×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Бургас ще реже изсъхналата елха пред кметството, защото е напълно мъртва


Община Бургас ще реже изсъхналата елха пред кметството, защото е напълно мъртва
През ерата на Йоан Костадинов дървото грееше в червени лампи, а през ерата на Димитър Николов – в сини
28 Юли 2023, Петък, 11:51 ч.
Автор: Флагман.бг

Пръв Флагман.бг алармира, че е болно, оказа се, че продължителните засушавания са причина

Елхата пред сградата на Община Бургас е напълно изсъхнала и мъртва. Налага се нейното премахване, тъй като оттук-нататък може да стане опасна за преминаващите хора. Това ще се случи следващата седмица.

Климатът се променя все по-осезаемо, което оказва негативно влияние върху редица дървесни видове в градската среда, особено иглолистните. Община Бургас ще следи този процес и през следващите години ще използва в озеленителната си дейност по-издръжливи на жега растения.

Тъжно! Някогашната Коледна елха на Бургас изсъхна


В категории: Бургас


23
Коментара
Флагман.БГ 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 01/05/2025, Четвъртък 20:20 4
23
Коментара по темата
23.
Ще гласувам
28.07.2023 17:12:10
0
3
За всеки друг кандидат, помните ли портрета на Левски на пода в кабинета му
22.
И през коя ера изсъхна?
28.07.2023 17:03:57
1
5
През ерата на Йоан Костадинов дървото грееше в червени лампи, а през ерата на Димитър Николов – в сини
-----
Само дето през ерста на Йоан дървото беше живо, а изсъхна през ерата на Николов. Това са фактите
21.
До 11
28.07.2023 16:52:07
0
3
Яз.Мандра е с лека соленост,което обяснява защо е изсъхнала дървото
От немърливост.
20.
Scrooge McDuck
28.07.2023 16:35:41
2
6
Мъртва. Като града и държавата. Не бяха достатъчно ГЕРБ, после ПП. Сега имаме и двата боклука дирижирани от ДПС и гарнирани с ДБ, СДС и разни други. Въобще само мажоритарни избори да се знае за кой се гласува и даде декларира финансирането от къде е на кандидатите.
19.
бургазлия
28.07.2023 16:15:37
1
13
Озеленяването и екологията да под всякаква критика,дръвчетата които засадиха от преди 4 години ,не са ги поливали един път,нито почистили ,нито укрепили,да минат по ул.Гео Милев и Успенска и да погледнат ,всичко правим ние
18.
Много дървета
28.07.2023 16:08:29
1
17
Бяха унищожени
17.
Елхата
28.07.2023 16:06:19
1
11
Е символ на последния мандат....и той изсъхна....
16.
Напълно мъртва
28.07.2023 16:03:00
0
9
Интересно, може ли да се каже "ненапълно мъртва"? Необходимо ли е да се слага това напълно ненужно прилагателно? Или е мъртва, или не е. Или общината не е била напълно убедителна в оправданията за своето нехайство?
15.
hhmmm
28.07.2023 15:52:16
0
14
Мъртва... като общината.
14.
До 13
28.07.2023 15:44:58
0
13
Ей сега минах оттам, вярно коледната украса седи върху елхата... Егати й боклуците. Убиха дървото.
13.
Дааа17b6a
28.07.2023 15:38:36
2
19
Флагман, защо не питате чичко кмет, защо не махаха коледната окраса от дървото, някоя жица е търкала, оголела медта и 220V са се изпразвали пре дървото няколко месеца или целогодишно. Срамота и безхаберие е. Ето това е състоянието награда ни след гербавото управление. Никой ли не видя жиците през дървото как бавно са го убивали. Така убиват и Бургас.
12.
Asas
28.07.2023 15:26:39
1
10
Изрежете всички дървета и постройте десететажни блокове по десет входа всеки и да мирясате вече.
11.
До 10
28.07.2023 14:26:33
4
4
Фонтаните не използват питейна вода, а вода от Язовир Мандра, чиято цена е 13 ст./м3! Освен това, водата се върти чрез помпа през филтър и добавката от изпарения, унос е много малка!
10.
До 8
28.07.2023 13:54:07
2
12
Ако знаете,че фонтана тече,защо не спрете теча,предвид скъпата цена на водата?Нали тези пари идват от нас -данъкоплатците.
9.
Огнян
28.07.2023 13:41:05
1
12
След като отрежат елхата пред общината ,да дойдат в Лазур бл20, за да отрежат друга изсъхнала елха за която подаваме сигнали всяка седмица и нищо. Ако падне и нарани някого кого да обвиняваме?
8.
ckjmh
28.07.2023 13:31:18
0
13
Елхата беше удавена от пропуски на фонтанчето до нея. Почвата там въобще не е суха. Поверете, не говорете на изуст.
7.
Я
28.07.2023 13:13:09
2
23
Елхата изсъхна заради напастта от акари тази година,но нямаше кой да я напръска по с време с акарицид.Каква суша,какво глобално затопляне,фирмата по озеленяване просто беше безхаберна и се оправдава.
6.
*********
28.07.2023 12:59:15
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
от к-с "Изгрев"
28.07.2023 12:53:01
1
16
А кога общината ще изреже изпочупените клони в комплекса от бурята през 2022 г.? Вече падат върху коли, а директорът на дирекцията в Изгрев нехае въпреки многократните сигнали до него.Тоя господинчо като не му се работи даси събира багажа и вън от общината.
4.
Sss
28.07.2023 12:39:33
8
6
Да се изреждат всички дървета по Александровска до жп. Гарата... И по богориди... Така ще е по красиво а и всички чакаме някой роднина да пукне да наследим нещичко... Хахайайаййайайайайайайайайайбах
3.
Чичо Кмет
28.07.2023 12:20:29
6
16
Да, сека го ,защото вече не ми харесва. За новия мандат ще посадя ново дърво.
2.
Кметът
28.07.2023 12:08:16
0
13
Поливай
1.
