Първо във Флагман.бг: Освободиха Павел Маринов от РИОСВ Бургас
Гаврата с директора на екоинспекцията е жестока - връчили му заповедта, докато е бил на конкурс в София
Директорът на Регионалната инспекция по околна среда и води (РИОСВ) Бургас Павел Маринов е бил освободен от поста, научи Флагман.бг от изключително достоверен източник.
До този момент той бе временно изпълняваш и няма проблем договорът му да се прекрати едностранно и незабавно.
Заповедта му е била е връчена преди няколко часа. Парадоксалното е, че това се е случило докато е в София, за да участва във втория етап от процедурата за избор на директор на РИОСВ Бургас.
Маринов днес е защитил концепция с други двама кандидати, които обаче са се представили под очакванията и по всичко изглеждало, че той ще спечели конкурса.
Около 16 часа обаче му била дадена заповедта на екоминистъра Борислав Сандов, с която той е освободен.
Очаква се утре да има нов вр.и.д. директор на РИОСВ Бургас, а името му към този час е известно само на много тесен кръг от висшето ръководство на министерството.
Флагман.бг се свърза с Павел Маринов след многократни опити. От 18 до 20 часа той не спираше да говори по телефона. Около 20 часа Маринов вдигна, но след като чу за какво го търсим, бе лаконичен: „Без коментар”.
Припомняме, че Павел Маринов застана начело на екоинспекцията през октомври миналата година (ВИЖТЕ ТУК). Назначен бе от служебния министър на околната среда Асен Личев. Тогава той дори напусна поста си в Общинския съвет на Бургас, тъй като бе изпаднал в хипотеза на несъвместимост и законът не му позволяваше да съвместява двете позиции.
Павел Маринов е юрист по образование, бивш директор на "Зоната за свободен достъп", известна като Супер Бургас (2007-2010), лидер на БСП (2010-2012) и кандидат за кмет на социалистите през 2011 година и областен управител на Бургас (2013-2014).
През 2021 година той напусна партията и се присъедини към политическия проект на Жан Виденов.
Свободна зона, ама с катинари! Жестока наглост взриви плаж „Златна рибка“ край Созопол
Мащабно начало на второто издание на „Крайморски фестивал“: Музика, танци и традиции завладяха морския бряг
Чуждестранни туристи се отказват от България, защото се пуши навсякъде
Селски, разкарай си колата оттук, за да не останеш без гуми!
От 20 лева на 20 евро: Магическото превалутиране, което прати плаж „Кабакум“ в историята
Всички нащрек! Бургаска област е най-проблемната зона на огнения фронт у нас
Истинско футболно чудо: Как Малага възкръсна от пепелта и се завърна в Ла Лига
Случаите на ебола в Конго вече са 956, загинали са 247 души
Дете загина при тежка катастрофа край Разград
Картина на Пикасо изплува при наркоакция край Париж
Сменят ръководството на Информационно обслужване
Издигат паметник на култовия вратар на Кюрасао

Риосв не беше ли служба към лукойл?
:)))
Но да не драматизираме нещата - червената строителна мафия по Черноморието не си оставя хората в батака, също като партията с главна буква - "Партията" - нашата, любимата, бетонната, неизтребимата, и т.н.
Гладен няма да останеш...