Нова версия: Шофьорът на автобуса карал бързо, пътниците искали да се приберат по-скоро в Бургас
Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е пътувала в автобуса
Шофьорът на катастрофиралия автобус на туристическата агенция DS Travel Тодор Димитров е карал бързо, защото много от пътниците искали да се приберат по-скоро. Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е един от пасажерите в злополучния курс.(ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
За щастие тя се разминава само с леки наранявания, но както стана ясно един човек загина, а 19 са със сериозни наранявания.
"Бяхме в автобуса, аз говорих по телефона с мой колега. В един момент сестра ми ме избута, тъй като бях до прозореца и автобусът се обърна. Започнаха да падат стъкла. В един момент всички започнахме да пищим. Участъкът беше много мокър и скоростта беше малко по-висока, поне на мен така ми се стори", казва д-р Силвена Цветанова пред БНТ.
- В какво състояние беше шофьорът?
- Добре беше, адекватен. Въпросът е, че караше по-бързо. Имаше хора, които искаха по-бързо да пристигнем.
- А Вие пострадахте ли?
- Имам само повърхностни рани на гърба и гърдите, но аз бях една от първите измъкнати, така че бързо ни измъкнаха.
-Загиналата жена къде беше?
- Тя беше зад шофьора, на трето място. Явно се е ударила челно в главата.
Самият шофьор твърди, че не е карал с превишена скорост. В момента на поднасянето поддържал около 60 км/ч. Самият той си обяснява катастрофата с това, че на този участък при дъжд се свличала кална маса и е възможно заради това возилото да е поднесло.
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа

Приятел, ти ходил ли си там?..
Щото ще разбереш много добре @КОИ са пропадналите :)
И въпреки, че имат безброй пари, пак си търкалят старите автобуси. Щото там не се взимат подкупи да се купуват нови и нови. Затова...
Не съм ходил в майка Русия, в хАмерика съм бил. Там са си така.
И не измествай темата - искам да кажа, че важното е не кога е произведено превознозното средство, а как се поддържа и експлоатира :)
Капиш?..
Защо намесваш друг континент? И честно казано, може би в някое българско училище да са на 50+ години, нещо яко си объркал годините...
И защо се добавя това "х" не ми стана ясно
Приятел, в хАмерика училищните автобуси са на 50+ години(поне повечето).
Това медиите са 99 процента лъжи
беше ясно още от първата минута, след като се разбра за катастрофата!