×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът Николов откри паркинга зад Трета поликлиника


Кметът Николов откри паркинга зад Трета поликлиника
Кметът Димитър Николов и заместникът му Красимир Стойчев (вляво) разгледаха новия паркинг
21 Юли 2011, Четвъртък, 12:19 ч.
Автор: Бесове.бг

В него има място за 500 автомобила, половината ще са на сянка заради запазените дървета

Новият паркинг до Трета поликлиника официално бе открит днес от кмета Димитър Николов. За ползването му са определени съвсем ниски цени – 1 лв. на час, 3 лв. за 24 часа и 55 лв. на месец.

Паркингът се намира в идеалния център на Бургас и има два входа/изхода – откъм ул. „Гурко” и ул. „Оборище”. Паркоместата в него са близо 500. Част от тях са предназначени за туристическите автобуси и микробуси, които досега с часове изчакваха клиентите си на неразрешени места – най-често по спирките на градския транспорт. 

„Паркирането тук е безопасно. Запазихме повечето дървета в парцела, така че 50 % от автомобилите ще са на сянка. Разчитаме това пространство да събере всички коли, които работещите в центъра до вчера оставяха в малките улички – върху тротоари и в зелени площи, просто защото нямаше къде другаде”, каза Димитър Николов. Според него съоръжението е голямо улеснение за хората, посещаващи близката поликлиника и вече са проведени разговори за изграждането на рампа към нея.

Миналата година на мястото на новия паркинг имаше множество опасни /самосрутващи се/ сгради, храсти и саморасляци, битови и строителни отпадъци. По инициатива на кмета беше постигната договореност с държавата, която имаше своя собственост в този район, за премахване на съборетините /в които се събираха клошари и наркомани, които бяха палени няколко пъти, там беше регистриран и опит за изнасилване/ и превръщане на терена в обществен паркинг. Община Бургас извърши строителството със собствени средства. Реконструирана е площ с размер 16 декара, включваща паркоместа, комбинирани с парково пространство, ново районно осветление и система за видеонаблюдение. До окончателното приключване на проекта остава да се извърши озеленяване и внедряване на система за електронно паркиране, но паркингът е абсолютно функционален и в момента. 

 
Преди
 
...и сега

Заедно с кмета съоръжението разгледаха заместникът му Красимир Стойчев, директорът на общинско предприятие „Спортни имоти, паркинги и гаражи” Живко Иванов и общински съветници.

През последните години основен приоритет в строителната програма на Община Бургас беше осигуряването на нови паркоместа.

За периода 2008 – 2010 г. са създадени 1500. Мащабните улични ремонти, извършени в града през това време, задължително включваха обособяване на места за паркиране. Тази практика продължава и през 2011 г. с изграждането на повече от 1000 паркоместа - като част от различни проекти, чието финансиране е осигурено.

Успешно се развива и инициативата на Община Бургас за разчистване на града от стари, излезли от употреба автомобили. От юли 2008 г. до днес по този начин са освободени над 1200 паркоместа.


В категории: Бургас


15
Коментара
Показа безкрайни крака
Показа безкрайни крака 16/06/2025, Понеделник 21:57 0
Стегна куфарите за Гърция
Стегна куфарите за Гърция 16/06/2025, Понеделник 21:40 2
Закъса много
Закъса много 16/06/2025, Понеделник 21:20 0
Показа се с лъскаво Ферари и...
Показа се с лъскаво Ферари и... 16/06/2025, Понеделник 20:33 10
Сполетя го голям ужас
Сполетя го голям ужас 16/06/2025, Понеделник 20:00 0
Флагман.БГ Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед 16/06/2025, Понеделник 19:40 3
Див екшън в голям роден град
Див екшън в голям роден град 16/06/2025, Понеделник 19:24 0
Флагман.БГ Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона 16/06/2025, Понеделник 19:00 13
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 3
15
Коментара по темата
15.
koclwrxl
12.11.2012 15:42:34
0
0
MXTGsB , [url=http://hlyxovepliwv.com/]hlyxovepliwv[/url], [link=http://vrcnclnppsrs.com/]vrcnclnppsrs[/link], http://pizbohwrnvqh.com/
14.
ctfzpe
11.11.2012 01:57:19
0
0
kmZfqR , [url=http://bakohrfdkxlw.com/]bakohrfdkxlw[/url], [link=http://ffmainecejsu.com/]ffmainecejsu[/link], http://lstwfrdaeoch.com/
13.
vyglvuglp
10.11.2012 14:06:12
0
0
oSIYPb <a href="http://uztrsckjtriw.com/">uztrsckjtriw</a>
12.
jefferson
09.11.2012 14:59:21
0
0
I'm quite palesed with the information in this one. TY!
11.
Columbo
21.07.2011 18:01:29
0
1
Честито на всички бугазлии за новия паркинг. Развиваме се в правилна посока. Само така и през втория мандат
10.
бургаски пикльо
21.07.2011 17:14:49
2
1
браво на общинската администрация, днес в работно време е успяла доста добре да се вкслючи и да изпрати коментари във възхвала на началника си-браво и все напред днес паркинг, утре друг, а безработните и фалиралите в този град и едно левче им е мното, ама те да мрат или подпират табелата с надпис "най добър град за живеене" и един въпрос до ГЕРБ "варна като не е най добър град за живеене кмета и Йорданов защо пък е кандидат на ГЕРБ"ха-ха-ха
9.
доволна
21.07.2011 17:12:03
0
0
Ей колкото и да не съм им фен стана наистина чудесен платен паркинг! :)
8.
sos
21.07.2011 14:58:33
1
1
Tazi statia zvu4i kato skrita reklama na kmeta Nikolov!No da ne zabravqt burgazlii 4e vsi4ko se pravi s pari ot Evro fondovete.Taka 4e Nikolov predizborni agitacii nedei da si pravi6.
7.
usmivka
21.07.2011 14:54:06
0
3
Честито! Бургас става все по-хубав. Причините не меинтересуват - избори или не -ФАКТ е, че от както Николов е кмет града е друг, доколкото до недоволните... ако можете по-добре - направете го и стига с тази злоба... :)
6.
Трифон Колев
21.07.2011 14:46:52
0
4
Бургас да върви все в тази посока!
5.
Коко
21.07.2011 14:45:08
0
5
Браво за паркинга и чеестито на бургазлии. Кмете, пич си!
4.
До бургазлия
21.07.2011 14:18:34
3
5
Бургазлия пиша ти да те осведомя с едни работи. В Европа сме вече.Не пикаем зад дърветата.Вече си има обществени тоалетни и в тях се плаща. И по театри и подобни места също се плаща.На всякъде по света.Идеята ми е, че паркинга също се плаща, отново на всякъде по света.Смисъл това не е част от прашната улица дето да си паркираш ладата. Надявам се разбра.
3.
бургазлия
21.07.2011 13:44:22
5
3
хубаво, че има нов паркниг, но за съжаление пак платен, сега на ниски цени, догодина на по високи. Тези 1500 тови паркоместа всичките са платени и са в синята зона, хайде да не се хвалим с тях, общината е длъжна да прави и места за безплатно паркиране, тогава ще има "браво", а покрай другото как не са сетили ул. "гурко " да явъведат в синята зона, скро след изборите
2.
Иванов
21.07.2011 12:51:11
0
2
Честито на всички!
1.
32
21.07.2011 12:39:00
1
4
чудно,евала на кмета,когато трябваше да мина през механото и долу на гарата,улиците,за мое учудване бяха направени.Да продължава само така .
Николов ПРЕЗИДЕНТ !! :D
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! От АПИ предупреждават, че ще се ремонтира надлеза над жп линията за София Показа се с лъскаво Ферари и... Показа се с лъскаво Ферари и... Размаха среден пръст Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Ще има и допълнителни услуги, за да може в максимална степен да се възползват от екстрите, които безплатно Община Бургас ще им осигури, каза градоначалникът Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство "Черноморец" ще домакинства извън Бургас "Черноморец" ще домакинства извън Бургас Преговорите за "Лазур" не са се увенчали с успех Див екшън в голям роден град Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени
Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците Сполетя го голям ужас Сполетя го голям ужас Прегази симпатична животинка с болида си Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори