Над 100% ръст на туристите в Турция
Общо 32 500 190 души са посетили южната ни съседка тази година
Броят на чужденците, посетили Турция за първите осем месеца на годината, се е увеличил със 108,5 процента в сравнение със същия период на миналата година, като българите се нареждат на пето място по брой, съобщи Анадолската агенция, позовавайки се на данни на министерството на културата и туризма. Общо 29 334 652 чужденци са посетили Турция за разглеждания период.
Най-много чужденци са пристигнали от Германия (3 850 816, ръст от 105,7 на сто на годишна основа), Русия (3 003 836, ръст от 22,8 на сто) и Великобритания (2 360 404). Следват Иран и България.
През август броят на чужденците се е увеличил с 52,32 на сто и е достигнал 6 304 443, информира БТА. Миналия месец най-много чужденци са пристигнали от Германия (858 265), Русия (806 505) и Великобритания (550 156). Общо 32 500 190 души са посетили Турция тази година.
Източник: Профит.бг
Дневен хороскоп за 1 май 2026: Интуицията ви дава криле, авантюрите ви дърпат назад
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
