×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На първа инстанция: Мохамед от Бургас се оказа невинен след обвиненията в тероризъм


На първа инстанция: Мохамед от Бургас се оказа невинен след обвиненията в тероризъм
Тричленен състав от Специализирания наказателен съд взе единодушно решение, че Абдулкадер е невинен, и го пусна на свобода
Тема в развитие
Съденият за тероризъм Мохамед кара ареста вече у дома си в „Меден рудник“ Съдят за тероризъм Мохамед от Бургас, убивал за джихадистите в Сирия Съдът остави под стража Мохамед от Бургас, обвинен в задграничен тероризъм Окончателно: Обвиненият за тероризъм Мохамед от Бургас остава в ареста Майката на Мохамед от Бургас проговори: Баща му не е джихадист, а снимките са просто поза Обвиненият в тероризъм младеж от Бургас имал и таен профил в мрежата – самообявил се за джихадист Съдът реши: Обвиненият в тероризъм Мохамед остава в ареста Обвиненият в тероризъм Мохамед с пранги на краката, иска делото да е пред медиите – съдът не е съгласен Мохамед бил от джихадистката групировка „Султан Мурад“, знамето го издало Треньорът на арестуваният в Бургас Мохамед: Не е терорист, обвинението е измислица Официално: Спецпрокуратурата обвини арестувания в Бургас Мохамед Абдулкадер в тероризъм Арабист шокиран от ареста на Мохамед в Бургас, цел ли е България на терористите? Лелята на арестувания за тероризъм Мохамед – Виолета, проговори ексклузивно пред Флагман Какви ги е вършил в Сирия арестуваният за тероризъм Мохамед Адвокатът на Мохамед: Той е шокиран, смята, че го набеждават заради снимка с автомат Ето го арестувания за тероризъм в Бургас - Мохамед от Спортното училище Гешев за днешната акция в Бургас: Касае тероризъм, това е чувствителна тема Само във Флагман.бг: Бургаски борец е арестуван за тероризъм Първо във Флагман.бг! Разпитват 15 в ОД на МВР в Бургас във връзка с евентуален терористичен акт у нас Извънредно! ГДБОП провежда мащабно разследване на територията на Бургас
виж още
скрий
17 Януари 2022, Понеделник, 18:30 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка: "Флагман"

Прокуратурата може да протестира пред Апелативния специализиран наказателен съд

Мохамед Абдулкадер е невинен. Това е решил Специализираният наказателен съд в петък по делото срещу обвинения за тероризъм 22-годишен младеж, научи „Флагман“.

Абдулкадер, който е с българско и сирийско гражданство, е оправдан изцяло по първоначално повдигнатото му обвинение. Мярката му за неотклонение пък е изменена от „домашен арест“ на „подписка“.

Прокуратурата може да протестира оправдателната присъда в 15-дневен срок пред Апелативния специализиран наказателен съд.

„Ако не ги е срам, да протестират“, каза пред „Флагман“ адвокат Ивайло Найденов, който потвърди информацията за оправдателната присъда. Той защитаваше Мохамед в спецсъда.

Припомняме, че Абдулкадер бе арестуван през юли 2020 г. заради участие във военни действия на страната на терористични групировки в Сирия. Баща му, който е сириец, но е женен за българка, ръководил бойна група там.

Мохамед е роден в София през 1999 г., но е израснал и учил в Бургас.

От Специализираната прокуратура го предадоха на съд през февруари 2021 г. Обвинението към младежа бе, че между 2017 и 2019 г. напускал страната пет пъти през ГКПП „Малко Търново“, за да върши убийства и да нанася тежки телесни повреди, с което да създаде смут и страх в населението на чужда държава.

Мохамед бе държан под стража повече от година. През август 2021 г. мярката му за неотклонение бе изменена на „домашен арест“, който младежът прекара на адреса си в бургаския жк „Меден рудник“. Сега той е пуснат на свобода с „подписка“.

Председател на тричленния съдебен състав бе съдия Биляна Вранчева.

Адв. Найденов коментира пред „Флагман“: „Съдът ясно и точно си каза - единодушно приемат, че не са събрани доказателства, че той е участвал в каквито и да било действия на територията на чужда държава, както твърди прокуратурата. Още повече че по време на съдебното следствие се събраха доказателства за едно от пътуванията заедно със съученици в Мармарис на абитуриентски бал, както и за друго пътуване с леля му и мъжа й – до Одрин и обратно. Така че ако това е участие в терористични действия...“

 

 


В категории: Темида


10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Най-щедрите зодиакални знаци Най-щедрите зодиакални знаци 30/04/2026, Четвъртък 20:25 0
10
Коментара по темата
10.
Няма как
17.01.2022 20:38:39
4
3
Сдобихме се с още един шпионин.
9.
Нищо
17.01.2022 20:35:14
1
6
Важното е, че спецслужбите отчетоха дейност и гушнаха кинти. То е ясно, че съдът ще е виновен.
8.
Sss
17.01.2022 19:53:38
4
6
Кажи чедо един е Аллах хахабабабааб
Свинско обичам
7.
*********
17.01.2022 19:48:53
6
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Бен Ладин
17.01.2022 19:37:45
12
6
Пускайте ги на свобода, след 20 години ще ебат Вашите деца!
5.
….
17.01.2022 19:30:48
2
12
Ами сега адв. Найденов, знае какво да прави и за времето което е стоял вътре трябва да се плаща
4.
Хххх
17.01.2022 19:13:51
7
17
Бил се на страната на терористичната организация “Ислямска държава” но не е терорист!Е.аси съда е.аси чудото!
3.
Муктада Садр
17.01.2022 19:12:59
3
10
Каквато ни е държавата,такива са ни и терористите
2.
123
17.01.2022 19:01:42
3
31
Спец съда и прокатурата са най-големите престъпници. Да държиш човек една година зад решетките без доказателства...
1.
браво
17.01.2022 18:50:36
8
29
добро момче несправедливо го държаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори