Доц. Александър Оскар: Коронавирусът може да причини необратима слепота
По думите му тези случаи не са чести, но повечето от тях минават през клиниката, която ръководи
Пандемията причинява сериозни поражения на целия организъм, включително и през зрението минава и през зрението. През последните две години се сблъскваме с трайни увреждания, включително и необратима слепота заради коронавируса. Това каза началникът на клиниката по очни болести в Александровска болница доц. Александър Оскар пред бТВ.
"Родилка на 25 години ослепя след COVID инфекция. Вирусът причинява повишена съсирваемост на кръвта, уврежда целия организъм, включително и белите дробове", каза офталмологът.
По думите му тези случаи не са чести, но повечето от тях минават през клиниката, която ръководи. "Делта" вариантът не е по-различен от предишните варианти.
В Александровска болницата над 80% от лекарите са ваксинирани, а в очната клиника - над 90%, каза доц. Оскар и призова всички да се имунизират, за да избегнат тежките последствия от коронавируса.
Лекарят благодари за благотворителните инициативи и разказа, че апаратурата, с която е оперирано бебе, родено в 26-та гестационна седмица, е дарена от "Българската Коледа", затова и той се е включил в инициативата тази година.
Превърнете яйцата в апетитни разядки и закуски
Клара Добрев подаде оставка като лидер на Демократичната коалиция в Унгария
Задълбочава ли се кризата? Цената на петрола отново скочи над 100 долара за барел
САЩ започва блокада на иранските пристанища
Голямото прибиране: Очаква се интензивен трафик в последния почивен ден
„Тиса“ е първа сила в Унгария
14-те най-добри секс съвета на всички времена
Меди се появи на участие с ботуши на ток
С тази рецепта направете най-вкусната супа топчета
Какво символизира бялата роза и кога да я подарите
Ендокринолог: Преяждането също се счита за грях, хубаво е да сме по-дисциплинирани
