×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министър Стоянов за трагедията край Голям Дервент: Такъв инцидент не е имало от 1989-а година


Министър Стоянов за трагедията край Голям Дервент: Такъв инцидент не е имало от 1989-а година
Министърът е категоричен, че военнослужещият е действал точно и правилно, изключително професионално и съгласно инструкциите, които са му направени
08 Ноември 2022, Вторник, 14:22 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА видео: Емел МАХМУД

Инцидентът е станал в началото на нощния наряд за двамата служители

След 1989 г. такъв инцидент не е имало. Досега от бежанци не са използвани огнестрелни оръжия. Опитвали са да реагират на опитите за задържане, но стрелба не е имало до момента. Това заяви на брифинг пред ГПУ-Елхово служебният министър на отбраната Димитър Стоянов.

Дали става дума за бежанци и каналджии, ще се установи от турската страна, поясни той.

Министърът е категоричен, че военнослужещият е действал точно и правилно, изключително професионално и съгласно инструкциите, които са му направени.

„Защитил е нашата държавна граница, Изтеглил се е навреме, прикрил се е навреме. Произвел е изстрели в посоката, от която е започнала стрелбата от турска страна. Отвръщали са му и той е стрелял. Срещнах се с него, говорих с него, чувства се добре“, каза министър Стоянов.  

Двамата служители, за които това било началото на нощния наряд, видели направения проход в оградата, граничният полицай е слязъл от МПС-о, в момента, в който военнослужещият слиза от превозното средство, е проехтял изстрел.

„Колегата от гранична полиция пада. Нашият служител се прикрива зад гумата на автомобила, за да не бъде видим за стрелците от турска територия. Когато се използва оръжие, силата трябва да бъде съизмерима. Военните са подготвени и това не подлежи на коментар“, заяви военният министър Димитър Стоянов.


В категории: Ямбол


Тервел ИЛИЕВ Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа 02/08/2025, Събота 19:40 0
14
Коментара по темата
14.
Ицо
08.11.2022 21:35:05
0
2
Май турските граничари са стреляли по нашите, не каналджии, ама това е международен скандал, и всички министри мълчат
13.
до 12
08.11.2022 20:58:19
0
0
Колко си тъп ама тъп си личи дори от името ти ТОДОРЧО!МИ ДА БЯГАТ В СЕВРНА КОРЕЯ АМА ИЗБИРАТ НАЙ-МАЛКОТО СЪПРОТИВЛЕНИЕ!БГ Е ТОП ЗА ТОВА!МАЛОУМНИК!ВСЕКИ В ТОЗИ ЖИВОТ ИЗБИРА НАЙ-ЛЕНОТО ВАЖНОТО Е ПРИСЪДАТА ДА Е УСЛОВНА
12.
Тодор
08.11.2022 20:37:25
0
0
Подготвени дръжки. Днеска цял ден височайшите говорят глупости. Проблема с мигрантите е световен. Докато имам мизерстващи държави потока няма да спре.
11.
Ahmed aga
08.11.2022 20:17:05
0
2
Как да е нямало такива инциденти,ами оня граничар дето уби турския рибар,с него какво стана,май почетен гражданин на Бургас го направиха ,сега се наложи това момче да плати сметката с живота си
10.
...
08.11.2022 19:56:58
0
1
И как разбрахте, че са бежанци, а не граничари, пазещи си границата, че "наряда" са като шумкари. Пукнах ви двама наглеци, хвалещи се за бивши военни, които не знаят къде и в чия собственост се намират. Алкохолици смотани и нагли, по 1,5л- 2л ракия на денонощие не им стига, тръгнали и по жилищата на мирното гражданско население да си налагат малоумните комерсиални теории- все едно всички са им длъжни. Работа - доматите и колчетата им от зеленчуковата градината не могат да различат и да отделят, ама първи в бой скачат. Ако имах оръжие щях да ги застрелям като мастии и с основание.
А от другата страна стрелят и през деня при незаконно преминаване и приближаване на гранични съоръжения не на определените за целта места.

Ако още стоите на тая кълка, че е разграден двор. Бежанци и каналджии и от "Възродителен процес"- преселници, изселници- хората са си живяли в сговор и разбирателство, докато не се появят командированите военни лентяи да им оберат облагите.

