×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Млада жена почина в болница в Пловдив


Млада жена почина в болница в Пловдив
Санитарка се опитала да направи сърдечен масаж на пациентката, защото не могла да открие дежурното медицинско лице, каза майката на починалата Елисавета
29 Май 2023, Понеделник, 08:49 ч.
Автор: Флагман.Бг

Близките ѝ твърдят, че не е получила адекватна помощ

27-годишната Елисавета е починала в УМБАЛ „Св. Георги” в Пловдив, след като не е получила адекватна спешна помощ. Това твърди майка й Цеца Станева.

Пред Нова телевизия тя каза, че санитарка се опитала да направи сърдечен масаж на пациентката, защото не могла да открие дежурното медицинско лице.

„Дъщеря ми беше приета за лечение на 9-и май, защото беше много отпаднала, със силно обезводняване. След преглед в спешен кабинет, се реши, че трябва да се лекува в Инфекциозна клиника. Там остана 5-6 дни и общото ѝ състояние се подобри. Беше си много добре, дори се чудихме какво още прави в болницата”, обясни Цеца Станева.

Във фаталния ден майката на жената била на посещение при нея, но заради спецификите на отделението - видяла дъщеря си през прозореца. „Вътре се чу някакъв страшен шум. Санитарката влезе и започна да я вика по име, но тя не реагираше. Започна да звъни по телефоните и да казва, че не може да намери този и онзи. Влязохме в стаята ѝ - дъщеря ми беше паднала, обляна в кръв, в безпомощно състояние. Санитарката ѝ оказваше първа помощ. Там нямаше медицински лица”, добави родителят.

Според Станева именно отсъствието на лекари е довело до смъртта на 27-годишната жена. 

„След около 10-15 минути дойде линейка от КАИЛ. Тя се движеше все едно е на парад - без сигнализация. Докторите вървяха все едно са на разходка. Влязоха, забавиха се доста. Качиха обратно носилката и си заминаха. Ние останахме навън да чакаме. Никой нищо не казваше. След около час дойде автомобил на охранителна частна фирма. Оказа се, че са дошли да пазят лекарите и сестрите. След около 5 минути излязоха 7-8 човека, за да ни кажат, че не са успели да възстановят сърдечната ѝ дейност”, посочи майката на жената, като уточни, че не са проявявали агресия.

Станева коментира, че е разговаряла със зам.-директор на болницата, който не бил учуден от факта, че не е имало медицинско лице. „Никой не знае каква е била причината за припадъка. Нямаше алергии към лекарства, по принцип беше здраво момиче. Имаше синдром на Хашимото, но всеки казва, че не е причина за фаталния край”, добави тя.

За Нова телевизия от лечебното заведение обясниха, че 27-годишната жена е починала от усложнения на „основното си заболяване - кардиомиопатия”. Допълват, че при внезапното падане незабавно е започнала кардиопулмоналната ресусцитация, съвместно с екип на Клиниката по анестезиология, а санитарката е била пряк свидетел.

„Никой не ни е говорил за кардиомиопатия. Или пък за някакво заболяване на сърцето. Тя никога не е имала болно сърце”, категорична е майката на починалата.  


 


В категории: Пловдив


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България 06/05/2026, Сряда 21:41 1
Тервел ИЛИЕВ Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? 06/05/2026, Сряда 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща 06/05/2026, Сряда 19:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Откриха издирваната Кремена - мъртва е! Откриха издирваната Кремена - мъртва е! 06/05/2026, Сряда 19:16 1
2
Коментара по темата
2.
След 12г Герб
29.05.2023 13:28:45
0
3
Това е положението в болниците ни.Всъщност и към ден днешен шефове на болници в страната са предимно гербаджии.
1.
Da
29.05.2023 13:10:34
0
3
Лъжат.Нее имало лекари на смяна.Те тарикатите се еидят на работа но не отиеат или ако са отишли таковат,сестрите.В бг цари тотална анархия благодарение на тез които ни управляват.Долни изроди.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво Ситуацията се развива на фона на нестабилно примирие в Близкия изток, което доведе до ново покачване на средната цена на реактивното гориво до 181 долара за барел БНТ: Обществен архив за частно ползване БНТ: Обществен архив за частно ползване Държавната телевизия егоистично пази всички записи от близкото минало – не ги излъчва, но и не ги споделя с никого Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Бургас блесна пред света: Грандиозно откриха 109-ото издание на Джиро д’Италия в Летния театър Сцената на Летния театър се превърна в място, където спортът, културата и красотата на България се срещнаха в един впечатляващ спектакъл Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова Романтичният момент настъпи извън официалния протокол, разкривайки необикновената история на двамата влюбени Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите Кабинетът "Радев" е готов, ще има двама вицепремиери, вижте министрите До последно не е ясно кой ще е министър на правосъдието – може да е Маргарита Попова, но за този пост името на Иван Демерджиев също е споменавано Почина създателят на CNN Почина създателят на CNN Медийният магнат даде началото на 24-часовата кабелна новинарска революция, когато основа CNN (Cable News Network) през 1980 г Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Димитър Николов: Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Припомняме, че заради Джиро Д Италия се ремонтираха основно три булеварда в Бургас – бул. „Христо Ботев“, бул. „Иван Вазов“ и ул. „24-ти Черноморски пехотен полк“ Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia Вижте пълен запис от грандиозното откриване на Giro dItalia 184 състезатели от 23 тима ще излязат пред феновете часове преди старта на легендарната обиколка In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. In memoriam! Да си спомним за голямата певица Ваня Костова, която ни напусна на Гергьовден преди 5 г. Тя почина през 2021 г. на 64-годишна възраст Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Откриха експозицията „Червената крепост“ в Русокастро Изложбата е поредна стъпка към развитието на региона като привлекателна туристическа дестинация и съхраняването на богатото му историческо наследство
Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил Управител на хотел изчезна, откриха го в корема на крокодил От дрон наблюдавахме няколко крокодила и идентифицирахме конкретен крокодил, за който бяхме 100% сигурни, че е изял мъжа, каза полицейският инспектор, провел разследването  Това е най-продаваната кола в България Това е най-продаваната кола в България Веднага след нея се нарежда Hyundai i20, който бележи впечатляващ ръст от над 467%, следван от Skoda Octavia Три зодии започват своя най-благословен период Три зодии започват своя най-благословен период През следващите дни се очаква поредица от светли и благословени моменти, които ще заредят избраните представители на зодиака за целия месец напред Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? Греховно ли е агнешкото на Гергьовден? По-стриктните духовници вече са предупредили енориашите си, че според канона е грях да се яде агнешка и телешка мръвка този 6 май Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус От компанията посочват, че двама от пациентите са с остри симптоми и ще бъдат прегледани веднага след качването им на самолета Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия" Според сайта Еurovisionfun тя е направила промени най-вече в последната част на песента, като концепцията на цялостното представяне е да се върви от хаос и тъмнина към светлина Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Тръмп очаква споразумение с Иран до 14 май Мисля, че сме близо до споразумение. Но и преди съм смятал така, така че ще видим какво ще стане Невидимите реки в небето, които давят Европа Невидимите реки в небето, които давят Европа И защо те са опасни  Край на хубавото време, студът се завръща Край на хубавото време, студът се завръща Над Балканите времето е много лошо София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня" Обхватът на този нов комплекс е между надлез „Надежда“, железопътния ареал на Централна гара, ул. „Каменоделска“ и бул. „История Славянобългарска“
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори