Нова версия: Шофьорът на автобуса карал бързо, пътниците искали да се приберат по-скоро в Бургас
Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е пътувала в автобуса
Шофьорът на катастрофиралия автобус на туристическата агенция DS Travel Тодор Димитров е карал бързо, защото много от пътниците искали да се приберат по-скоро. Това твърди д-р Силвена Цветанова, която е един от пасажерите в злополучния курс.(ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
За щастие тя се разминава само с леки наранявания, но както стана ясно един човек загина, а 19 са със сериозни наранявания.
"Бяхме в автобуса, аз говорих по телефона с мой колега. В един момент сестра ми ме избута, тъй като бях до прозореца и автобусът се обърна. Започнаха да падат стъкла. В един момент всички започнахме да пищим. Участъкът беше много мокър и скоростта беше малко по-висока, поне на мен така ми се стори", казва д-р Силвена Цветанова пред БНТ.
- В какво състояние беше шофьорът?
- Добре беше, адекватен. Въпросът е, че караше по-бързо. Имаше хора, които искаха по-бързо да пристигнем.
- А Вие пострадахте ли?
- Имам само повърхностни рани на гърба и гърдите, но аз бях една от първите измъкнати, така че бързо ни измъкнаха.
-Загиналата жена къде беше?
- Тя беше зад шофьора, на трето място. Явно се е ударила челно в главата.
Самият шофьор твърди, че не е карал с превишена скорост. В момента на поднасянето поддържал около 60 км/ч. Самият той си обяснява катастрофата с това, че на този участък при дъжд се свличала кална маса и е възможно заради това возилото да е поднесло.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Приятел, ти ходил ли си там?..
Щото ще разбереш много добре @КОИ са пропадналите :)
И въпреки, че имат безброй пари, пак си търкалят старите автобуси. Щото там не се взимат подкупи да се купуват нови и нови. Затова...
Не съм ходил в майка Русия, в хАмерика съм бил. Там са си така.
И не измествай темата - искам да кажа, че важното е не кога е произведено превознозното средство, а как се поддържа и експлоатира :)
Капиш?..
Защо намесваш друг континент? И честно казано, може би в някое българско училище да са на 50+ години, нещо яко си объркал годините...
И защо се добавя това "х" не ми стана ясно
Приятел, в хАмерика училищните автобуси са на 50+ години(поне повечето).
Това медиите са 99 процента лъжи
беше ясно още от първата минута, след като се разбра за катастрофата!