Петра
28.07.2023 12:07:42
1
33
А ще се засади ли нова на нейното място? И ако се засади, ще се полагат ли адекватни грижи за новото дърво? Не само там е изсъхнало дървото. И на други места в града има такива изсъхнали дървета и защо не се премахват те, а се секът здрави многогодишни.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полицейски шеф подава оставка заради зловещото убийство в Хасково Полицейски шеф подава оставка заради зловещото убийство в Хасково Вътрешният министър му я поиска заради удушаването на 18-годишната Магдалена Синдикален бос: Либерализацията на пазара на тока ще напълни гушите само на няколко алчни кретена Синдикален бос: Либерализацията на пазара на тока ще напълни гушите само на няколко алчни кретена Енергийната комисия отложи излизането на битовите потребители на свободния пазар Защо бул. „Мария Луиза“ в Бургас няма да се ремонтира тази година Защо бул. „Мария Луиза“ в Бургас няма да се ремонтира тази година Общината предприе стъпки по придобиването на държавни терени Напрежението в Хасково ескалира, протестиращи замерваха с яйца и домати полицията Напрежението в Хасково ескалира, протестиращи замерваха с яйца и домати полицията Хората поискаха обяснение защо МВР е дало “грешна информация” в понеделник, че Магдалена се крие от родителите си Търговци с мрачна прогноза, задава се нов удар по джоба Търговци с мрачна прогноза, задава се нов удар по джоба Бизнес климатът в услугите се влошава, в промишлеността има оптимизъм Край на срамното петно ​​в сърцето на Бургас, обявяват архитектурен конкурс за Дупката до дни Край на срамното петно ​​в сърцето на Бургас, обявяват архитектурен конкурс за Дупката до дни Ще бъдат поканени за участие урбанисти от цял свят и ще се избере най-удачния проект за гражданите  Вижте последните кадри с Маги, преди да бъде удушена и трупът й скрит в бидон Вижте последните кадри с Маги, преди да бъде удушена и трупът й скрит в бидон Това е класически пример за „загърляне с примка“, обясниха следователи и добавиха, че убийството е извършено по особено жесток начин 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера 7 пъти духал Димо Алексиев на дрегера Признал пред ченгетата, че пил просеко в „Черешката на тортата“ Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас През 2025 г. пазарът на труда в Европа и България претърпява сериозни трансформации Умишлен ли е пожарът в ж.к.“Зорница“ Умишлен ли е пожарът в ж.к.“Зорница“ Пожарът избухна в ранния следобед и наложи светкавичната намеса на два противопожарни екипа
Фатална лекарска небрежност: Осъдиха УМБАЛ Бургас заради смъртта на пациент Фатална лекарска небрежност: Осъдиха УМБАЛ Бургас заради смъртта на пациент Съдът е категоричен, че пациентът е имал шанс за оцеляване при своевременна и адекватна медицинска намеса, но тя е била пропусната Служители на БЧК са тримата загинали в катастрофата край Монтана Служители на БЧК са тримата загинали в катастрофата край Монтана Таксиметров автомобил, движил се в посока Враца, прави обратен завой към Монтана и е ударен от сметоизвозващ камион на Общинското предприятие в Монтана Първо уволнение в кабинета на Тръмп - заминава си един от топ съветниците му Първо уволнение в кабинета на Тръмп - заминава си един от топ съветниците му Името на Уолц, попадна под вниманието на медиите при скандала, в който журналист беше вкаран в общ чат в приложението Signal, в който се обсъждат планове за предстояща военна операция срещу хутите в Йемен Китайски турист обезвреди крадлив арабин в Барселона (Видео) Китайски турист обезвреди крадлив арабин в Барселона (Видео) Наместо да се уплаши, той му приложи задушаваща хватка. Околните ръкопляскаха Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас През 2025 г. пазарът на труда в Европа и България претърпява сериозни трансформации 17 земетресения за 3 часа: Турция се люлее като кораб 17 земетресения за 3 часа: Турция се люлее като кораб Най-силният трус е бил с магнитуд от 4.2 по скалата на Рихтер Силно земетресение люшна Гърция, усетиха ли го у нас? Силно земетресение люшна Гърция, усетиха ли го у нас? Земният трус е бил с епицентър 4,3 по Рихтер, на 140 км от Петрич 18-годишната Магдалена е удушена по жесток начин, тялото ѝ е открито в бидон 18-годишната Магдалена е удушена по жесток начин, тялото ѝ е открито в бидон 17-годишен е с повдигнато обвинение Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Гигантско торнадо, по-голямо от Земята, се завихри на Слънцето Необичайното явление може да е част от по-голямо слънчево изригване България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България с най-много смъртни случаи на пътя в ЕС за поредна година България и Румъния с най-високи нива на смъртност при пътнотранспортни произшествия за 2023 година
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Вашето куче ме ухапа. Искам компенсация!
- Тихо, тихо, не викайте. Аз сега ще го хвана, а вие го хапете.
Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бракът е като обществена баня - веднъж влезеш ли, трябва да се примириш с каквото има.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори