Проф. Кантарджиев: Сезонният грип дойде, болните да си стоят вкъщи
Върлуващите вируси протичат много по-тежко и по-продължително, заяви епидемиологът
„Тази заболяемост се дължи на вирусни инфекции, които са нормални за сезона, но сега малко по-особено се развиват. Първо – много са случаите и второ – много по-тежко и по-продължително е самото заболяване”. Това каза пред NOVA епидемиологът и съветник по здравните въпроси в Столичната община проф. Тодор Кантарджиев.
Той уточни, че предишните респираторни вируси са отшумявали след седмица, а върлуващите в момента причиняват симптоми в продължение на 2, а при по-възрастните хора и до 3 седмици.
По думите на професора, коронавирусът беше изтласкал за няколко години сезонните вируси. Сезонният грип дойде, подчерта Кантарджиев и призова болните да си останат вкъщи.
Двата щама, изолирани от Националния център по заразни и паразитни болести, били Тип А и против тях имало лекарствени средства в аптеките, посочи още епидемиологът.
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви
Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори

Никой не вярва на лаладжии.