби, изкуствените препятствия и състоянието на осветлението.
Днес много училища обявиха инициативи в подкрепа на Царево заради щетите от наводнението, а именно учениците да не носят цветя на първия учебен ден, а да оставят парична сума в специална кутия.
БТВ пък съобщава, че зад граница в 43 държави 30 000 български деца ще се учат в 398 неделни училища и в две български държавни училища.
На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия
Сузанита си сложи нов силикон
Ароматни, крехки чушки с плътен и домашен вкус за Бъдни вечер
Гръцки фермери блокираха "Кулата" и "Илинден" за тирове
Изграждат Алея на рока край брега на морето
Еврокомисията представя план срещу жилищната спекулация и високите наеми
Какво не се прави на 15 декември според народните вярвания
17-годишно момиче загина след падане от четвърти етаж след рожден ден
Романтиката ще почука на вратата на три зодиакални знака
Gen Z след протестите искат честни избори и реално участие във властта за да останат в България
ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи
Слави Трифонов атакува социолозите, заради ниски прогнози за ИТН: Или сте некадърници, или сте манипулатори

Честита да е новата учебна година и в Бургас. Дано още повече отличници славят страната ни по световните и олимпийски състезания по физика, математика и др.