Нова версия: Шофьорът на автобуса карал бързо, пътниците искали да се приберат по-скоро в Бургас
Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е пътувала в автобуса
Шофьорът на катастрофиралия автобус на туристическата агенция DS Travel Тодор Димитров е карал бързо, защото много от пътниците искали да се приберат по-скоро. Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е един от пасажерите в злополучния курс.(ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
За щастие тя се разминава само с леки наранявания, но както стана ясно един човек загина, а 19 са със сериозни наранявания.
"Бяхме в автобуса, аз говорих по телефона с мой колега. В един момент сестра ми ме избута, тъй като бях до прозореца и автобусът се обърна. Започнаха да падат стъкла. В един момент всички започнахме да пищим. Участъкът беше много мокър и скоростта беше малко по-висока, поне на мен така ми се стори", казва д-р Силвена Цветанова пред БНТ.
- В какво състояние беше шофьорът?
- Добре беше, адекватен. Въпросът е, че караше по-бързо. Имаше хора, които искаха по-бързо да пристигнем.
- А Вие пострадахте ли?
- Имам само повърхностни рани на гърба и гърдите, но аз бях една от първите измъкнати, така че бързо ни измъкнаха.
-Загиналата жена къде беше?
- Тя беше зад шофьора, на трето място. Явно се е ударила челно в главата.
Самият шофьор твърди, че не е карал с превишена скорост. В момента на поднасянето поддържал около 60 км/ч. Самият той си обяснява катастрофата с това, че на този участък при дъжд се свличала кална маса и е възможно заради това возилото да е поднесло.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него

Приятел, ти ходил ли си там?..
Щото ще разбереш много добре @КОИ са пропадналите :)
И въпреки, че имат безброй пари, пак си търкалят старите автобуси. Щото там не се взимат подкупи да се купуват нови и нови. Затова...
Не съм ходил в майка Русия, в хАмерика съм бил. Там са си така.
И не измествай темата - искам да кажа, че важното е не кога е произведено превознозното средство, а как се поддържа и експлоатира :)
Капиш?..
Защо намесваш друг континент? И честно казано, може би в някое българско училище да са на 50+ години, нещо яко си объркал годините...
И защо се добавя това "х" не ми стана ясно
Приятел, в хАмерика училищните автобуси са на 50+ години(поне повечето).
Това медиите са 99 процента лъжи
беше ясно още от първата минута, след като се разбра за катастрофата!