"Защитил границата"! С какво? С поредния непреценен риск ли? "Проход в оградата" на нечии каменни кариери- да не си помислите, че са трафиканти на работна сила и каналджии- кариеристи!? Експерти са- нямат интересни заетости и си разказват само подобни истории докато изтрезнеят до края на работното време.
9.
Z
08.11.2022 19:56:44
0
0
И как е защитил границата като се е скрил.Стрелял няколко пъти,я опъни няколко откоса с калашника ама сиг са му дали 10 патрона,може да има жени деца ама това си е граница не мол,щом стрелят значи може и да ги убият целенасочено са стреляли по граничаря за до убият не само да го сплашат.И турците си пазят хората,една женска чалмалийка се изказа по тв,ние ги съжеляваме те бягат от смъртта.Една табела на границата би свършила много работа ACHTUNG MINEN.
8.
Бре бре
08.11.2022 19:27:33
0
2
Държавата е пропаднала.Не си мисли за народа.Оставя ги на произвола.За една заплата никаква застреляли човека.А другия дето сее скрил може и да сее насрал от страх.Те нищо изобщо не ги учат.Навремето по границите и муха не можеше да мине.Вярно комунизма бе лошо но имаше ред а не анархия като сега
7.
Николаус
08.11.2022 16:22:28
0
11
Ще има още инциденти,докато не се затрие първоизточника!
6.
До Министъра
08.11.2022 15:36:44
5
16
Бежанците са озлобени заради нашите "граничари" бият ги грабят ги малтретират ги пируват на техен гръб каквито политиците такива и служителите на МВР жалко че има единици хора който обират парсата на алчните началници
5.
Гербераст
08.11.2022 15:19:41
7
6
1ва категория кво искаш. Само спанак неможе. Сега путките ме интересува къде ще ходят??? Пак в кат или в паспортното
4.
Stoqn kolev
08.11.2022 14:49:24
8
9
Dqlkali sa parite manqcite
3.
Най важното.
08.11.2022 14:40:30
4
14
Кое пи е подготвеното. Нашите военни права нямат, а във вма им скриват 1/3 от килограмите и им прибавят по 10 санта ръст......
2.
Goro
08.11.2022 14:38:30
9
37
Какъв инцидент г-н Министър, това си е необявена война когато аз служех преди 31год на кльона край Малко Търново такова нещо нямаше как да се случи ама сега има
така наречената псевдо демокрация!
1.
Сандо
08.11.2022 14:36:29
3
15
Значи до сега беше престрелка сега стана нашия пуснал няколко истрела по посока на стрелбата ами той толкоз патрона е имал няколко.Явно трябва Всеки петък вечер тридневен луков марш в столицата а и по други места като харманли
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Васил Найденов остава без най-големите си хитове? Песента "Там на завя" стана ябълка на раздора между Кеца и композиторът Стефан Димитров Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) Оспорвана битка за голямата награда в конкурса за нова песен „Срещу вятъра“ (НА ЖИВО) 12 от любимците на бургаската публика се включиха в надпреварата с девет свои творби Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Превърнаха лъскав Mercedes G-Classa в казан за боклук Милионер бе принуден да стане боклучия от "Чистота" 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) 11 властелини на смеха на „Охлюва“, поемат „Кучешката вахта“ (НА ЖИВО) Два дуета се включват в хумористичния концерт на „Солени ветрове“  При раздразнен стомах, пробвайте тази диета При раздразнен стомах, пробвайте тази диета Може да помогне Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украйна твърди, че е ударила петролни съоръжения и военно летище в Русия Украинските сили за безпилотни системи заявиха, че са ударили петролната рафинерия в Рязан, на около 180 км югоизточно от Москва Отказва ли се Гришо от тениса? Отказва ли се Гришо от тениса?  Зачестилите контузии в пет поредни турнира от Големия шлем засилват тревогата около бъдещето на Димитров Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Бургас, София, Пловдив и още редица големи градове станаха домакини на инициативата "Бягане за здраве" Ето подробности Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Повдигнаха обвинение на румънеца, причинил верижното меле на „Хаинбоаз“ Полевият тест за наркотици на единия чужд шофьор е дал положителна проба Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Десетки поети с китара слязоха от кораба на „Солени ветрове“ в Бургас и почетоха небесните бардове Най-интересното обаче предстои, атракцията на бардфестивала ще са конкурсът за нова песен „Срещу вятъра“ и хумористичният концерт „Кучешката вахта“
Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Детето е спасено от случайни минувачи Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Пентагонът не разкри Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа Около 320 000 малчугани живеят при мизерни условия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Драма с Хакими Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Серия от нападения Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Тя е видяна да хвърля слушалки по приятеля си Крисчън Коулман Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Глоби до 350 евро за хиляди шофьори в Гърция Лявата лента на магистралите се използва само за изпреварване, гласи законът Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Рекордна жега в Япония, от над век не е било толкова топло Става въпрос за месец юли Почина братът на Мохамед Али - Рахаман Почина братът на Мохамед Али - Рахаман Той също бе боксьор Инвестициите на САЩ в AI - най-големите от железопътната експанзия през XIX век Инвестициите на САЩ в AI - най-големите от железопътната експанзия през XIX век Китай също инвестира много, а Европа гледа отстрани, парализирана от зелени идеологии, регулации и милионна миграция
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Свалка:
- Госпожице, много ми харесвате! Искам проблеми от вас.
Виц на деня Виц на деня - Когато не мога да заспя, броя жените, с които съм правил любов!
- А защо не овце?
- Е, то беше веднъж!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Говорете истината
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори