×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Майка дойде с 10-месечното си бебе в зала „Бойчо Брънзов“, за да оправя объркан изборен протокол


Майка дойде с 10-месечното си бебе в зала „Бойчо Брънзов“, за да оправя объркан изборен протокол
Тази жена е била зам.-председателка на СИК 106, вдигната е по пижама на пожар от колегите си в секцията, за да дойде в зала "Бойчо Брънзов"
Тема в развитие
Защо ПП и ДБ не достигнаха механичния си сбор и как ИТН стъпи на бариерата според "Галъп" БСП печелят изборите при над 70-годишните, ПП-ДБ – при най-младите Край на броенето в Бургас, вижте окончателните изборни резултати При 93 %: ГЕРБ запазва преднината си пред ПП-ДБ, инфарктни часове за ИТН, може да паднат под 4 % Резултатът от изборите в Карнобат ГЕРБ e №1 в Бургаска област Следизборна мъка в Бургас, дълги опашки се вият в „Бойчо Брънзов“ заради сгрешени протоколи ГЕРБ убедително дръпна на финалната права в Бургас, Промяната на път да загуби един от мандатите си 71,64% от протоколите обработени, расте разликата между първата и втората политическа сила При 30 % от резултатите за Бургас: ГЕРБ запазва преднината си ПП-ДБ е първа сила, а ИТН влиза в парламента при 18% обработени протоколи Люта схватка между ДПС и ГЕРБ за първото място в Айтос Кои могат да пренаредят листата си, първи резултати за 2 МИР Бургас ГЕРБ-СДС дръпна с 5 % на ПП-ДБ в област Бургас, сочи междинното преброяване в РИК Драстична преднина за ГЕРБ-СДС в Камено  ГЕРБ-СДС бие, а ИТН е на ръба да се върне в парламента според 100% паралелни преброявания ДПС увеличи доверието си в община Сунгурларе На 90 % в Карнобат: ГЕРБ води, но има оспорвана битка в челото ГЕРБ проби в Созопол Майка дойде с 10-месечното си бебе в зала „Бойчо Брънзов“, за да оправя объркан изборен протокол Вижте първите междинни данни за област Бургас ГЕРБ-СДС печели изборите според първи паралелни преброявания ГЕРБ-СДС бие в Малко Търново със сериозна преднина Тежка изборна нощ очакват в РИК-Бургас, резултати – най-рано след 07:00 ч. В края на изборния ден: Колко от област Бургас упражниха правото си на глас Ето къде да гледате на живо как броят гласовете от изборите Първо във Флагман.бг: Как се разпределят 14-те депутатски мандата в Бургаска област Българите пак наредиха сложен парламент – четири са вариантите за правителство
виж още
скрий
02 Април 2023, Неделя, 23:22 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка и видео: Авторът

Някои протоколи са толкова объркани, че тази вечер може да се наложи повторното преброяване на бюлетините в РИК

Майка дойде с 10-месечното си бебе в зала „Бойчо Брънзов“, след като бе вдигната на пожар от председателката на СИК 106 заради объркан протокол.

Жената буквално влетя в залата, където заседава Районната избирателна комисия, вдигайки страшен панаир пред погледите на десетки смаяни членове на други СИК-ове. 

Тя бе убедена, че това е гавра и лично отмъщение на друга жена, с която е била заедно в комисията. Вдигнала я по пижама от тях със спящо дете, за да я унижи. 

„Казах, че имам 10-месечно бебе и не мога да отида да предавам бюлетините. Бях зам.-председател, предупредих, че нямам възможност да стоя цяла вечер. Няма на кого да оставя детето си. Отговориха ми, че няма проблем, докато преди малко не ми се обадиха и настояха да дойда веднага, защото имало грешки“, разпалено разказа жената, за която стана ясно, че е зам.-председателката на СИК 106 в ОУ „Найден Геров“ в ж.к.“Меден рудник“.

ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ ВЪВ ВИДЕОТО:

Този случай е симптоматичен за проблемите, които се очакват тази вечер в РИК-Бургас, тъй като се оказа, че има допуснати фрапиращи нарушения при изготвянето на изборните книжа.

Заради това по-обобщени резултати се очакват най-рано утре в 07:00 часа.

„Много дълго ще продължи броенето. Многократно по-дълго отпреди, когато знаете, че приключвахме преди 02 часа. За съжаление протоколите са много лоши. След всички обучения и работа не мога да си обясня защо допускат тази небрежност. Има случаи, в които правилно са изчислили на черновата, но са объркали драстично в протокола, по такъв начин, че не може да го приемем“, каза пред Флагман.бг Михаил Хаджиянев, председател на РИК Бургас.

В същото време от щаба на една от големите партии разкриха пред наш репортер, че са поканили техните членове на секционни комисии на допълнително обучение, защото са подозирали, че ще имат проблеми, но срещнали масови откази.

„Казаха ни – ние си знаем всичко. Не ни трябва помощ! Опитахме се да им обясним, че тези избори са по-различни и ще имат затруднение, но не пожелаха да ни разберат“, казаха от този предизборен щаб пред Флагман.бг.

Председателят на РИК Бургас Михаил Хаджиянев и екипът му имат отличен опит и са организирали бързото обработване на изборните книжа, доколкото това все пак е възможно, защото някои от протоколите са толкова объркани, че ще се наложи повторното преброяване на бюлетините в зала „Бойчо Брънзов“.




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
*********
04.04.2023 14:03:02
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
Член на РИК
04.04.2023 12:49:34
0
1
1. Като имаш 10 месечно бебе си седиш вкъщи и го гледаш!
2. Толкова си неграмотна, че се чудим защо си в комисия?!
3. С парите от изборите си купи буквар! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
4. Призив към партиите - престанете да слагате неграмотни хора и 70, 80 - годишни хора, които идват само за парите, а работа никаква!
5. Председател, заместник - председател и секретар задължително трябва да бъдат хора, които поне веднъж са ходили и изборни комисии, а не такива "хванати от улицата", които въобще не знаят за какво става въпрос!
10.
!
03.04.2023 11:40:01
1
5
А тая въпросната вместо да плямпа отпред пред залата, да се прави на жертва и да се излага, можеше да влезе вътре и да си свърши работата...
9.
!
03.04.2023 11:37:02
0
5
Масово се назначават неадекватни и неподходящи хора в комисиите, които изобщо не знаят за какво са там или разчитат някой друг да свърши работата. А на пенсионерите по-важното им е дали ще им донесат сандвич...Но с такава организация донакъде е разбираемо, на читавите хора не им се захваща да берат ядове с неуредици.
8.
Katq
03.04.2023 09:56:55
0
11
Ужас, тя български не говяори правилно, не е ясно и как пише и брои, дипломи трябва да се искат, като ги вземат за тази работа.
7.
Председател на СИК
03.04.2023 01:52:52
0
31
РИК спрете да слагате хора над 70 години в секциите и неграмотните членове от ДПС, грешките ще намалят драстично.
6.
11
03.04.2023 00:35:44
2
44
Като имаш 10 месечно бебе си стоиш в къщи и си го гледаш. А не да си развяваш задника по секции. Не са наядоха.
5.
144000
03.04.2023 00:20:47
3
12
Толкова пари и енергия за гласува.АБСОЛЮТЕН СМЯХ. Толкова ли е трудно да се гласува по интернет?
4.
Сикаджия
03.04.2023 00:13:03
2
12
Който е измислил организацията по извозването в Бургас спокойно може да си подаде оставката и да се махне от където е. Най-отвратителната организация до сега на избори.
3.
Аман!
02.04.2023 23:52:39
9
18
Ето това са най противните партийни лелчици. Не става въпрос за конкретния случай, а за тези които идват с децата си да гласуват. Мъкне детето по избори, защо? Няма кой да го гледа за половин час? Чиста проба демонстрация и очакване на разни отстъпки и привилегии. Охраната трябва направо да им казва на такива че не е позволено вкарването на багаж. Пък ако иска да вдига скандали после.
2.
Ami
02.04.2023 23:31:16
16
28
Ако се гласуваше нормално с машини нямаше да има такива тъпотии.Това е умишлено с тез хартии.Всичко е нагласено
1.
Драма-Рама
02.04.2023 23:28:12
1
58
Това СА ИЗБОРИ. Ако не искаш, не участваш като член на СИК. Просто е. Но жената се е надявала на едни бързи пари, докато е в майчинство.
Никаква отговорност, само наглост.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание Мащабна историческа възстановка припомни опожаряването на селото и подвига на местните родолюбци, сред които е съратникът на Левски Гатьо Шишков Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, а разследването се наблюдава от Софийската градска прокуратура Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие Съвсем скоро ще представим и конкретните стъпки и концепцията, които ще следваме в следващите години, каза той Не съм член на ГЕРБ, бях подкрепен от тях на избори - в Царево ни предстои много работа Не съм член на ГЕРБ, бях подкрепен от тях на избори - в Царево ни предстои много работа Разговаряме с кмета на Община Царево Марин Киров след повече от 3 часа литургия в храма на града по повод днешния празник на Св. княз Борис-Михаил Бюст-паметник на Васил Левски вдигнаха в 120-годишното училище на град Българово (ВИДЕО) Бюст-паметник на Васил Левски вдигнаха в 120-годишното училище на град Българово (ВИДЕО) Кметове, родители, учители и ученици почетоха патронния празник на едно от най-старите училища в Бургаска област Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“ Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“  Искаме да видим кои песни ще разплачат хората, споделят те Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината Тела на морски бозайници са открити на различни плажове Gen Z джебчийките се завръщат от Европа за Гергьовден: Нова вълна от кражби залива и България Gen Z джебчийките се завръщат от Европа за Гергьовден: Нова вълна от кражби залива и България Те са новото лице на престъпността, по-бляскаво от всякога Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол Рискът от увеличаването на популацията им е заради прекратена обществена поръчка и неефективност на местните пръскания Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда Разливът застрашава питейната вода и водните организми в района
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия M/T EUREKA е бил заловен край провинция Шабва, а властите работят за гарантиране на безопасността на екипажа Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Пекин обяви, че американските мерки срещу китайски рафинерии нарушават международното право и няма да бъдат признавани Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Никола Цолов с шампионски обрат в Маями: Победи ван Хупен с 0.170 секунди пред очите на Стоичков Той спечели втори пореден успех във Формула 2 след зрелищна битка до финала Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц Решението поставя нов натиск върху Европа да увеличи разходите за отбрана и да поеме по-голяма отговорност в НАТО Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд Анди Доналдсън преплува река Орд в Австралия за 11 часа и 51 минути, въпреки жегата, насрещния вятър и крокодилите във водата Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия Той беше заседнал в Балтийско море, а доброволци го изведоха и му поставиха проследяващо устройство Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Италианецът, който завладя сърцата на феновете със своите подвизи и дух на победител, си отиде внезапно Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Цените се увеличават, а авиокомпаниите съкращават маршрути. Какво очаква пътуващите през идните месеци? Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Плавателните съдове бяха атакувани от израелските военни. 31 души са настанени в болница Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Самолетът е летял с висока скорост преди да се разбие
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори