×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Промяната" хареса нов пост за Лорер, след като не стана еврокомисар - гуверньор на БНБ


"Промяната" хареса нов пост за Лорер, след като не стана еврокомисар - гуверньор на БНБ
На Даниел Лорер не му провървя - първо отпадна от състава на кабинета, след това не бе харесан за еврокомисар, а междувременно жена му Виолета бе оттеглена като предложение за ЕИБ
29 Юни 2023, Четвъртък, 11:00 ч.
Автор: Флагман

ГЕРБ обаче настояват на този пост да остане Димитър Радев, чака се позицията на ДБ

Бившият министър на иновациите в кабинета "Петков" и важен кадър на "Продължаваме промяната" - Даниел Лорер от три месеца няма късмет и не може да се уреди с нито една от високите позиции, за които го готвят неговите съпартийци. Първо той отпадна от състава на настоящия кабинет, след това не бе харесан и за еврокомисар, а междувременно жена му Виолета не успя да влезе в Съвета на директорите на Европейската инвестиционна банка.

Според вестник "Труд" в ПП не са се отказали да трудоустроят Даниел Лорер и сега смятат да го предложат за гуверньор на БНБ. В партията смятали, че кандидатурата му била много по-добра и перспективна от тази на предишния претендент - Андрей Гюров, лансиран от Кирил Петков и Лена Бориславова. Гюров вече не бил актуален, коментираха депутати.

Друг сериозен кандидат на ППДБ била шефката на ДСК Диана Митева. Финансовият министър Асен Василев каза, че задължително ще имат техен кандидат и че фаворитът на ГЕРБ за поста - сегашния гуверньор Димитър Радев се бил забавил с процесите по приемане на еврото.

Тази седмица Даниел Лорер и кандидатът за еврокомисар на ГЕРБ Илиана Иванова са били на прослушване при председателя на ЕК Урсула фон Дер Лайен.  Двамата отговаряли на въпроси за професионалната си кариера и интереси в различни области. Шефът на ЕК в крайна метки реши да бъде допуснат до интервю пред европарламента кандидатът на ГЕРБ-СДС Илиана Иванова.

 


В категории: Политика


Магнитни бури връхлитат Земята
Магнитни бури връхлитат Земята 15/09/2025, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Млад моторист се заби в крава и загина Млад моторист се заби в крава и загина 15/09/2025, Понеделник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град 15/09/2025, Понеделник 20:00 2
Тервел ИЛИЕВ Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас 15/09/2025, Понеделник 19:34 7
16
Коментара по темата
16.
Ах
01.07.2023 10:38:31
0
0
Това ли им е промяната?Кирчо и Кокорчо гей ,търсят място на тоя загубеняк?!Каква квалификация има в банковия сектор ,че да го предлагат за гуверньор?Тук личи и прочутата евре...а таглост!Тия Лорер трябва да бъдат вкарани в затвора за ОПГ заедно и Кики и Кокорчо за държавна измяна.Тая измет от ПП трябва да бъде обявена за противоконституционна.Вън от управлението на тия мошеници!Лорер да то направят отговорник на кенефите в София.Евр...а това заслужава.
15.
ха ха
29.06.2023 16:20:44
0
3
не , не, това не е шуробаджанащина, изобщо няма такова нещо
14.
аха
29.06.2023 16:18:18
0
2
ей това еврейче е като дялан камък, дето и да го сложиш все става, като партиен секретар, може да не разбира от тая работа ама нали е наш т.е. на Бай Асен човек, значи може, а ние ще ръкопляскаме и ще духаме супата, както е казал поета
13.
kvk
29.06.2023 14:47:19
0
1
Трудоустрояването представлява преместване на работника на друга подходяща работа или на същата работа при облекчени условия, като характерът на работата, условията на труд и срокът на преместването се определят по предписание на ЗДРАВНИТЕ ОРГАНИ.
12.
.
29.06.2023 14:10:04
1
2
Бахти и тъпите опорки. Лорер изобщо не може и да си мечтае за такава длъжност ( няма нито образованието, нито професионален опит в банковите среди), а още по малко от ПП да го подкрепят. Просто сега враговете на правителството подхвърлят мюрето и всички пишман коментатори почват да си хвърлят джепането. Пък после като не се кандидатура пак ще имат мотиви за оплюване - ние предотвратихме скандално назначение, упашиха се и го отеглиха.
11.
Съвсем нормално е
29.06.2023 13:18:33
0
10
в колонията всички финансови постове да се окупират от доказани финансови мошеници и други от тяхната клика, известни откак свят светува като специалисти в тази сфера!
10.
е
29.06.2023 12:32:28
0
7
Новата му служба ще е сапунче
9.
Polin
29.06.2023 12:15:24
0
16
Абе тия нещо ли не могат да правят , че им търсят работа.Кой нормален човек с образование , млад и здрав , че и жена му ще се унижава да ги мятат като парцали насам натам.
8.
Хахо
29.06.2023 12:09:54
0
16
Нормално Кико иска да го сложи на място, където и да не са на власт да може да краде. Такива чекмеджето трябва да ги блъска в пъпа.
7.
хрантутници
29.06.2023 12:00:10
2
9
Объркал е ракетата-носител. Службата директор на водопад са я измислили комунягите и тя е заета.
6.
Е на тва е
29.06.2023 11:52:00
0
20
Дялан камък, и за чистач на кенефите на парламента става!
Хвала на таквизи учени хора!
5.
Грък
29.06.2023 11:25:12
0
14
Тоя тъпакис е за абажуракис!
4.
дебили бургас
29.06.2023 11:21:37
1
21
Кики лъжеца ще измисли длъжност Главен инжектопляктор на републиката и да назначат там Лорер.
3.
ISR
29.06.2023 11:15:58
1
6
Zraeli mafiozi
2.
Някой си
29.06.2023 11:12:42
2
22
Тоя и жена му някакви пенкилери ли са та ги тикат навсякъде?
И за БНБ тулупи ще им го с двеста.... както за еврокомисаря.....
1.
Нагъл фейс
29.06.2023 11:11:23
1
29
Бахти гнусния миризлив......къдрав..
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител  Известният диригент Тодорка Бинева, която бе и дългогодишен преподавател по солфеж, музикално-теоретични дисциплини и дирижиране в Музикалното училище, е починала днес Никола Цолов предизвика фурор край морето Никола Цолов предизвика фурор край морето Пилотът се срещна с много фенове Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Студентите ще прекрачат прага на напълно обновената и модернизирана сграда на морския бряг на 23 септември Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Той даде пример с Франция, където има огромен проблем с хулиганското горене на коли  Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град Изненадваща ситуация в Ловеч Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Толкова пиян шофьор скоро не е хващан в Бургас Дрегерът едва не се счупи Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Милионерите менте, които финансират сивата икономика, ще изядат ли парите за пенсии Тези с фалшивите възнаграждения от 2 млн. лева ще източат фондовете на НОИ, предупреди икономистът Ваня Григорова Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална Защо не трябва да държим волана с една ръка? 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка Маджаров-младши е отведен в ареста на ОДМВР-Бургас за разпит, предварителното производство се мести в Районна прокуратура-Варна А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила А1 раздава 333 награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори