×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честният пояс на Пресвета Богородица пристига в Бургас на Кръстовден
  • Повечето германци се страхуват от руска атака срещу НАТО
  • След дроновете над Полша и Румъния: Зеленски обвини Русия в разширяване на войната
  • Над 100 хиляди души се събраха на антимигранстки митинг в Лондон
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Страх ме е, че няма да минем без вдигане на данъци, каза работодател


Страх ме е, че няма да минем без вдигане на данъци, каза работодател
Ако не намалим харчовете, няма как да паднем до 3 % дефицит, ще сме минимум 7 % и тогава вече ще стане лошо, предупреди Васил Велев от АИКБ
14 Април 2023, Петък, 14:00 ч.
Автор: Флагман

Според него събиране на свръхпечалба не е решение, защото такава може и да няма, а и това е еднократен данък

Ако нищо не се промени, ние ще имаме бюджетен дефицит от порядъка на 6-7 на сто, коментира председателят на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) Васил Велев по повод предстоящото приемане на бюджета за тази година.

Ако нищо друго не променим, ще имаме такива дефицити и през следващите 5-6 години, посочи той. "Ако целта ни е 3 на сто дефицит, това прави грубо при 200 млрд. брутен вътрешен продукт (БВП) 6 млрд. дефицит, а той е 12 млрд. За да постигнем 3 на сто дефицит, трябва да имаме двойно по-голям БВП, това няма как да стане в близките 3-4-5-6 години, т.е. трябва да се промени разходната част задължително, тъй като партиите са декларирали, че не искат да вдигат данъците", посочи той. "Мен ме е страх, че няма да минем без вдигане на данъци", допълни Велев. 

Според него събиране на свръхпечалба не е решение, защото такава може и да няма, а и това е еднократен данък. 

Велев коментира, че има необосновано големи разходи, които трябва да бъдат намалени, и даде пример с разходите за издръжка на администрацията. Имаме прекалено голям ръст в социалните разходи, посочи още той.  

Председателят на АИКБ отбеляза, че бюджетът е средството за постигане на цели и е важно какви са те. "Според нас националните приоритети следва да бъдат членство в Шенген до края на годината, в еврозаната от януари 2025 г. и в ОИСР през 2026 година. Бюджетът, който предстои да бъде изготвен, разгледан и одобрен от парламента, би следвало да е подчинен на тези цели”, заяви той. 

Ситуацията иска формиране на правителство и то на много по-широка основа, отколкото в момента се готви, коментира Васил Велев. На въпрос каква е по-щадящата опция - предизборен бюджет или да продължим със стария за 2022 г., той посочи, че по-щадящата от двете е да продължим с 1/12 от разходите, докато се формира управление на широка парламентарна основа, което да предложи бюджет.


В категории: Политика


19
Коментара по темата
19.
ДС мръсниците са още тук
15.04.2023 12:25:12
0
4
Ненаказани, неосъдени, бед да им се конфискува имуществото, без децата им галеници на съдбата да са лустрирани, докога? Този мръсник е престъпник, доносник на ДС за незнаещите.
18.
Гелев
15.04.2023 09:41:29
0
6
Тоз когато и да го разкарат все ще е късно
17.
българин
15.04.2023 09:39:08
0
3
а защо не намалят депутатските заплати, партийните субсидии - милиони левове субсидии отиват при партии, които дори не са в парламента, допълнителен доход от участие в комисии - КЪДЕ ОТИВАЛИ ПАРИТЕ - ТЯХ НАМАЛЕТЕЕЕЕ АМА КАКККК!!!!
16.
Абориген Балкански
15.04.2023 08:45:30
0
2
Мерило за нивото на демокрацията в страните от ЕС е въведения плосък/ прогресивен данък плоския е в ущърб на бедните /66 % у нас / и естествено с най- ниски стойности 10% другите страни са Балтиката Унгария и Румъния / 15 до 23 %/ на другия полюс за останалите страни в Европа с прогресивен данък /потърпевши са богатите / Как ще ги стигнем с тези архаични постановки за ръководната роля на ЦК на ББЕ /Българския Бизнес Елит / поклон пред Тодор Колев. Бог да пази България
15.
MiB
14.04.2023 20:33:27
2
4
Финансисти, синдикати, работодатели, политици....осрахте ли се? Осрахте се, щото устите ви дайма оторени, като лами. Ама сега искам да има прогресивен данък и необлагаем минимум със задна дата. Ма не ви стиска. Акции и биткойни да се обявяват в данъчните декларации.
14.
Мор
14.04.2023 19:00:07
0
4
Морете ги тез бунаци :D сичко тряя са дигне !!!
13.
един
14.04.2023 18:54:55
1
9
Работодатели много, заплатодатели няма.
12.
Българина
14.04.2023 17:56:01
0
3
До 10. Кико,
Приятел, не знам от кой град(село) си, АМА в моя са ги вдигнали (данъци къщи/коли). До миналата година плащах към то 200+лв някъде, тази гледам ми ги закръглили на 500лв. АЙДЕ да ни е Честито!!!
11.
Да
14.04.2023 17:39:22
2
10
Тоя е най-големия боклук, ако може и майка си би продал, за да служи на господарите си. Праскайте данъци на свръхпечалбите, ако има - има ако няма ок.
10.
Кико
14.04.2023 17:19:28
2
6
Може да вдигнем данък сгради-като общата квадратура бъде умножена по 3-така ще влязът пари от скритите рентиери а и бедните хотелиери,да му мислят също и софианци с къщи по морето.Ще се спука балона в строителството и ще намалим цените за наемателите които са най бедните хорица в обществото
9.
123
14.04.2023 16:57:02
1
8
Здравейте редакция на Флагман. Най-вероятно ще изтриете поста, защото не e по темата, но съм искрено учудена, защо статията за Емили е заключена за коментари ... Нима те са ви рекламодатели ... Та ... да си дойдем на думата ... Емили тротинетката ... аз, през цялото време, /без да се зачитам в съдържанието на статиите, признавам си/, си мислех, че това е жена. А, сега чета мъжко име ... позната, като Емили ....
Хорааааа, вие нормални ли стеееее!
8.
Чернена ушанка е
14.04.2023 16:36:31
0
8
Тоя охлюв
7.
Niki700
14.04.2023 16:15:32
6
20
А може подобре,да се премахне данък зеленски??Можем ли да издържаме укри летовници по морето??
6.
Българина
14.04.2023 15:42:55
1
19
Хех, каква стана тя.
Докато не му бъркаха в копанята - да пазим данъците.
Като чу за 33% данък свръх-печалба - трябвало да вдихнем данъците на пролетариата!
Велев, получаваш моята специална тъжна петъчна(според поповете) Благословия!
5.
Сандо
14.04.2023 15:22:48
2
22
Значи аз съм за да вдигнат данъците за шиши за пепи еврото за батко и братко -що за другите които рабатят честно.даже може и да им отнемат имуществото по лесно ще стане
4.
xAcaH
14.04.2023 14:48:04
2
18
дигайти ги тес данъци. Нии с братята ши си я караме бес да плащаме нишо. Белите роби да работят за нас тя и бес туй държавата е наша. Сичко нии без пари а някой е казал нешо я бой по тикфата
3.
123ас
14.04.2023 14:31:57
3
27
трява само на такива мизерници като тоя да вдигнат тройно данъците!
2.
gradski
14.04.2023 14:29:16
8
19
Да ги вдигат, че ние на държавна работа трябва да имаме европейски заплати.
1.
hhmmm
14.04.2023 14:26:33
1
24
Страх те е... какъв си ти че да искаш вдигане на данъци???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник Специален поздрав към гостите на тържествата отправиха зам.-кметът Диана Саватева и териториалният директор Магдалена Манолова. Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Посрещаме в Бургас Свещения Пояс на Пресвета Богородица Може да видите реликвата пред катедралния храм „Св. св. Кирил и Методий“ в 18.00 часа Гонзо избра този треньор за националния отбор Гонзо избра този треньор за националния отбор В неговия щаб се очаква да попадне и Явор Вълчинов Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева Българин с голям удар на борсата, спечелил е над 70 000 милиона лева  Моят на милионерите от заплата драстично се увеличава заради ежегодните бонуси „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита „Акулите“ с голяма победа в Несебър и внесоха интрига в битката за елита Радост за феновете на „Янтра“ и „Дунав“, защото след загубата от „Черноморец“ „Вихрен“ се смъкна от второто на четвъртото място Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек Промяната бръкна в джоба ви, оскъпи магистралата с 50 на сто, изчисли Борисов и заговори за скъсан бъбрек  Премиерът Росен Желязков пък увери, че се отнася сериозно към вота на недоверие, но не вижда шанс да падне правителството  Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Адвокат оспори в съда правото на МВР да глобява за скорост от тол камерите Според жалбата данните от тол камерите може да се ползват само за проверка на това дали водачите имат винетка, "Гражданска отговорност" и технически преглед Как да не загубим пари преди приемането на еврото? Не бързайте да обменяте левовете! Как да не загубим пари преди приемането на еврото? Не бързайте да обменяте левовете!  Според Георги Захариев сега не е моментът да се инвестира в имоти Автомагистрала "Европа" влиза в експлоатация от днес Автомагистрала "Европа" влиза в експлоатация от днес Регионалният министър Иван Иванов коментира, че трафикът ще бъде облекчен, тъй като с нея се осигурява пълна свързаност от турската до сръбската граница Областен управител от ГЕРБ припозна "Новото начало" Областен управител от ГЕРБ припозна "Новото начало" Този уикенд партията на Делян Пеевски съобщи за заседание на общинския съвет, на което той е присъствал.
Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите НАСА проучва планета, подобна на Земята НАСА проучва планета, подобна на Земята Тя е една от седемте планети с размерите на Земята, които орбитират около червеното джудже Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Джебчийките във Венеция подават сигнали срещу граждани, че ги преследват и снимат Градът е препълнен с посетители и се наблюдава вълна от "удари" на прословутите „джобни крадци“ Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Беше като при земетресение, разказва свидетел на взрива в мадридското кафене Първоначално гледахме от стаите си, а когато се случи експлозията, всичко се разклати, добавя той Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Не чакайте десетки "Шахеди" и балистични ракети, за да вземете решение, зове Зеленски лидерите на ЕС Руските военни са знаели точно къде летят дроновете им и това не е било своеволно решение на някакви командири от по-ниско равнище, заяви той Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Tранспортен хаос в Ленинградска област след саботаж, пожарът на танкера е потушен Не се потвърждават обаче твърденията за пламъци в една от най-големи петролни рафинерии на Русия  Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Ватикана се преобрази в сцена на музика и светлина Андреа Бочели и Фарел Уилямс участваха в безплатния концерт Започна производството на супертанк в САЩ Започна производството на супертанк в САЩ Войник от US армията във Форт Блис пък бе арестуван за опит да предаде чувствителна военна информация на руското разузнаване в замяна на гражданство Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Европа се събужда! Милион англичани на протест срещу миграцията в Лондон Потресаващо е това, защото се случва с страната, която взе чудовищни мерки да смаже всякаква местна съпротива срещу замяната на населението с хора от Африка и Азия Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Връща ли се Черната смърт? Застрашени ли сме от бубонната чума и Чикунгуня Потвърден е нов случай на бактериалното заболяване, наречено от историците Черната смърт, при жител на монголския регион Хоувсгул, който е граничен с Русия
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори