×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мария Илиева специален гост с най-големите си хитове на „Бургас и морето“
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
  • Ясен Петров ще поеме Спартак
  • Само 5% от новите фирми оцеляват
  • Девет плажа в Гърция останаха без „Син флаг“ след внезапни проверки
  • Русия удари американска компания в Киев
  • От "Възраждане" поискаха съвет по сигурността заради позицията на Иран за авиобаза "Безмер"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ няма да подкрепи поскъпването на билетчето, „Бургасбус“ оттегли докладната


ГЕРБ няма да подкрепи поскъпването на билетчето, „Бургасбус“ оттегли докладната
Ще се търси вариант за компенсиране на обществения превозвач до летните месеци, когато се очаква пътникопотокът да се увеличи и загубите да се наваксат
16 Февруари 2022, Сряда, 17:08 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимка: Авторът

Ролята ни като общински съветници е да търсим решение на проблема, каза председателят на групата на ГЕРБ проф.Севдалина Турманова

 

Докладната за актуализиране на цената на билета за градския транспорт е оттеглена, съобщиха за Флагман.бг от администрацията на Общинския съвет в Бургас. Това се е случило в края на вчерашния работен ден, а според информация, до която достигнахме, причината е решението на групата на ГЕРБ в Общинския съвет да не подкрепи предложението.

Съветниците от най-голямата група в ОбС бяха събрани извънредно след вчерашното заседание на местния парламент в залата на Дома на Нефтохимика, видя наш репортер. Срещата не е била предварително планирана, а градските старейшини са били помолени да останат в залата от председателя на групата им проф. Севдалина Турманова, научи Флагман.бг.

Заради инфлацията: И в Бургас вдигат цената на билета за градския транспорт

В продължение на половин час е обсъждано дали да се подкрепи докладната за поскъпването на билета за градския транспорт с 20 стотинки. Чули са се различни позиции. От една страна е коментирано, че повишението е минимално на фона на инфлация и поскъпналите основни суровини, но от друга, чисто социална, е коментирано, че моментът изобщо не е подходящ, тъй като всичко скача рязко нагоре.

В по-късните часове на деня е бил поканен на разговор и директорът на ОП „Бургасбус“ инж.Петко Драгнев, който подробно е обяснил какво е състоянието на обществения превозвач. Председателят на ОбС Бургас проф.Севдалина Турманова потвърди за срещата пред Флагман.бг.

„Да, вярно е, че докладната на г-н Драгнев беше оттеглена. Вчера се срещнахме с него. Имахме един много коректен и честен разговор. Поискахме ясни мотиви за това какво налага покачване на цените, разгледахме различни варианти как да го избегнем. Истината е, че не сме убедени, че това ще подобри приходите на дружеството. Обсъждахме различни варианти, защото ролята ни като общински съветници е да търсим решение на проблема. Обединихме се около това, да посъветваме г-н Драгнев, да оттегли докладната и за следващата да подготви друга, която е свързана с компенсациите на тези разлики.  Може да направим компенсиране до летните месеци, когато пандемията отшуми и туристическият сезон започне“, каза проф.Турманова.

Припомняме, че групата на ГЕРБ в ОбС Бургас е най-голямата, с 22 съветници. Без тяхното съгласие реално не може да мине нито една докладна.  


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
до 15 още веднъж
17.02.2022 08:35:42
0
5
За нашата община отдавна се говори, че е на червено и все не и достигат парите. Как става тази работа, идея нямам. При бюджет от над 300 милиона и европроекти за поне още толкова всяка година, докато бай толуп беше на власт... или не могат да смятат, или харчат през пръсти... а може и да се краде, знам ли
17.
до 15
17.02.2022 08:34:01
0
9
Не е точно така.
Тя е с влошени показатели и ако няма кой да и налива пари ще е фалирала още преди 10 години. Но пък и общината има големи заслуги за влошените финансови показатели на общинските си дружества.
Щом като общината е такъв спасител, защо не спаси Хлебозавода, а го докараха до ръба и накрая му продадоха терена?
16.
777
17.02.2022 02:37:07
2
10
Всички сте големи разбирачи от транспорт, ама не знаете, че градският транспорт по цял свят се дотира от общините, понеже без него не може. С какво ще ходят децата ви на училище, или хората на работа? Някой пък искал да фалирва Бургасбус, че да дойдел частник. Абе глупчо, знаеш ли за да обслужваш транспорта в 300 хиляден град, и селищата около него, с колко автобуса трябва да разполагаш? Освен това и сервиз, който да ги обслужва. Това не е по силите на някое бургаско бизнесменче. Ама чешете си езиците. От вас нищо не зависи.
15.
До N2
17.02.2022 02:23:16
4
7
Глупчо, общинска фирма не може да фалира. Трябва и общината да е фалирала.
14.
И сега ще се правим, че не сме ние ли?
16.02.2022 23:46:56
2
21
- Кметът е от Герб
- Мнозинството в общинския съвет е на Герб
- Шефът на Бургасбус не е сменен 12 години докато кмета е от Герб
- Кой поиска увеличение на билетчето, ако не Герб?
- Това че Герб няма да подкрепят увеличението е странно. Нали те го предложиха?
- Дано са си разбрали грешката, а да не го правят само защото ще изядат дървото!
13.
Някой
16.02.2022 23:08:46
5
24
На прага на фалит но с нови автобуси. Ей така се харчат пари. Ей така се събират комисионни. Уж щеше да има зелена линия на светофарите за автобусите. Ама уж. Дремеш само на гарата на 6 светофара. Гениално. По Ботева също 5 светофара. Дремеш на бсу по 2 минути да чакаш. Интегрирана работа. Зелена вълна няма, gps щеше да подава сигнал на светофарите, че идва автобус ама щеше. Сърдитите лелки щяха да ги съкратят ама щяха. Пълен провал е Бургасдрус. Всичко в Бургас е един провал.
12.
Демокрация 63
16.02.2022 21:05:00
4
7
Ще разширяват ли обхвата на зелената зона около стадион Лазур, че идва лятото и няма къде да паркираме, защото сега не попадаме в зоната и нямаме право на стикер?
11.
Динко
16.02.2022 20:11:52
1
33
Някой подсказа на чичо Петко че си набива автогол, една хубава ревизия им трябва ама няма кой да я направи...
10.
И що
16.02.2022 19:08:47
14
32
С данъците на тези, които не ползваме автобус, ще се компенсира търговско дружество? Не стига,че редовно общината субсидира това загиващо предприятие ами сега и компенсации, защото не им излиза сметката заради лош мениджмънт да не кажа откровени кражби и схеми във всичко - покупка на автобуси, строеж на спирки, някакси измислени бус ленти...
Айде стига вече. Да фалира и да се свършва...белкем дойде някой частник, който има нужните качества да развива градски транспорт ама като знаем,че ГЕРБавите са окупирали всичко в тая прогнила община кадърните не се допускат и пак ще се даде на някой наш човек това перо.
9.
Бургазлия
16.02.2022 19:04:19
22
11
Браво, ГЕРБ! Благодарим!
8.
Наблюдател
16.02.2022 18:56:34
4
42
Кога в новите електрички ще има парно? А през лятото ще работят ли климатиците?
7.
Хаха
16.02.2022 18:55:50
5
30
Хага добре ,че опозицията ДБГ и БСП скочиха на Драгнев още когато входира докладната!
6.
Морския
16.02.2022 18:28:07
10
37
Нищо не са се сетили крадците ! 60 милиона на година субсидия за Бургас БУС от нашите данъци ! И ето защо тази година отново са нагоре , тоест всички плащаме за тази трагична глупост интегриран градски транспорт от твоето ползата бе комисионната за шепа хора !
5.
Целодневен билет
16.02.2022 18:21:21
8
32
Целодневен билет ви е едно от решенията. Навсякъде го има, само тук в Бургас сте много хитри, ама това е във ваша вреда. Пуснете билет за целия денпримернонза 4-5 лв и ше видидите как ше ви скочат приходите. Явно е обаче, че няматв много умни мениджъри, за да го внедрят това.
4.
Експерт
16.02.2022 18:10:33
7
43
Преди да се въведе новата транспортна схема, някой сметна ли с колко процента средно ще се увеличи продължителността на червения светофар за автомобилите? И превърна ли тези проценти в генерирано замърсяване, например тонове въглероден диоксид. Оправдано ли е по-голямото замърсяване и по-бавното придвижване на автомобилите за сметка на движението на полупразни автобуси? Май отговора е ясен на всички. Пригодиха транспортна схема от мегаполис за използване в 200хил. град.
3.
Tsatsata
16.02.2022 17:59:38
9
22
Най-големите социалисти излязоха гербаджиите!
С леви методи искат да постигнат десни резултати!
Все пак Бургасбус върви с нафта!Кой ще поеме разликата ?
А и Петко е шеф на Бургасбус още от далечните години в началото на 90-те ...Когато билетчето за градския беше 40-50 ст .
Той си знае колко докладни е внасял и "изнасял" за да се стигне до сегашните цени...?Сигурно сега просто ще разреди линиите!
2.
Промяната
16.02.2022 17:59:30
11
45
Кредитите, които се теглиха, за закупуването на новите бусове, от които 30-40% отидоха за комисионни, сега трябва да се връщат. Тежко му на следващия кмет. Мисля че Бургасбуд от 2 години е фалирал, просто още не искат да го обявят.
1.
Лицемерие
16.02.2022 17:42:45
18
56
Сетили се герберастите да помислят за хората, ама като падна тиквата. Иначе си въведоха синя зона, зелена зона, рекета за паркиране, като беше времето на баш бакан Тикво Борисов.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
„Солени ветрове“ от днес в Бургас, атракцията ще е „Кучешката вахта“ „Солени ветрове“ от днес в Бургас, атракцията ще е „Кучешката вахта“ Песни на Пламен Ставрев, Христо Граматиков, Светлана Стоянова, Гриша Трифонов, Емил Ангелов и Бойко Георгиев може да бъдат чути в „Небесните бардове на България“ Парламентът прекрои изборите: Задължителни машини, курсове за СИК и глоби до 15 000 евро Парламентът прекрои изборите: Задължителни машини, курсове за СИК и глоби до 15 000 евро Хартиената бюлетина остава резервен вариант в големите секции, район Чужбина отпадна, а лимитът за секциите извън ЕС беше премахнат Часът на истината за Евровизия 2027: Ще научим ли днес града-домакин? Часът на истината за Евровизия 2027: Ще научим ли днес града-домакин? Въпреки очакванията БНТ да се произнесе до края на деня, Бойко Димитров от СОС намекна, че знае нещо повече и анонсира за възможно забавяне на крайното решение Геро запазил отлични отношения с бившата си жена след развода Геро запазил отлични отношения с бившата си жена след развода Актьорът и Цвети Гагарова са запазили нормални отношения, а дъщеря им Йохана гледа към театралната сцена Подпалиха луксозния „Майбах“ на Митьо Очите в Слънчев бряг (ВИДЕО) Подпалиха луксозния „Майбах“ на Митьо Очите в Слънчев бряг (ВИДЕО) На записите от видеокамерите се вижда силует на мъж, който доближава колата, предстои да се установи дали това е извършителят Изрод застреля котка в Айтос пред очите на малко дете Изрод застреля котка в Айтос пред очите на малко дете Заподозреният е задържан, а при доказано престъпление в присъствието на дете законът предвижда до 8 години затвор Нови кадри от хижа Петрохан: Курабийки и неизпечен хляб останали след трагедията Нови кадри от хижа Петрохан: Курабийки и неизпечен хляб останали след трагедията Видеото показва стаите, работилниците и кухнята след пожара, но не разкрива кога са приготвени храните Официално: България избира президент на 25 октомври Официално: България избира президент на 25 октомври При втори тур избирателите ще се върнат пред урните на 1 ноември, парламентът постави началото на подготовката за вота Арестуваха жена от Сливен в Сарафово след положителен тест за амфетамин Арестуваха жена от Сливен в Сарафово след положителен тест за амфетамин 35-годишната нарушителка ще прекарала денонощие в ареста Мария Илиева и Стенли превръщат гората край с. Изгрев в концертна сцена Мария Илиева и Стенли превръщат гората край с. Изгрев в концертна сцена Фестивалът Странджа манджа събира местните вкусове, традициите и две от най-разпознаваемите имена на българската музика
Гърция спира наемите в брой: От 1 октомври всичко минава през банка Гърция спира наемите в брой: От 1 октомври всичко минава през банка Наемателите рискуват да загубят жилищни помощи, а собствениците - 5% данъчно приспадане Почина Франко Барези - сърцето и вечният капитан на Милан Почина Франко Барези - сърцето и вечният капитан на Милан Легендарният защитник си отиде на 66 години, оставяйки след себе си 719 мача, шест титли на Италия и три европейски триумфа Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници Кошмарен жребий дебне ЦСКА: Аталанта, Монако и Брайтън сред възможните съперници При отпадане от Макаби Тел Авив армейците ще бъдат непоставени в решителния плейоф за Лигата на конференциите Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Демерджиев прати сигнал срещу Пеевски до Сметната палата Вътрешният министър иска проверка за разминаване между декларираното имущество, доходите и разходите за частни полети Търговците натиснаха спирачка на цените, но юлската инфлация остава 4,4% Търговците натиснаха спирачка на цените, но юлската инфлация остава 4,4% Бизнес климатът се подобрява в промишлеността и строителството, докато секторът на услугите очаква по-слабо търсене Трагедия! Лавина помете 10 алпинисти, сред тях е легендарният Нирмал Пурджа Трагедия! Лавина помете 10 алпинисти, сред тях е легендарният Нирмал Пурджа Рекордьорът по изкачени осемхилядници е бил с още 9-има алпинисти под Броуд пик, тече издирвателна акция Добра новина! Започват ремонтите на два подлеза в Бургас Добра новина! Започват ремонтите на два подлеза в Бургас Става въпрос за подлеза на ул. "Никола Петков" и този при магазин Лидл в ж.к. Славейков Богдан Милчев: България е в пандемия от тежки катастрофи Богдан Милчев: България е в пандемия от тежки катастрофи Председателят на Института за пътна безопасност предупреди, че държавата отчита трагедиите, вместо да управлява риска преди тях Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев Terminal Autonomy произвежда апаратите AQ-400 Scythe и AQ-100 Bayonet Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори