×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Френско радио: Кирил Петков - Мистър Пропър на България


Френско радио: Кирил Петков - Мистър Пропър на България
Целият му път досега в стил "златното момче" е очаровал избирателите и е заредил с плам и енергия привържениците му, се отбелязва в статията
21 Декември 2021, Вторник, 16:15 ч.
Автор: Флагман.БГ

RFI коментира какви са предизвикателствата пред новия български премиер

Под заглавието "Кирил Петков, "Мистър Пропър" на България", в сайта на френското радио Ер Еф И (RFI) е публикувана статия за новия български премиер и за предизвикателствата пред неговото правителство.

В материала се отбелязва, че Петков е предизвикал изненада, като е спечелил парламентарните избори през ноември, а после като е сформирал невиждана управленческа коалиция в момент, в който страната му е била потопена от няколко месеца в безкрайна политическа криза. "Кирил Петков беше напълно непознат в България през миналата пролет. Сега той въплъщава една истинска надежда за промяна. С една голяма цел - да се свърши с бича на корупцията", отбелязва радиото.

В статията се представя и пътят на Кирил Петков, изминат досега - от какво семейство е, къде е учил и кога се е завърнал в България. Акцентира се, че завършилият в Харвард Петков, е решил да се върне в родната си страна през 2007 г., в момента, в който тя е станала пълноправен член на Европейския съюз. Отбелязва се, че Петков е създал с успех пробиотична лаборатория. Целият му път досега в стил "златното момче" е очаровал избирателите и е заредил с плам и енергия привържениците му, се отбелязва в статията. "Това очарование от успеха е нещо изключително важно в България, в едно общество, което има чувството, че е крехко, в една страна, в която младежта предпочита да емигрира, накратко - в една страна без бъдеще. Следователно да имаш един голям човек - един "малък" българин, който е успял, в това число в САЩ и в Харвард, е един много мощен аргумент", казва в статията Надеж Рагарю, анализатор от института за политически науки Сианс По в Париж и специалист по Балканите.

В статията се акцентира и върху това, че Петков е бил назначен за министър на икономиката в момент, в който страната е била в пълна политическа криза. Той се е откроил с желанието си да се бори срещу бича на корупцията. Борбата с корупцията и отхвърлянето на Бойко Борисов, бившия премиер, който доминираше българския политически живот от десетилетие, става основата на политическата платформа на Петков и на неговата партия "Продължаваме Промяната", основана само няколко седмици преди парламентарните избори през ноември, се посочва в материала.

В публикацията Ромен Льо Киниу, генерален директор на мозъчния тръст Юрокреатив, специализиран в Източна и Централна Европа, посочва, че "Петков и екипът му успяха да извадят наяве корупционни скандали в шестте месеца, в които те бяха начело на Министерството на икономиката в преходното служебно правителство". Анализаторът допълва, че българите са видели в това желание за реформа отвътре на "тази система на корупция, приложена от различните традиционни партии в България от падането на комунизма". Според Льо Киниу това е най-голямото предизвикателство, пред което се изправят Петков и неговите съюзници, а именно това българският народ да повярва отново в своята политическа система.

Друг важен въпрос за новия премиер е борбата с коронавируса, посочва статията и отбелязва ниския процент на ваксинираните и процента на смъртност в България, който е един от най-високите в света. Основната цел на новия премиер следователно ще бъде да убеди сънародниците си да се предпазят от вируса, се посочва в материала.

На международната сцена Кирил Петков се представя като убеден проевропеец и иска да напредне по едно изключително деликатно в страната му досие - членството в ЕС на Република Северна Македония, на което се противопоставя България. Според Надеж Рагарю "тактиката, която е възприел той, е да не съсредоточи преговорите само върху прочита на историята, но също да предложи реално икономическо сътрудничество между двете страни, реално развитие на инфраструктурите. Но двете страни имат от тази гледна точка общи интереси, защото Република Северна Македония е една страна, която е относително без излаз на море. От своя страна България има нужда, за да блесне из пространството на Югоизточна Европа, да има също и по-развити мрежи за движение. Следователно надеждата е, че чрез този прилив на ентусиазъм, който бе породен, да бъде възможно да се напредне с течение на месеците към вдигане на ветото от страна на България", посочва анализаторката.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин 16/06/2026, Вторник 15:20 1
Светлозария КИДЕРОВА Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж 16/06/2026, Вторник 13:40 3
16
Коментара по темата
16.
До 10&11
22.12.2021 06:42:10
0
1
Вече имахме едни израелски инвестиции в БГА Балкан. Кире май и той ще точи от една страна и ще прехвърля в друга с помощта на сол таш@ка си Кокорчи мамин.
Електоратът мирише на чесън, защото си е естествен антибиотик. Не всеки може да си позволи да си купи от пробиотиците на Премиера. Щом вече се е наял в Канада?? и дошъл тук от милеене по страната като царя да ги продава на цената на лукчета с билки.
15.
до 8
21.12.2021 22:40:07
0
2
Скоро нищо няма да се построи ;)
14.
Гогата
21.12.2021 20:22:39
0
1
Корицата не е Като Киро мята ги и да видим на 40 % активност щото ни писна ама на малък процент .... даже 30 наздраве
13.
ГЕРБ трол
21.12.2021 20:18:44
2
1
Kирчо канадеца лъжеца ли е новата звезда? Че тоя лъжец не може да се мери с Бойко Борисов по нищо! Нито му е на акъла, нито на парите, нито на магистралите, дето построи Бойко! И Бойко не е крадец, за разлика от Кирчо и Кокорчо, които съсипаха държавата, която беше перфектна когато Борисов го свалиха червените кхмери Радев и Рашков!!!
Само Бойко Борисов и Дилян Пеевски могат да спасят държавата от разрухата на червения Румен кРадев и канадеца Кирчо!
ГЕРБ и ДПС заедно срещу мошениците от ПППП, чалгаджиите на Слави, червените комунисти от БКП и розовите пендели от Дай БГ.
БОЙКО, ПРОСТИ ИМ, ТЕ НЕ ЗНАЯТ КАКВО ПРАВЯТ ИДИОТИТЕ ДЕТО НЕ ГЛАСУВАХА ЗА ТЕБ!!!
12.
1453
21.12.2021 19:44:32
1
6
Типично по български, които най лъже и краде e най на почит и увжение...Киро Канадеца- КРАДЕЦА ще ни оправи и отпред и от зад.
11.
Борислав
21.12.2021 18:53:52
6
4
На плюещите премиера г-н Петков,ще кажа,че лигите им напълниха вече една ПКК . Лошото е че миришат на чесън!
10.
Стар тъп
21.12.2021 18:37:16
2
4
Министър Дани Лорер поканил ИЗРАЕЛски инвеститори които да ХВЪРЛЯТ пари и биткойни а след тях ITспециалисти от арменски произход да им ги връщат
9.
Davai
21.12.2021 18:35:02
8
4
Мачкай Кире с теб сме !
8.
777
21.12.2021 17:56:18
3
10
Сега ще потекат френски инвестиции, и ще се строи втори мост над река Дунав. От 8 месеца сме малката Швейцария на Балканите, високи цени, инфлация, безработица . Кукловодите стоят зад сцената и си пресмятат печалбата, а другите ще плащат сметките. Мистър Бийн и крадеца Кокорчо , РАДЕВ смотаняка е техният гуру.
7.
До 2 "ГЕРБ ТРОЛ"
21.12.2021 17:54:29
7
9
Г-н лумпен, такива слабоумни, като тебе, може би са забравили или, въобще не знаят, че Пеевски бе предложен за шеф на ДАНС от БСП. Същия този Пеевски и неговата ДПС управляваха доста пъти с БСП.
Така, че провинциален слабоумнико, тези опорки от Сашо рогоносеца Диков и др. глашатаи на лъжата, как Борисов управлявал с Пеевски, са за такива БСПдебили, като тебе. Пеевски се изгради, като фактор в политиката, точно при управленията на БСП и ДПС,а за задкулисни дпговорки между Боко и Шиши и да ги има. Такива селски разбирачи, като тебе, няма от къде да знаят. Нима Пеевски, не се чуства комфортно в днешния парламент?
Ааа, да, забравих, че Пеевски, Бойко и Гешев са вече в затвора. Хахахха!
Майка ти знае ли, колко си проЗ?
6.
мен
21.12.2021 17:05:09
13
9
Коментарите в този сайт са потресаващи, ама нормално, пишат ги вечно недоволни хора,които не са постигнали нищо смислено в живота си и за всичко им са виновни политиците.
5.
pfff
21.12.2021 17:04:07
8
14
някой френски флагман може да похвали такъв пълен смешник като кирчо лъжеца
4.
Глупости
21.12.2021 16:57:57
5
8
Германия, Франция, Англия са един гьол...той си е подготвено масоните да работи в тяхна полза, кво ще кажат?!
3.
Канадският крадец и Кокорко
21.12.2021 16:48:17
9
18
Кирил Петков ни дава усещането за една предстояща колективна инфантилизация в политическия ни живот!
Трудно е да си най-прост в тая държава - конкуренцията е огромна, но ухиленото Кире пребори всички и е №1.
След него е Кокорко с топките на Спецов анално-разбирай АНАЛизатори са всички, включая Корнела, която избутва Кирето като главен Министър Предсадател :))))))
2.
ГЕРБ трол
21.12.2021 16:37:16
14
9
Kирчо канадеца лъжеца ли е новата звезда? Че тоя лъжец не може да се мери с Бойко Борисов по нищо! Нито му е на акъла, нито на парите, нито на магистралите, дето построи Бойко! И Бойко не е крадец, за разлика от Кирчо и Кокорчо, които съсипаха държавата, която беше перфектна когато Борисов го свалиха червените кхмери Радев и Рашков!!!
Само Бойко Борисов и Дилян Пеевски могат да спасят държавата от разрухата на червения Румен кРадев и канадеца Кирчо!
ГЕРБ и ДПС заедно срещу мошениците от ПППП, чалгаджиите на Слави, червените комунисти от БКП и розовите пендели от Дай БГ.
БОЙКО, ПРОСТИ ИМ, ТЕ НЕ ЗНАЯТ КАКВО ПРАВЯТ ИДИОТИТЕ ДЕТО НЕ ГЛАСУВАХА ЗА ТЕБ!!!
1.
dddddd
21.12.2021 16:18:59
9
18
Франсетата да си гледат Макарончо бабколюбеца и да си гледат работата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Край на търсенето на пътни знаци, изпращането на SMS-и и постоянното въвеждане на регистрационния номер Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Сумата е натрупана като пенсия за период от 2016 г. до 2026 г. на база предоставените неверни данни Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Известният инфлуенсър е дал положителна проба за употреба на наркотични вещества
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори