Кирил Петков: Автомагистрала „Черно море“ е вече приоритет на ЕС
Пред бургазлии Кирил Петков представи програмата „Има как“, посветена на голямата промяна в страната и региона
Изграждането на автомагистрала „Черно море“ вече е приоритет от ЕС – обяви в Бургас Кирил Петков, лидерът на „Продължаваме Промяната“ .
На 18 март той получи уверения за подкрепата към проекта и за важността му лично от еврокомисаря от Европейската комисия за инвестиции.
„Той каза, много е важно за цяла Европа, а не само за България, да я има магистралата „Черно море“ – сподели детайли от разговора си Кирил Петков.
Според него изграждането на ключовото транспортно съоръжение ще осигури свързаност между Александруполис, Бургас, Варна и Констанца.
Пред бургазлии Кирил Петков представи програмата „Има как“, посветена на голямата промяна в страната и региона и сподели, колко е важно всичките 6.5 млн. българи да си зададат въпроса „Какво трябва да направим, за да не ни ограбват повече едни 5000 души ? “.
Послание към българските граждани отправи и премиер-министърът на Кралство Белгия Александър де Кро, който призова на изборите те да гласуват с номер 12 от бюлетината, за да имат нормален европейски живот.
„Не само вярвам, но съм сигурен, че промяната на Бургас и на България може да се случи. Строителството на автомагистрала „Черно море“ осмисля напълно разширяването на ГКПП „Малко Търново“ и разширяването на пътя „Бургас-Малко Търново“, които стават и част от източния вертикален транспортен коридор, обхващаш Истанбул, Бургас, Варна, Констанца и др.
Изграждането на нови дълбоководни терминали на Пристанище Бургас“ и превръщането на бившето военно летище в Равенц в свободна икономическа зона с летище за карго товари също за част от плана за икономическото съживяване на региона, за което работим и ще продължаваме да работим. “ – коментира Константин Бачийски, водач на бургаската листа на „Продължаваме Промяната – Демократична България“ .
Есента отключва кариерен шанс за 4 зодии - идват повече пари, нова работа и голяма крачка нагоре
Август в Поморие завършва поетично с 68-oто издание на „Яворови дни“
Полицаи проследиха неадекватен мъж в „Меден рудник“ и в дома му намериха канабис
Пожарникарят, обвинен за смъртта на 8 лешояда: Притиснаха ме да призная нещо, което не съм извършил
Почина милиардерът, превърнал Кюне+Нагел в световен гигант
Нидерландия разклати Евровизия 2027 с отказ за участие заради Израел
Шишков сложи край на спекулациите за АМ „Черно море“: Първо проектът, после концесионерът
Мъж преби 11-годишно дете на площадка в София, момчето прекара три дни в Пирогов
От Бургас към сцените на България – PAOLA тръгва на първото си национално турне, вижте къде
Три катастрофи в Бургаско: 2-годишно дете и жена с политравма са сред пострадалите
КНСБ предупреждава: Поискайте длъжностната си характеристика, преди всяка задача да стане ваша
Трима дрогирани шофьори за два дни в Поморие и Несебър, единият катастрофира
