×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Екоминистърът: РИОСВ – Бургас е с нов директор, защото наблюдаваме как се унищожават дюни


Екоминистърът: РИОСВ – Бургас е с нов директор, защото наблюдаваме как се унищожават дюни
Министърът на околната среда и водите Борислав Сандов потвърди, че Павел Маринов вече не е шеф на РИОСВ-Бургас
11 Май 2022, Сряда, 10:17 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Новият шеф трябва да гарантира опазването на околната среда да не е само точка на конфликт между бизнес и правозащитници, каза Сендов

Правим всичко необходимо разкопаването на плажове и унижаването на дюни да не е всекидневна новина. Намалели са тези случаи откакто сме в правителството, но това не ни успокоява, каза в „Денят започва“ по БНТ екоминистъра Борислав Сандов, след като бе попитан какво се случва със защитените местности и с дивите плажове.

„Провеждаме конкурси, даваме предписания и привличаме нови експерти. Най-проветривото и рисково ведомство, което е регионалната структура по околна среда и води в Бургас, от вчера е с нов директор макар и временно изпълняващ, защото наблюдавахме такива случаи и не видяхме адекватна реакция от предходния“, добави той.

Както Флагман.БГ пръв съобщи, директорът на Регионалната инспекция по околна среда и води - Бургас Павел Маринов е освободен от поста

„Провежда се конкурс и ще се търси най-добрият човек, който да е освен професионалист, да познава добре законодателството и да знае къде са регулациите, но също така да може да гарантира опазването на околната среда да не е само точка на конфликт между бизнес и правозащитници“, заяви Сандов.

„Работим активно за създаване на Национален парк „Черноморие“, който да включва вече създадените защитени зони, заедно с плажовете и част от акваторията. Туризмът не следва да бъде унищожаващ природата, особено когато именно заради нея той съществува на тези места“, добави той.

По думите му затварянето на "ТЕЦ-Марица 3" в Димитровград е в следствие на нарушение по комплексното разрешително, неизвършени ремонти, произтичащо към замърсяването на въздуха. Не може целият град да страда заради липса на адекватни действия от страна на работодателя, каза още министърът. 


В категории: Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
19
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
19
Коментара по темата
19.
Мария
12.05.2022 14:14:58
0
2
Поредният министър многознайко кукувей.
18.
Олег
11.05.2022 22:30:53
0
2
Това е поредното преназначаване, с което Сандов и ДБ искат да сложат свой човек на поста.
17.
Васил
11.05.2022 19:27:56
0
9
Дано скоро в МОСВ има и нов министър, защото този е скандално зле.
16.
Иван
11.05.2022 16:59:34
1
8
Цялата работа е Борислав Сандов да си сложи негов верен човек на поста, който да му изпълнява прищевките и след като падне от власт, това е всичко!
15.
До 14
11.05.2022 12:54:04
0
11
Тошко е амбициозен ,да !
Той е най-великият от всички амбицирани .
Искам да стане шеф на РИОСВ,защото
всички сте за гонене,а той е експерт в това . Сверка само ,колко човека КАДЪРНИ са минали през него ,и защо
пиша "минали". Масово заради него напускат . Така че и Вас ще насочи по този път . Аз може да дърпам него надолу ,но той дърпа всички покрай него в батака . Гласувам с двете ръце да стане той шеф ,защото в момента всички началници и директори ,че до върха ,са некадърни . Барем се съберат на едно място всички погубващи държавата.
14.
до баба Яга (Валя)
11.05.2022 12:32:20
3
9
Вале, Тошко поне е амбициозен, макар и некадърен. Ако не чрез герб, то чрез други ще действа, ами ти за какво си му не знам. Само го дърпаш надолу.
13.
до 6 , 7 , 8 и 10
11.05.2022 12:30:01
1
10
Пич, дето си неграмотен и не можеш да пишеш на български, ами си и тъп. Написал хиляда поста и си мисли, че хората няма да разберат, че все един и същ ги пише.
12.
Баба Яга
11.05.2022 11:52:06
3
13
Назначете мъжа ми ,той ще оправи всичко !
Той е най-големия експерт в областта.
Д-р инж.Тодор Михалев ,моля Ви назначете него . И в РИОСВ го обичат всички . Тоше "оправи" всичко !
11.
Койчо
11.05.2022 11:25:26
0
14
И кой е временния ,не се разбра от статията ?!
10.
vetren
11.05.2022 11:19:53
2
5
i nie imame problem s kamionite koito preminavat prez kvartal Vetren,ama nishto qvno trqbva da se sluchi tova koeto stana v Aitos .........
9.
подкрепям № 5
11.05.2022 11:16:42
3
16
Еколозите са най-сериозните замърсители! Идете и вижте на плаж Корал как си поставят кемпери , каравани, умивалници с води изтичащи в пясъка, как забиват дебелите железа в дърветата да си вържат хамаците и т.н.
8.
banevo
11.05.2022 11:16:30
2
5
hilqdi signali ot kvartal banevo za karierata za dobiv na kamani,i edno nishto kazvase che ima seriozen problem tam obache ........
7.
adad
11.05.2022 11:11:48
2
5
riosv burgas,nqma takava grupa ot lintqi,kragla nulaaaa sa tam
6.
absurd
11.05.2022 11:10:27
5
7
burgas na chelni mesta s mrasen vazduh, da ne govorim za slaveikov,kronoshpan,banevo obshtinskata kariera za dobiv na kamani,meden rudnik smeteshteto,i celiqt burgas ot neftozavoda ...abe napravo.. nikoi ne si varshi rabotata v riosv rzi i tnn
5.
Министерството на ОС Вони!
11.05.2022 10:45:23
3
29
"Еколозите" у нас са сред най-сериозните замърсители на околната среда. Моля да ме извинят хората, които наистина обичат природата, но не вярвам, че след всичките ни "зелени" организации има и 5-ма такива. Сандьо, Наско - Тока, Томата и цялата им пасмина са типичен пример за тези които експлоатират една добра кауза като въглищна мина. Каквито са ни патриотите, такива са ни и еколозите в политиката.
4.
burgazlia
11.05.2022 10:40:13
8
24
Тоя не може да стъпи и на малкия пръст на досегашния директор .....
Управлението на това министерство за пореден път е тотално недоразумение!
На път сме да станем като Израел и да оставим на децата си само бетон и голи баири
3.
Питане
11.05.2022 10:39:22
3
27
Може ли да ни каже г-н министъра как си представя тази работа с усилен контрол по крайбрежието? Любопитен съм чисто физически как ще се случи? От Бургас до Синеморец са 90 км отстояние в едната посока. Пътуването отнема над един час, а в усиления летен трафик и още повече време. Летящи патрули ли ще има, ще командировате служители в Синеморец ли? Или пак говорим празни приказки.
2.
As
11.05.2022 10:34:20
2
18
Малоумник
1.
Конкурси
11.05.2022 10:33:16
1
37
но не за "наши" хора.
А разкопаването на дюните започна от Бойчо Георгиев - най ГОЛЕМИЯТ еколог в Бургас!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро Рокада в Областното пътно управление: Юристът Яна Михайлова поема шефския стол в Бургас Рокада в Областното пътно управление: Юристът Яна Михайлова поема шефския стол в Бургас Дългогодишният кадър на ведомството заменя на поста инж. Митко Порязов, с което се слага край на над десетгодишна ера в управлението на пътната мрежа в региона Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път Паркингът на Лугата в Бургас поскъпна с 400 % Паркингът на Лугата в Бургас поскъпна с 400 % От 2,50 лева на час до 7 евро за престой: Търговски трик или законно превалутиране Официално откриха новия Младежки център в Поморие Официално откриха новия Младежки център в Поморие Днес кметът на община Поморие Иван Алексиев символично преряза лентата на модерното пространство, реализирано по проект Черноморец се завръща на Лазур с безплатен вход за 107-ата си годишнина Черноморец се завръща на Лазур с безплатен вход за 107-ата си годишнина Акулите приемат Берое в събота от 18 часа, а клубът кани цял Бургас на празника Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено Общински съветници, служители и жители поздравиха кмета с пожелания за здраве и нови успешни инициативи Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща Товарното корабоплаване почти замря, круизни кораби заседнаха, а АЕЦ „Пакш“ е изправена пред риск от пълно спиране
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев  Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Огнен ад в Турция: Евакуираха болница, затвориха пътя Фетие - Анталия Силният вятър разпалва няколко огнища в туристическите райони, стотици жители са изведени на безопасно място Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Близо половината гърци няма да пътуват това лято, а високите цени на нощувките, фериботите, горивото и храната ги принуждават да съкращават ваканциите си
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори