×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Взривът при вдовицата на Бай Миле - заради просрочен дълг за милиони


Взривът при вдовицата на Бай Миле - заради просрочен дълг за милиони
Убийството на бай Миле на басейн"Спартак"
10 Октомври 2011, Понеделник, 09:08 ч.
Източник: в. Стандарт

Сестри Панагонови се набълбукали с луксозен комплекс на Слънчев бряг

 

Шашката, която неизвестни хвърлиха срещу дома на Силвия Панагонова в столичния кв. "Симеоново", е предупреждение да се разплати за дългове, натрупани през 2006 г. Вдовицата на боса на бившата СИК Милчо Бонев-Бай Миле трябва да връща парите за строителството на апартхотела "Синя перла" до вариетето в Слънчев бряг, пише"Стандарт".

Вдовицата на боса на бившата СИК Милчо Бонев-Бай Миле трябва да връща парите за строителството на апартхотела "Синя перла" до вариетето в Слънчев бряг, пише"Стандарт".

Силвия ги взела назаем през 2005-2006 г., когато е вдигнат комплексът. Според осведомени Панагонова получила гратисен период от 5 г., за да се издължи.

Той изтекъл в началото на 2011 г. и на няколко срещи Силвия обещала да започне плащанията след приключване на летния туристически сезон в морския курорт. Но така и не го направила. Най-вероятно това е мотивът, с който неизвестен хвърли тротилова шашка малко след полунощ в събота по дома на вдовицата на Бай Миле, смятат от МВР.

"Благодаря ви за обаждането. Считам, че е неуместно." Така вчера Силвия отклони на мобилния си телефон желанието на "Стандарт" да коментира мотивите за взрива.

Апартаментният комплекс в Слънчев бряг е собственост на Панагонова и сестра й Ива. Построен е върху терена на може би най-известната дискотека в Слънчев бряг - "Калигула". За целта вдовицата на Бай Миле станала "партия" с известния Димитър Пенов-Сламката, с когото делят офиси в хотел "Поморие" в курорта.

Първоначално общо 85-те студиа и апартаменти се продавали на цени от над 3000 евро на квадрат. И преди кризата Панагонови успели да продадат едва 24 апартамента

След 2009 г. пък в "Блу пърл" нямало нито една сделка - а само около 10-ина капарирани апартамента. И при тях обаче нямало плащания, обясниха брокери от курорта вчера.

За да може да се справят с патовата ситуация, Силвия и Ива Панагонови решили да обзаведат хиперлуксозно апартаментите, да свалят цената на 2500 евро на квадрат и да започнат да търсят елитни купувачи от страните от бившия Съветски съюз. За целта през юни 2010 г. Ива Панагонова регистрирала фирмата "Май стайл груп", която се занимава с интериорно обзавеждане. И в момента апартаментите приличат на космически кораби със супермодерни решения в сребристосиво, се вижда от снимките на апартаментите в сайтовете на няколко агенции за недвижими имоти.

След разстрела на Бай Миле сестрите Силвия и Ива се опитали да развият хотелиерския бизнес в курорта Боровец, където притежават вилните селища "Малина", "Ягода", дискотеката Buzz, ресторанта "Балканите", както и хотелите "Мура", "Ела", "Бреза". За да придобие трите хотела, фирмата на Силвия - "Паганова" ООД, изключила от горския фонд 2,1 дка за 64 654 лв., като платила по 30 лв./кв.м. Така се обзавела с хотелите и известната чайна под ски пистата "Червено знаме" в центъра на Боровец. Силвия и Ива Панагонови дори успели да вземат още един парцел край курорта и планират да построят трето вилно селище. Икономическата криза и разпадът на старите приятелства на Силвия с Младен Михалев-Маджо и Сретен Йосич обаче провалили проекта. Панагонова дори прекарала в Турция цели 6 месеца при футболните мениджъри Хадни и Сафет Санджаклъ, като се опитвала да изкрънка от тях финансиране на строежите си. Двамата турци, през които Сретен Йосич и Бай Миле продавали и купували български и сръбски футболисти, обаче отказали да й дадат пари. Проблемите на Йосич с правосъдието в Белград също не му позволили да даде рамо на Силвия, независимо че черногорецът живял във вилното селище на Бай Миле в Боровец половин година, преди да бъде задържан през 2002 г. в София и екстрадиран.

Затрудненото финансово положение на Силвия Панагонова лъснало най-вече след ареста на Петър Стоянов-Сумиста през юли 2010 г. Макар двамата да се познавали отлично, вдовицата на Бай Миле отказала да услужи на Вожда с пари покрай разследването и съдебното дело срещу Килърите, разказаха вчера близки до Силвия и Сумиста.

 



В категории: Крими


Коментари
Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори