Над 150 казанлъшки рози ще радват посетителите на летище Бургас
Дарението е по идея на областния управител проф. Мария Нейкова
По идея на областния управител на Област Бургас проф.Мария Нейкова, повече от 150 казанлъшки рози бяха засадени днес в зелените площи край пистите, за да усмихват пътниците на летище Бургас. В церемонията по засаждане участваха още кметът на града – домакин Димитър Николов и на Община Казанлък Галина Стоянова, заедно с представители на ръководството на летището. Те заедно положиха първите стръкове на известното казанлъшко цвете, за да може напролет розите да зарадват гостите на летищния комплекс.
Пътниците на летище Бургас вече ще имат възможност да се запознаят с Казанлък от рекламен видеоклип за Долината на розите и на тракийските царе.
Кметът на Бургас Димитър Николов покани Община Казанлък да се присъедини в новоучредения през лятото Алианс „Българско Черноморие“. Пандемията провокира участниците в туристическите услуги у нас сами да инициират представянето на страната ни пред света, за да популяризират и рекламират българското Черноморие, да го направят още по-разпознаваемо на туристическия пазар и да достигнат до нови туристически пазари. Сред участниците в Алианса, освен представители на туристическия бранш и общините, хотелиери и ресторантьори, участват и авиокомпании, туроператори и други заинтересовани страни.
Изказваме благодарност към Института по розата и неговия директор доц. Ганка Баева за десетките отгледани стръкчета рози, които ще свържат летище Бургас с Казанлък.
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
