При 30 % от резултатите за Бургас: ГЕРБ запазва преднината си
Димитър Найденов изглежда ще пренареди листата на ПП-ДБ, сериозни гласове събират Любен Дилов, Лидия Стефанова и Тодор Байчев
Коалиция "ГЕРБ-СДС" получава 28,24 % от гласовете на избирателите от Бургаска област срещу 23,94 % за „Продължаваме промяната-Демократична България“. Това сочат данните на РИК Бургас при близо 30 % обработени протоколи.
Трета политическа сила в региона към този момент е ПП „Възраждане“ с 15,52 %, а четвърта – БСП – 8,30 %. Пети са „Български възход“ – 4,88 %, следвани от „Има такъв народ“ – 4,83 % и ДПС – 4,23 %.
Трябва да се има предвид обаче, че все още в Районната избирателна комисия на Бургас не е преброена нито една секция от крепостите на ДПС – Айтос и Руен и когато това се случи резултатът на Движението драстично ще нарасне.
Впечатление прави и рязкото покачване на преференциите.
Димитър Найденов, шести в „ДБ-ПП“, вече има 1200 лични гласа и както изглежда ще пренареди листата си.
Д-р Лидия Стефанова също набира скорост и вече е с 400 гласа. Тодор Байчев от БСП също върви уверено в тази битка и ако социалистите спечелят втори мандат в Бургаска област, то в парламента ще отиде Тодор Байчев, а не Станимир Баев.
Очаква се по-представителна извадка да има след 06:00 часа тази сутрин.
Репортер на Флагман.бг в момента е в спортна зала „Бойчо Брънзов“, където е създадена перфектна организация, но приемането на протоколите не върви по план, защото се установяват фрапиращи грешки на членовете на СИК-овете. Има и абсурдни ситуации – от секция в средецко село са дошли до Бургас, донесли са бюлетините, но са забравили най-важната част – протоколът за резултатите, който само бил принтиран, но не и разписан от членовете и взет към Бургас.
Резултати при 30 % обработени протоколи:
ГЕРБ-СДС – 28,24 %
„Продължаваме промяната-Демократична България“ – 23,94 %
ПП „Възраждане“ – 15, 52 %
„БСП за България“ - 8,30 %
„Български възход“ – 4,88 %
„Има такъв народ“ – 4,83 %
ДПС – 4,23 %
Гурме паста с трюфелов аромат и хрупкав бекон - лесна рецепта за ресторантски вкус у дома
Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща
Българин хвана риба гигант
Арсенал получи талисмани от бургазлия
Бойко Борисов и Живко Тодоров с решение за ръководството на ГЕРБ в Стара Загора
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle
Домати, краставици, салати: 100-процентно повишение на годишна база
Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите
ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол
Лили надъхва Дара: България се гордее с теб!
Наемите в ЕС: София и Атина - сред най-недостъпните столици в Европа
Ася Панджерова подаде оставка като зам.-министър на образованието
