Нова версия: Шофьорът на автобуса карал бързо, пътниците искали да се приберат по-скоро в Бургас
Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е пътувала в автобуса
Шофьорът на катастрофиралия автобус на туристическата агенция DS Travel Тодор Димитров е карал бързо, защото много от пътниците искали да се приберат по-скоро. Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е един от пасажерите в злополучния курс.(ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
За щастие тя се разминава само с леки наранявания, но както стана ясно един човек загина, а 19 са със сериозни наранявания.
"Бяхме в автобуса, аз говорих по телефона с мой колега. В един момент сестра ми ме избута, тъй като бях до прозореца и автобусът се обърна. Започнаха да падат стъкла. В един момент всички започнахме да пищим. Участъкът беше много мокър и скоростта беше малко по-висока, поне на мен така ми се стори", казва д-р Силвена Цветанова пред БНТ.
- В какво състояние беше шофьорът?
- Добре беше, адекватен. Въпросът е, че караше по-бързо. Имаше хора, които искаха по-бързо да пристигнем.
- А Вие пострадахте ли?
- Имам само повърхностни рани на гърба и гърдите, но аз бях една от първите измъкнати, така че бързо ни измъкнаха.
-Загиналата жена къде беше?
- Тя беше зад шофьора, на трето място. Явно се е ударила челно в главата.
Самият шофьор твърди, че не е карал с превишена скорост. В момента на поднасянето поддържал около 60 км/ч. Самият той си обяснява катастрофата с това, че на този участък при дъжд се свличала кална маса и е възможно заради това возилото да е поднесло.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Приятел, ти ходил ли си там?..
Щото ще разбереш много добре @КОИ са пропадналите :)
И въпреки, че имат безброй пари, пак си търкалят старите автобуси. Щото там не се взимат подкупи да се купуват нови и нови. Затова...
Не съм ходил в майка Русия, в хАмерика съм бил. Там са си така.
И не измествай темата - искам да кажа, че важното е не кога е произведено превознозното средство, а как се поддържа и експлоатира :)
Капиш?..
Защо намесваш друг континент? И честно казано, може би в някое българско училище да са на 50+ години, нещо яко си объркал годините...
И защо се добавя това "х" не ми стана ясно
Приятел, в хАмерика училищните автобуси са на 50+ години(поне повечето).
Това медиите са 99 процента лъжи
беше ясно още от първата минута, след като се разбра за катастрофата!