Отстранени са двама македонски митничари, пропуснали автобуса у нас без документи
Първоначалните изводи от вътрешната проверка показват, че на 18 ноември излизането на автобуса не е регистрирано електронно
Двамата митнически служители в Република Северна Македония, които са били на смяна, когато автобусът на "Беса Транс" е минал границата с България, са отстранени от работа, ще бъде санкциониран и прекият им ръководител, съобщи агенция МИА.
Първоначалните изводи от вътрешната проверка показват, че на 18 ноември излизането на автобуса не е регистрирано електронно, извършена е само заверка на документа за превоз на пътници, съобщи Управлението на митниците на Република Северна Македония.
Македонският сайт Фокус допълва, че автобусът, в който загинаха 45 души, е представял фалшив документ за лиценз за работа. От съобщението на Управлението на митниците става ясно, че в периода от 15 октомври 2021 г. до 11 ноември 2021 г. автобусът е преминал през няколко гранични пункта.
Министерството на транспорта и съобщенията съобщи на свой ред, че автобусът няма регистриран лиценз за международен транспорт, макар другите автобуси на "Беса Транс" да имат такива лицензи.
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло

мафия
са отбор
ТЕАМ