×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ваксинацията остава доброволна, министър Кацаров разкри защо е висока смъртността


Ваксинацията остава доброволна, министър Кацаров разкри защо е висока смъртността
В парламента трябва да се влиза със зелен сертификат, каза министър Стойчо Кацаров. Според него, ваксинацията трябва да остане доброволна
06 Декември 2021, Понеделник, 10:04 ч.
Автор: Флагман.Бг

Тестовете за учениците осигурени до средата на януари, обяви той

90% от починалите са над 60-годишна възраст и не са имунизирани. Затова призовах възрастните хора да се ваксинират срещу COVID-19. Това каза здравният министър д-р Стойчо Кацаров, след като водещият на „Здравей, България“ по Нова телевизия Виктор Николаев го пита защо смъртността у нас е най-висока. 

„Здравните власти не лекуват, лекуват лечебните заведение. Ние само следим за организацията. Всеки болен има достъп до медицинска помощ. Още от лятото беше планирано всичко. Смъртността трябва да бъде анализирана в детайли“, добави той.

Ваксинацията трябва да остане доброволна, подчерта министърът. 

„България е успяла да обърне епидемичната вълна, без да влиза в локдаун. На много места в Европа в момента има пълно затваряне“, добави той, след като водещият изтъкна, че учениците у нас най-дълго са си стояли вкъщи в сравнение с техните връстници в другите европейски страни. 

Относно тестовете за учениците здравният министър заяви, че за доставките им отговаря МОН.

„Над 4 млн. щадящи теста са договорени. Те са достатъчни за учениците до средата на януари. Министерството на образованието и науката да си осигури останалите! Имаше напрежение в това министерство, но това е разбираемо“, коментира д-р Кацаров. 

„Би трябвало сами да се осигурят условия за всички, които искат да учат присъствено, дори да става въпрос за няколко ученици. Нашето изискване е да осигурим безопасна среда в училищата“, добави той.

„Всеки осигурява тестовете за своето ведомство. В случая ние се ангажирахме да помогнем на образователните власти, защото си даваме сметка, че това се прави за първи път и е трудно. Имахме най-доброто желание да помогнем, като закупим вместо тях тестове”, обясни д-р Стойчо Кацаров. 

По думите му в парламента трябва да се влиза със зелен сертификат. „Така ще дадат пример на обществото, така че ги призовавам да гласуват такова решение”, каза още той.


В категории: COVID-19


19
Коментара
Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
19
Коментара по темата
19.
Пешо кура
06.12.2021 17:26:47
0
0
Значи в парламента с ваксина а на вън еби им мамата!!! Ебахти и логиката.a
18.
Понко
06.12.2021 16:51:06
0
2
Много ясно, че ваксинацията не трябва да е задължителна. Проблемът е, че в България със законодателство тип Барни Ръбал се дадоха правомощия на държавен чиновник в лицето на министъра на здравеопазването на лишава от конституционни права гражданите под предлог, че това е добре за общественото здраве. Нищо подобно обаче не е предвидено като правомощие на министър в Конституцията на РБългария
Всяка една заповед на МЗ бил той Ана ниев, Кацаров или друг е незаконна. МЗ може да администрира въвеждането на едно или друго здравни мерки, но е абсурдно да създава или лишава граждани от конституционните им права. Запомнете това защото ще видите какво ще стане с тия заповеди след време.
17.
Доброволна...?
06.12.2021 14:30:03
0
11
Аз не виждам нищо доброволно. Изнудването и лишаването ти от нормален живот и елементарни човешки права не е нищо повече от тероризъм и апартейд!
16.
До 15
06.12.2021 13:35:16
1
3
Чети изречението в №2, опиатй се да разбереш какво означава! Ще опитам да ти обясня макар да не си личи да имаш капаьитет да разбереш (отгоговор, за нападките ти към интелигентността ми)

В едно изречение е написано едни хора да се ваксинират, а други сами да си преценят. Това означава че първите описани в изречението "да се ваксинират" да нямат право сами да преценят за себе си, само вторите да имали право да преценят.
Дали си ваксър или не си, не ме интересува. За мен важното е че не можеш да четеш с разбиране, което се учи във втори клас и ме питаш къде какво пишело.
15.
До 14
06.12.2021 13:03:19
4
2
Абе човек,момичето къде е налагало своето мнение бе? То каза да се ваксинират, защото са по-рискова група, разбира се, има и такива,които заради здравословно състояние не им се позволява ваксина,но онази група 60+ да се ваксинират по желание, за да предпазят себе си и околните. Къде видя отнемане на правото и налагане на мнение, не мога да разбера? Къде прочете,че децата масово заразяват възрастните? Защото мога да ти докажа с факти и доказателства,че е точно обратното, и бих ти го обяснил,но едва ли си толкова интелигентен,че да разбереш. Факт е,че масово възраст ите хора разнасят бацили и микроби и разни зарази, от тази гледна точка е хубаво да се ваксинират, на никой никого не им отнема правото на свободен избор. Това то казаха,ти къде пак отклоняваш темата,че и вкарваш едва ли не думи в устата на другия? А знаеш ли,че преди ковид масово пък възрастните хора в градския транспорт примерно като пътуват кихат и кашлят болни,че и ръка на устата не си слагаха,мн пъти съм ставал свидетел на такива възрастни хора, това пък по-добре ли е? Сега гледай да изкараш,че съм антиваксър и как нищо не разбирам!
14.
До 11
06.12.2021 12:07:35
2
7
Кое наричаш злоба? Нима защитата на правата на възрастните наричаш злоба?
Ти твърдеше в №2,
"над 60 години, тази група да се ваксинира, другите сами да си преценят"
Искаш да отнемеш правото на хората, делиш по възраст кой да имал право да преценя за себе си и кой не. Сега в №11 се отмяташ от думите си.

С подоббни на твоите аргументи "възрастните да се ваксинирали", не само няма да спрът да ти опяват, но ще дойде и момент да ти опяват за теб и още по лошо, да опяват да абонираме децата доживот през 4 месеца да си слагат инджекция. Не виждаш ли че излизат с номера че децата разболявали бабите си и едва ли не обвиняват внуците за смъртността при възрастните. Изкарват децата заразопреносители и това без да им пука че с техните плюнчести тестове се оказва че заразени деца са едно на 12 000. Такава е статистиката 12 000 теста при децата отчитат едно носител на ковин.
13.
_nib_
06.12.2021 11:49:24
1
9
Глупости....със зелен сертификат в парламента...
Цял ден ще се наложи да обясняваш на ЧОВЕКА избран от НАРОДА, КОСТАДИН КОСТАДИНОВ, къде го пише тази ФАШИСТКА мярка в КОНСТИТУЦИЯТА....А аз на негово място ще те накарам да я препишеш 100 пъти и да я научиш на изуст...Келеме продажно.
12.
Абориген Балкански
06.12.2021 11:41:28
1
14
Основната причина за високата смъртност не е отлива от желаещи да се ваксинират, а комерсиалната здравна помощ, която работи на принципа '' тука има тука нема дай си парите,колкото повече толкова повече '' .Конеца е скъсан и е пълен с възли от опити да се закърпи положението през този болезнен 30/100 годишен преход. Бог пази България
11.
Петя
06.12.2021 11:28:01
1
8
Абсолютно си прав, не разборам обаче тази злоба защо преобладава. Имах предвид да вземат да спрат да ни опяват за масова ваксинация щом е видно, че възрастните умират. Относно тях, да всеки има право да решава как да живее.
10.
De
06.12.2021 11:26:54
1
9
V4era mnogohiljadni demonstratii srestu Covid terora…v Rumania i Solun….nikakvo otraziavane…
9.
До 6
06.12.2021 11:25:21
4
14
Неуважение е когато смяташ, че имаш право да вземаш еднолично решение за живота и здравето на друг пълнолетен!
Едва ли не ги обвиняваш в неспособност да вземат решение за себе си сами, само защото били навършили 60г.
Това си е чиста дискриминация по възраст.
Добре е да осъзнаеш че живота на хората над 60 год си е техен, а не твой!
8.
До 6
06.12.2021 11:19:20
4
15
Грижи се за собствените си родители, моите не ги закачай!
Моите роднини съм решил ги остави те да решат какво да правят, ти нямаш право да налагаш мнение и решения за техния живот или здраве. Дори аз от уважение не си позволявам, да решавам за собствените си роднини, камо ли да оставя такива, като теб да решават за тях.
Те имат собствени глави на раменете си и много повече опит от нас, за да решат как да процедират и какво да правят или не за собственото си здраве.
7.
до 1
06.12.2021 11:18:37
3
10
"90% от починалите са над 60-годишна възраст и не са имунизирани" Това изречение ако го разбираш, като "10% са умрели след ваксина" значи си пълен идиот.
6.
Петя
06.12.2021 11:07:35
12
3
И къде видя неуважене към възрастните от моя страна. Това е загриженост за родителите ни. Това е действителността със смъртността от коронавирус, вас не ви ли интересува дали ще оцелеят възрастните ви близки? Моите родители са ваксинирани, а аз не поради причината , която писах, смъртността се вижда в коя група е
5.
До 2
06.12.2021 11:03:43
4
19
Нима искате да отнемете правото на избор на хората над 60г???
Те също имат право на избор и не забравяйте че един ден и вие може да достигнете възраст над 60г, как бихте се почувствали рожденният ви ден, в който навършвате 60г. да ви отнема човешки права?
Тея хора са построили България имайте малко уважение, те имат равни права с вас и нямате право да предлагате за тях да нямат избор!
ПП. На 36 години съм!
4.
до Петя 2
06.12.2021 10:49:48
7
8
Абсолютно сте права......Всеки сам да си прецени,дали да се или да не се ваксинира и всеки сам да си носи отговорността и последствията,ма не да ми реват после...ко стана...що така....???
И да търчат по болниците.....
3.
*********
06.12.2021 10:31:19
2
7
умират, но в по-лека форма
2.
Петя
06.12.2021 10:29:45
7
7
Най-после да кажат реалността, откога хората същото повтарят. 90% от починалите са над 60 години, тази група да се ваксинира, другите сами да си преценят.
1.
Jack
06.12.2021 10:19:01
4
13
Значи 10% са умрели след ваксина...не е ли малко множко?????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори