Малко Търново на исторически кръстопът - да се развие ли като хазартен център, или да гони Михаля*
Общинският съвет даде зелена светлина за стъпването на чужд инвеститор, но опозицията твърдо против, заплашва да обжалва решението до дупка
Бъдещето на отдавна затворения Младежки дом в Малко Търново разбуни страстите в странджанската община. От 25 години голяма част от сградата е напълно пустееща, а сега се е появил инвеститор, който иска да вложи 3 млн.лева, за да направи казино с хотелска част.
Идеята не е лишена от смисъл, защото граничните градове имат потенциал да се развият като хазартни центрове. Заради това, съвсем логично, докладната на кмета Илиян Янчев бе подкрепена на последната общинска сесия със 6 гласа „за“, 2 „въздържал се“ и 1 „против“.
След приемането й обаче избухна скандал, който продължава да отеква. В основата е Георги Бъклев, местен лидер на БСП, който явно започва кампанията си за вота през 2023 година. Той категорично се противопостави на идеята и настоя Младежкия дом да се запази, можел да се ползва за "туристически дом".
Бъклев се закани да обжалва решението пред областния управител на Бургас Стойко Танков.
„Появи се напрежение по този въпрос заради това, че ще стане казино. Ние ще обявим търг, на него могат да дойдат колкото си искат инвеститори, но интересът е основно в тази посока. Не вярвам някой друг да се появи и да иска да го ремонтира. За мен няма проблем. Ще дам време на опозицията, да премисли, да потърси фирми или сдружения, да видим какво ще направят. Чувам едни прекрасни идеи от тяхна страна, искам да видя само как ще ги реализират и дали изобщо е възможно да го направят“, коментира Илиян Янчев пред Флагман.бг.
„Според мен изборите почнаха твърде рано. Ще забавя търга колкото е необходимо, за да дам реверанс на критиците на това предложение да доведат друг инвеститор или осигурят национално финансиране“, допълни Янчев.
Младежкия дом от 25 години е неизползваем. Част от помещенията му са използвани през годините за видеоклуб, кафене или зала за електронни игри, но като цяло липсва сериозен интерес за каквато и да е дейност в този обект.
Пред Малко Търново се отваря шанс да развие хазартния туризъм, нещо, което други гранични общини реализираха още преди години. През 2006 година, например, Община Свиленград продаде бившия си младежки дом на компания, която откри модерно за времето си казино.
Местните политици и тогава са водили подобни спорове и някои от тях са искали да запазят изпразнената от съдържание сграда, но в крайна сметка разумът е надделял. Впоследствие за кратко време в граничния град врати отвориха още 10-ина казина и поне 20-ина игрални зали, а над 90 % от клиентите за тях са турски граждани.
В момента в Свиленград има един петзвезден хотел, няколко четиризвездни и най-добрите казина в България. Средната работна заплата в тях е около 2000 лева, а цените на имотите в града скочиха драстично и в момента там са най-скъпите жилища в цяла Хасковска област.
В Малко Търново имат този пример и интересна възможност да развият хазартния туризъм. Дали ще го направят - зависи само от местната общност. Другата възможност е да чакат нова "Странджа-Сакар" или да гонят Михаля*
*Да гониш Михаля - синоним на напразни, безрезултатни усилия
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

БРАВООО!!!!!!!
ЕДИНСТВЕНИЯТ КОЙТО НЕ ИСКА ТОВА ХУБАВО СЕЛЦЕ ,ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В СБОРИЩЕ ЗА ХАЗАРТНО ЗАВИСИМИ И СБИРЩИНА НА ПРОСТИТУТКИ ОТ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ И НАРКО РАЗПРОСТРАНЕНИЕ!!!!!!!!!!!!!
ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЯ КЪМ НАЙ-ДОБЛЕСТНИЯТ ОБЩИНАР- ГЕОРГИ БЪКЛЕВ!!!!!!!!!!!!
САМО ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ,КАК СЕ ОПИТВАТ ДА ОМАСКАРЯТ ТОЗИ ЧОВЕК ...ЦИТАТ:
"След приемането й обаче избухна скандал, който продължава да отеква. В основата е Георги Бъклев, местен лидер на БСП, който ЯВНО ЗАПОЧВА КАМПАНИЯТА СИ за вота през 2023 година."!!!!
Разследване на всичките ви далавери и съд.
Онез от Каменар пасти да ядат!!!
Нека да го направят хотелче и казино.
Ще има работни места за хората от града.
Възмутен съм от комунягите. Все недоволни
Засрами се бе Георги Бъклев. Ще те запомним в Търново само с лошо.
Да се отдаде под наем и изграденият по "ФАР" покрит пазар. Тогава ще ходим само до Малко Търново и обратно.