ДС Травел е фирмата-превозвач, чийто автобус катастрофира край Свиленград
Организиран е превоз за пътниците, които не са пострадали при инцидента, вече пътуват към Бургас
ДС Травел е фирмата-превозвач, чийто автобус катастрофира край Свиленград тази вечер. При инцидента загина бургазлийка, а 19 души са пострадали и са настанени в болници в Хасково, Свиленград и Харманли.
„От фирмата ни убедиха, че това е най-добрият им водач“, каза кметът на Бургас Димитър Николов на извънреден брифинг пред Община Бургас тази вечер. Той е в непрекъснат контакт както с директорите на трите болнични заведения, така и с министъра на здравеопазването д-р Асен Меджидиев.
Пострадалите са с различни наранявания, нито един от тях няма опасност за живота, каза още Николов. Двама обаче са с по-тежки наранявания – с черепно-мозъчна травма и счупени ломбални прешлени.
„Говорих с министъра на здравеопазването д-р Меджидиев. Очакваме да се изясни дали ще е необходимо транспортирането на по-тежко пострадалите в Пловдив, както и колко от тях ще можем да ги преместим в бургаски болници, готови сме да организираме техния превоз, за да може близките им да са до тях“, обясни още Николов.
На място е пристигнал автобус от Бургас за пътниците, които не са пострадали при инцидента. 17 души се очаква всеки момент да бъдат качени на него и да отпътуват за родния си град. В момента те се разпитват от полицаи.
Вижте още какво каза кметът Димитър Николов:
Припомняме, че това не е първият инцидент с автобус на фирмата-превозвач. През 2015 г. техен автобус с 34 селскостопански работници се преобърна на магистрала в германската провинция Бавария. За щастие при произшествието нямаше загинали. (ВИЖ ТУК)
Празнична великденска салата с яйца и свежи зеленчуци - лесна рецепта
Ученик намушка с нож момиче
Карлос Алкарас с брутален мач в Монте Карло
Нова любов идва в живота на тези зодии
Топ трикове за по-чист и подреден дом
Бърза и вкусна супа за цялото семейство - лесна домашна рецепта
Левандовски пред интересен свободен трансфер
Георги Иванов с тежки думи за рефера Кабаков
Внезапно почина кандидат-депутат
Издирват в цяла България Димитър, животът му е в опасност
Бургазлии се юрнаха към Турция за празниците – километрично задръстване към ГКПП „Малко Търново“

Това сега какво значение има?