ГЕРБ е пълен отличник в Приморско, спечели изборите с огромна преднина
Коалиция ГЕРБ-СДС получи 41,26 % от гласовете
ГЕРБ е пълен отличник в община Приморско, където печели изборите с безапелационна преднина. 41,26 от отишлите до урните са гласували за коалиция ГЕРБ-СДС, показа справка на Флагман.бг.
На второ място, но с доста по-нисък процент, се нарежда другата коалиция – ПП-ДБ (Продължаваме промяната и Демократична България), която получава 17,74 %. ПП „Възраждане“ е трета политическа сила с 12,58 %, следвана от БСП с 5,24. За ДПС са гласували 4,65 % от избирателите, а партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ 3,93 %. С „Не подкрепям“ никого са гласували 110 души, а броят на недействителните бюлетини е 53.
Коалиция ГЕРБ-СДС получава най-висока оценка и по отношение на преференциалния вот. Избирателите са подкрепили водача Жечо Станков, който получава 103 гласа, но шампионът е седмата в листата - административният директор на МБАЛ „Сърце и мозък“ в Бургас д-р Лидия Стефанова. За нея са гласували 218 избиратели.
Представителят на Приморско в листата на „Български възход“ – Ваня Андонова е другият отличник на този вот със 73 гласа, въпреки че партията на Стефан Янев не е част от 49-ото НС.
Подкрепата към ГЕРБ в Приморско едва ли е изненада за някого. Общината вече трети мандат се управлява успешно от д-р Димитър Германов, издигнат именно от партията на Бойко Борисов. За близо 12 години той успя да преобрази не само морския град, но и всички населени места в общината.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Или драска тука, колкото да не заспиш , или да позаработиш някое жълтопаветно грантче....
Само дето я няма и табелата за летището вече , ама нейсе !
А за развитието на Приморско, спор няма ! Ей го , на Перла чадърът това лято ще гони 100 лв такса !