Питейна вода с неприятен мирис на хлор тече във Варна и няколко села в района
Водата е със завишени стойности на остатъчен хлор във варненския квартал "Галата" и в три села - Средно село, Страхил и Брестак
Питейна вода със завишени стойности на остатъчен хлор е измерена в един квартал във Варна и в три села в областта. Данните са от мониторинга на Регионалната здравна инспекция, която следи за качеството на водата за питейно-битови нужди, съобщи БНТ.
Водата е със завишени стойности на остатъчен хлор във варненския квартал "Галата" и в три села - Средно село, Страхил и Брестак.
Питейната вода е с неприемлив мирис за потребителите. Няма опасност при консумация на водата.
"Една от причините е намалената консумация на вода през зимния период. Водата е безопасна. Може да се ползва от консуматорите, не се препоръчва пиене на водата директно от чешмата, при готвене трябва да се кипне", заяви в "Денят започва" старши инспектор Ирина Вутова, дирекция "Обществено здраве" към РЗИ-Варна.
11 дни ол инклузив и бягство без плащане: Арестуваха семейство-тарикати на летището в Гран Канария
На косъм от удар край Арбанаси: Шофьор засече кола при забранено изпреварване
Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена
Денков: България изчезва от масата, където решават бъдещето на Европа
Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026
Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия
Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран
Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки!
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите
Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил
