ОбС Бургас даде зелена светлина на кмета Димитър Николов за детската болница
Миналата седмица общинските съветници на Бургас се запознаха подробно и в детайли с идейния проект на Специализирана детска болница,
Общинските съветници дадоха зелена светлина днес на докладната записка на кмета Димитър Николов за изграждане на Многопрофилна болница за активно лечение на детски болести в Бургас.
„Тази докладна записка е много важна, защото това ваше решение дава ход на основното грантово финансиране за изграждане на детската болница в интегрирания проект на Югоизточна България по регионално развитие“, сподели кметът Николов по време на заседанието на местния парламент.
С това се дава мандат на кмета на Община Бургас, съвместно с общините от Югоизточен регион, да подготви необходимата документация и апликационна форма на проект „Модел за интегрирана детска здравна грижа на територията на Югоизточен регион” по Програмата за развитие на регионите 2021 – 2027 г.
В докладната записка се посочва още, че през април е получено принципно съгласие от страна на Министъра на здравеопазването проф. Асена Сербезова да бъде създадена нова общинска болница за активно лечение на детски болести в Бургас. След получаване на принципното съгласие от страна на Министъра на здравеопазването следва да стартира процедура по подготовка на документи за регистрация на лечебно заведение.
Детската болница е основен компонент от Проекта „Модел за интегрирана детска здравна грижа на територията на Югоизточен регион”, който предвижда изграждане на партньорство между Община Бургас, част от общините от област Бургас и от областите Сливен, Ямбол и Стара Загора, както и Медицински факултет на Университет „Проф. Д-р Асен Златаров”.
Миналата седмица общинските съветници на Бургас се запознаха подробно и в детайли с идейния проект на Специализирана детска болница, изготвен от консултантския екип на международния консорциум IDOM. Целта на бъдещата детска болница е не само да обслужва Бургас, а цяла югоизточна България.
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев

Ти ако беше лекар щеше да имаш реална представа какво представлява подобна болница, но понеже си непросветена завистлива и елементарна дребна душица със насмешка можем да се смеем на комедията която сееш
Детска болница за югоизточния район може да е единствено в Стара Загора, където има 2 педиатрични отделения, достатъчно специалисти големи традиции като център на здравеопазването на Южна България.
Докато Бургас има само едно отделение и едва няколко детски лекари.
И да направят нещо с корупционни пари, всеки би предпочел да ходи в София, вместо самозвани Айшета от измисления ни факултет да уморяват децата.