×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Петролът поевтиня след споразумението между Ирак и Турция
  • МиГ-29 по тревога: Полша реагира на руски разузнавателни полети
  • Такси вдигат цените на уредите за дома
  • След 29-часово прекъсване: Възстановиха тока в Куба
  • Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
  • Турция отправи остри критики към Гърция, напрежението в Източното Средиземноморие се изостря
  • Зеленски призовава Тръмп и Стармър да се срещнат и да намерят общ език
  • Снаряд падна в близост до иранската атомна централа в Бушехр
  • Разследват смъртта на млада жена в софийска болница
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Известен банкер се отказа от руското си гражданство заради Путин


01 Ноември 2022, Вторник, 10:00 ч.
Автор: Флагман

"Аз съм руски патриот повече от вас, докато вие дърдорите, аз действам и действам", пише бизнесменът

Известният банкер Олег Тинков се отказва от руско гражданство. Лично той го съобщи в понеделник в Инстаграм-профила си.

"Аз съм руски патриот повече от вас, докато вие дърдорите, аз действам и действам", пише бизнесменът. Той обяснява отказа си от руско гражданство с нежеланието да бъде свързван с режима на Путин. 

През април Тинков остро разкритикува войната - нарече я безумна, руската армия - лайно, а хората, рисуващи Z-дебили. Дотогава руските бизнесмени се въздържаха от толкова резки изявления, отбелязва БиБиСи. 

Същия ден банка "Тинкофф" съобщи, че ще си смени името. В руските социални мрежи се появиха разрязани карти на банката. Няколко топменаджери напуснаха банката. 

Междувременно Владимир Потанин заяви, че ще изкупи дела на Тинков в банката. Но въпреки смяната на собственика банката все още е със същото си име. 

"Не мога да гледам как сънародниците ми ей така убиват и грабят мирни хора. Не искам да виждам всичко това, особено след онова, което ми се наложи да преживея последните три години", написа в понеделник Тинков в Инстаграм. Последните години Тинков се бореше с левкемия - започна да продава активите си в Русия още преди войната. 

Също днес на 250-ия ден от войната един от основателите на Revolut Николай Сторонский съобщи, че се отказва от руско гражданство. Информацията бе разпространена от пресслужбата на Revolut.

Той има и британско гражданство и е противник на войната. Син е на генералния директор на "Газпром промгаз". Съдружникът му в Revolut e украинец, а бащата на Сторонский е поставен под санкциите на ЕС. 

От началото на войната петима едри руски бизнесмени се отказаха от руско гражданство. 

В началото на октомври го стори основателят на DST Global Юрий Милнер. Той съобщи в Twitter, че е напуснал Русия още през 2014 г., когато Русия анексира Крим. Милнер инвестира във високите технологии. 

През юни от гражданство се отказа основателят на финансовата компания Freedom Finance Тимур Турлов. Продаде бизнеса си и се пресели в Казахстан. 

Тези примери по-скоро показват, че за бизнеса от IT и финансовия сектор руското гражданство в чужбина очевидно се превръща в проблем. 


В категории: Войната в Украйна


5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Боб чорба по стара рецепта Боб чорба по стара рецепта 18/03/2026, Сряда 20:20 0
Флагман.БГ Ползите от ежедневното ходене пеша Ползите от ежедневното ходене пеша 18/03/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е с най-труден характер Коя зодия е с най-труден характер 18/03/2026, Сряда 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-ревнива Коя зодия е най-ревнива 18/03/2026, Сряда 18:40 0
5
Коментара по темата
5.
До 4
01.11.2022 22:06:22
2
6
Проблема е, че парите им са на Запад, където се оказа и държавния резерв на Русия. В Русия пари, никой не държи,та не е проблема, че Путин му иска пари. Самия Путин ги направи милиардери. При идването на власт на Путин през 2000 г. милиардерите са 8,а през 2016г. са 114 милиардера. Тези играят, театър, за да не им запорират имуществото и сметките. Още си подържат Путин. Така, както Путин и шайката му разграбиха Русия, никой не е грабил. Точно войната в Украйна, показа, че Русия е разграбена във всяко отношение. Всички са крали като за последно. Разузнаване, чиновници, военни, военно промишлен комплекс, министри, депутати. Няма по-крадливи управници от руските. За 8 месеца война, да не можеш да нахраниш, въоръжиш и облечеш армията си. Да нападнеш Украйна с въоръжение от времето на ССС Р, при положение, че си се готвил 10 години и от бюджета са заделени милиарди, трябва много да се крадяло!
4.
Воровское братство
01.11.2022 20:01:07
7
3
Мръсен б.о.к.л.у.к, докато е прибирал големите комисионни и пачки е нямал проблем с Владимир Путин, но като са му казали я като си патриот дай малко средства за страната си, веднага обръща задника и вика отказвам се от руското гражданство... Такива като него заслужават да висят на въжето, я сказал! Бог да пази Русия и България!
3.
Тоя
01.11.2022 17:47:50
4
2
Много отдавна е известен че няма вече банка
Даже и кинти няма
Нормално е да се откаже да има 5 минути слава
2.
Киро, но не про100
01.11.2022 11:15:57
4
10
Отказват се от руско поданство главно да не могат да ги мобилизират. Като се сметне колко руски бизнесмени загубиха живота си при инциденти през последните месеци е ясно защо. А Тимур Турлов си е отишъл там откъдето е дошъл.
1.
Оцеляващите
01.11.2022 10:47:50
8
11
Първо сигурно си е уредил продажбата на активите, забегнал е в краварско или ЕС и вече в нова премяна го играе патриот и сменява поданството с по-перспективно. А новите приятели от краварско и ЕС му пляскат и помагат на бизнеса
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Между 50 и 150 евро вземат продажните гласоподаватели Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оперативният мениджър на „Болт” е изпратил аргументирано писмо до ОбС, вижте го Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Изказване на краля на фолка в „Като две капки вода“ отприщи вълна от реакции и остър дебат онлайн Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Трафикът в тръбата за Варна ще минава по изпреварващата лента до 15 ч. на 20 март заради ремонт по дренажната система Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина ЦИК разпредели номерата за изборите на 19 април Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Обвиняемият е привлечен към наказателна отговорност за три престъпления при изборите през 2024   Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Проектът задължава МС да постави темата на Европейския съвет на 19 и 20 март на фона на ръст на енергийните цени и спор в ЕС за бъдещето на въглеродния пазар ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС Мярката цели да предотврати забавяния в доставките на природен газ при напрежението около Ормузкия проток, без да променя плана за спиране на руския внос Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 На предстоящия вот ще участват 14 партии и 10 коалиции     Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Европа Директно – Бургас, ОИЦ и Регионалният център за социална икономика очертаха пътища за устойчиви проекти, равни възможности и заетост
В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран Вcяĸa cpядa щe бъдe пoчивeн дeн дo втopo нapeждaнe Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Министърът на образованието Барбара Новацка обяви старт от 1 септември 2026 г., а отделно се подготвя и ограничение за достъп до социални мрежи за деца под 15 години Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Междувременно Иран обеща отмъщение, докато подготвя погребението на шефа на службите за сигурност Али Лариджани Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Двама воайори си говорят:
- Какво ще правим в петък?
- Ще видим…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Тъкмо се помирих с родата и айде пак избори…
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори