×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Имената на достойни жени се появиха на табели по три бургаски улици


Имената на достойни жени се появиха на табели по три бургаски улици
Константин Бачийски и Даниела Божинова посветиха 8 март на смелите жени в историята и в настоящето
Тема в развитие
Двама различни политици за морала, който не се огъва Кирил Петков разказа на бургазлии истинската история за ГКПП „Капитан Андреево“ Константин Бачийски пред български каратеки: В живота и в каратето всичко се постига с много труд и упоритост Бачийски с работещо решение срещу корупцията: Ще я направим забранително скъпа  Кирил Петков: „Планът Бачийски“ ще бъде план за промяната на Бургас "Правосъдие за всеки" пристигна в Бургас заради каузите на Константин Бачийски Кирил Петков: Автомагистрала „Черно море“ е вече приоритет на ЕС Търсят се 12-те граждански каузи, които ще променят Бургас и региона Нужни са държавни стандарти и обучени кадри в битката с домашното насилие Имената на достойни жени се появиха на табели по три бургаски улици Коалиция „Продължаваме Промяната – Демократична България“ заяви като цел изборна победа в Бургас
виж още
скрий
09 Март 2023, Четвъртък, 12:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ето кои са деветте достойни жени, чиито имена ще носят улици в Бургас

Табели на нови улици в имената на достойни за почит жени в Бургас бяха лично монтирани навръх 8 март от кандидатите за народни представители от коалиция „Продължаваме Промяната – Демократична България“ -  Даниела Божинова и Константин Бачийски.

Двамата изпълниха волята на група бургазлии, събрали подкрепа с подписка за инициативата си - девет известни с постиженията си и каузите си жени да бъдат почетени, като с имената им бъдат наречени улици в различни зони на града.

Предложението беше гласувано и прието с решение на Общинския съвет, но указателните табелки така и не бяха поставени до сега.

„С този символичен акт ние като кандидати за народни представители поправяме една историческа несправедливост.  Много малко обекти в Бургас носят имена на достойните жени. А така техните заслуги и паметта им се пренебрегват. Помагаме на гражданските каузи да бъдат завършени, ще го правим и в следващото Народно събрание“ – каза Божинова.

Водачът на бургаската листа на коалицията, Константин Бачийски призна, че това е малка стъпка от много бъдещи общи граждански инициативи, които ще подкрепят с колежката си в работата си като депутати.

„Впечатлен съм от енергията на участниците в гражданската инициатива „С имена на жени“. Ето такива будни хора са в състояние да предизвикват промени навсякъде, дори да вършат работата на общината“ – коментира кандидат-депутатът.

Деветте достойни жени, чиито имена ще носят улици в Бургас са:

Анна Карима, Мария Тенишева, Зоица Ангелова, Лада Галина, Анна Бозвелиева, арх. Мария Досева – Георгиева, Мария Кюри, Люба Огненова, презвитера Елена. За празника на жената, Константин Бачийски и Даниела Божинова поставиха табели с имената на писателката Анна Карима, Мария Тенишева и Зоица Ангелова.

По-късно Бачийски и Божинова посетиха други достойни за уважение дами - от Регионалното сдружение „Диабетни грижи“ в Бургас. По тяхна покана бяха част от празника им. Организацията е сред най-големите и активни в структури, посветени на значимото заболяване в България. Най-възрастният член е на 94-години, а най-младите им приятели са 17-годишни. Кандидатите за народни представители разговаряха със своите домакини за проблемите пред хората с диабет в региона и за предизвикателствата, с които се сблъскват жените днес.

 Председателят на сдружението, Радка Жекова запозна Бачийски, който е приятел на организацията, с новата им за ранна превенция и мониторинг на диабета. „Вие сте пример за жени с борбен дух, които не спират да работят в полза на обществото. Ще продължим ви подкрепяме в битката с едно от най-масовите заболявания“, каза Бачийски. По думите му, каузата на Сдружението за тясно специализиран национален план за превенция и профилактика на диабета, по примера на повечето развити държави, ще бъде една посоките, по които е готов на работи, заедно с Даниела Божинова в следващото Народно събрание.

„Диабетни грижи“ в Бургас е една от малкото организации в страната, която поддържа тясна връзка с други международни неправителствени структури и търси добрите практики от чужбина, които могат да се приложат в България и да облекчат страдащите от хроничната болест.

По-късно Бачийски и Божинова посетиха други достойни за уважение дами - от Регионалното сдружение „Диабетни грижи“ в Бургас

 






Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание 13/12/2025, Събота 16:40 0
Михаил ДИМИТРОВ Велико Търново се обедини в маратон с кауза Велико Търново се обедини в маратон с кауза 13/12/2025, Събота 16:00 1
България Всички новини
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Оказва се, че охлаждането променя структурата им дотолкова, че те започват да действат благотворно на метаболизма Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Това не е призив към недоверие. Това е призив към разум Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна Важно е да знаете какви са промените, които настъпват с еврото Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Предприемачът постави категоричен ултиматум, че няма да се занимава с политика или хазарт, въпреки "шокиращо примамливи" финансови предложения Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Антон Кутев намекна, че Румен Радев може да поеме по нов политически път, като подаде оставка преди избора по т.нар. домова книга Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Леко, питателно и естествено безглутеново – царевичното брашно предлага повече здравни ползи, отколкото повечето хора подозират Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Смяната на валутата ще започне на 1 януари 2026 г., когато всички АТМ устройства ще преминат изцяло към евро, а левовете ще останат в историята Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание Новият график на БДЖ влиза в сила от 14 декември с по-добри връзки, намалено време за пътуване и нови международни маршрути Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто В последната благотворителна кампания за годината "Аз вярвам и помагам" отново обедини хиляди българи около една мисия – помощ чрез съпричастност
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Любо се топи, а Боби е с необратими последици на мозъка Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Шведският кралски двор потвърди контакти отпреди 20 години, разкрити чрез имейли, публикувани в медиите с принцеса София от Швеция е имала срещи с финансистa
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори