×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Няма шанс децата да са на училище без строги мерки и това да не предизвика епидемичен взрив


Няма шанс децата да са на училище без строги мерки и това да не предизвика епидемичен взрив
Ако учителят няма зелен сертификат и откаже да бъде тестван, директорът на училището трябва да му намери заместващ педагог, каза Николай Денков
10 Ноември 2021, Сряда, 08:50 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ако оставим родителите да правят тестовете, децата пак ще се върнат на онлайн обучение, каза министър Николай Денков

Няма шанс децата да са на училище без строги мерки и това да не предизвика епидемичен взрив, каза в „Денят започва“ по БНТ министърът на образованието и науката акад. Николай Денков.

Правим това, което трябва, когато обществото може да приеме тези мерки, добави той.

„На 15 септември пуснахме учениците в класните стаи с меки мерки, срещу които също имаше голяма съпротива. От 20 септември до 20 октомври вдигнахме заболеваемостта пет пъти в училищата. Това означава, че ако не бяхме спрели присъствените часове, щяхме да предизвикаме епидемичен взрив в училищната мрежа с всички последствия за децата – тежко заболяване“, коментира служебният министър. 

„Не е възможно родителите да си тестват децата пред училище. Заповедта е категорична. Подписана е от двама министри. Тестовете се правят в класната стая по определен ред от екип, който е там“, добави той.

„Ако учителят няма зелен сертификат и откаже да бъде тестван, директорът на училището трябва да му намери заместващ педагог, но ако не може, учениците ще трябва да останат на онлайн обучение“, обясни академикът. 

„Ако направим това, което искат родителите – тестовете да се правят от тях, след няколко седмици ще трябва да върнем децата отново на онлайн обучение. Не се притесняваме от измами, но от това, което видях през лятото, а и сега, може да си направим извода, че нашето общество не иска да спазва правилата, които пазят общото здраве“, добави той.

„Всеки си пази своите деца, но готови ли сме да пазим останалите? Не сме. Ако бяхме, щяхме да сме ваксинирани и нямаше да се борим срещу маските и сертификатите, за които се доказа в другите страни, че работят“, подчерта Денков. 

Той коментира и закъснелите доставки на щадящи тестове в Пловдив, Бургас и други областни градове.

„Оказа се, че фирмите ни подведоха. Има поръчка за много повече тестове. В момента, в който се появят в складовете, имаме организацията и за един ден ще бъдат разпространени в останалите области и при първа възможност ще могат да започнат и другите ученици да учат присъствено“, каза още акад. Денков. 
 


В категории: Просвета


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
20
Коментара
Мария АРНАУДОВА Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? 15/12/2025, Понеделник 16:50 0
Тервел ИЛИЕВ Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница 15/12/2025, Понеделник 16:00 2
Мария АРНАУДОВА Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. 15/12/2025, Понеделник 15:50 0
20
Коментара по темата
20.
art
10.11.2021 15:42:50
0
5
Първо насаждаха че пазим възрастните. Сега децата са ни виновни. Егати идиотите. Парите обаче са мнооого. Голямо лапане. В края на краищата всички сме смъртни.
19.
до 18
10.11.2021 13:10:49
2
3
И аз многократно съм казвала същото на _nib. Той е иначе умен и добър човек, но е запазил детската си вяра в съществуването на някакво добро, и някакви изключения, и някакъв избор в тази мръсна игра... Не може да разбере, че всичките играят в един цирк - и на национално, и на глобално ниво!

Може би е по-млад и няма достатъчно натрупан опит и разочарования доказващи нашата теза, макар че историята е достатъчна. Не е нужно човек да се учи само от собствените си грешки; дори е много по-полезно да се учиш от чуждите грешки и да избягваш да правиш свои.
18.
До 11
10.11.2021 12:45:58
3
4
ама много ги разбираш ти. И кой точно ще изберем ония паляци от възраждани дето самия им пастир Путин казва че трябват ваксини? То нали и Слафчу беше против тия неща? Нали и Кацарката говореше че нЕма вЕроС ама като докопа кокала друго запя. Всичките са едни и същи. Никой няма да се откаже от яката пара покрай вЕроса. Пък ти си вЕрвай!
17.
До СОРОСИДА НА СНИМКАТА
10.11.2021 12:25:47
0
10
ЗНЕМ ВИ ПЛАНА!

Умишлено се трепе народа ,а този флегматичен соросид обяснява че се грижат и мислят за хората!!!!
16.
до 10
10.11.2021 12:08:29
0
9
Вече обясних достатъчно ясно, но окачалките за шапки пълни с "медийна" помия пак не вдяват! Не става дума за моя или твоя истина, а за ИСТИНАТА. ИСТИНАТА не се нуждае от нон-стоп пропаганда, цензура, ограничения, заплахи, глоби, закони и т.н. ИСТИНАТА не се нуждае от запушване на устите на всички други специалисти в определена област, освен платените подлоги, и на обществото като цяло. Ако тази "истина" можеше да издържи на въпроси, факти и дискусии, тя нямаше да се крие от тях! Дебатите щяха да са добре дошли и удобен случай да се докаже истината! Другите мнения по въпроса щяха свободно да се допускат и да не се трият. Че нали са глупави и нелогични?! Защо тогава са важни...?! Мен интересува ли ме мнението на някой глупак за мен? Ни най малко! Може да го изразява колкото си иска!

Устите на хората се запушват по всякакви начини, включително и чрез закони, само когато казаното от тях представлява ЗАПЛАХА за пропагандата, която няма нищо общо с истината!
15.
до 12
10.11.2021 11:55:53
0
5
"От написаното излиза, че всичко , което се поддържа и от закони , е лъжа!"

Написаното доказва липса на мозъчна дейност, да не говорим за логична мисъл, но такава бездруго не се очаква от теб.
14.
me
10.11.2021 11:41:58
6
16
Айде сега да ги видим учителите. Стачка нещо? Или тихичко ще се вакснат, псувайки под сурдинка "системата". Овчи народ, с овчи учители, родители и т.н. А сганта начело с този радеФски министър се гаври с всички. И знаете ли кое е тъжното? Овчето скотонаселение на 14ти ще си избере същите пастири - да ги стрижат, бият, тестват, бъркат по дупките, сертифицират и затварят. А следващата стъпка е ваксане на децата. Стокхолмски синдром? ОТЧАЙВАЩО!
13.
Селянин
10.11.2021 11:21:53
4
15
Странно, е, че децата са вече доста време в къщи, а няма взривно намаляне на болните.
12.
Do "от 1 до 4"
10.11.2021 10:06:23
13
8
Удоволствие е, да слушаш и четеш диванни философи ! От написаното излиза, че всичко , което се поддържа и от закони , е лъжа !
Колкото до останалите прийоми като цензура, заплахи, психологически, физически и финансов терор, ако те се прилагат спрямо САМО тези , който не искат да признаят тази истина , не виждам нищо лошо ! Във всяко стадо си има мърша ! Тя трябва да бъде премахната , за да оцелее стадото!
11.
_nib_ do 6
10.11.2021 10:06:12
11
22
Изхода е само един....
На 14.11....правилният избор....(мислещите и знаещите ще се сетят за кой трябва да гласуват).
На 15.11 - отмяна на всички фашистки мерки.
На 16.11 - начало на Народния съд...
На 17.11 - привеждане в изпълнение на присъдите---с фашистката идеология по фашистки с тяхното определение-,,окончателно решение".
След това 1000 години няма никой да посмее да налага ФАШИЗЪМ.
10.
До 8
10.11.2021 09:56:44
11
11
Не бива да разделяш истината на твоя и моя истина !
Защо си сигурен, че твоето определение "фалшив вирус"и "липса на реална причина" е истината ?
Кой си ти , за да определяш твоето разбиране за единствената истина ?
9.
до 6
10.11.2021 09:31:19
19
12
Ако разбираш от статистика, поне толкова малко колкото се учи в училище, ще ти стане ясно, че и миналата година и сега заболеваемостта се вдига след 15.09. Училищата и университетите са едно от най-големите струпвания на хора и имаш най-широко влияние. Защо? Защото само един клас излага на влияние поне още 25 семейства, всеки с по средно 3-ма члена, без да броим баби, дядовци, чичовци, лели и други роднини често живеещи близо и в контакт. Да не говорим, че в училище отрочетата масово отказват да носят маски в часовете. Всичко това в комбинация с неадекватните мерки на държавата, МОН и МЗ доведе до вълната и предната година и сега. Решението беше или мерките да се спазват доста строго и да има глоби за родители, които съзнателно си пускат децата болни или просто училищата да бяха започнали на ротационен принцип по начало, а само с малките присъствено.
8.
от 1 до 4
10.11.2021 09:29:23
5
14
"На следващ етап може да се окаже престъпление!"

Истината не се плаши от въпроси, обсъждане и противоположни идеи!

"Истината", чието поддържане се нуждае от цензура, заплахи, закони и постоянен психологически, физически и финансов терор е БЕЗПОМОЩНА ЛЪЖА!
7.
Хха
10.11.2021 09:27:56
12
20
Не мога да преценя предишният министър ли повече ме дразнеше или този - но със сигурност знам,че нищо от това,което правят не е за доброто на обществото или пък децата. това с тестването е една проверка , за да знаят какъв е процент от родителите ще си ваксинират децата,когато бъде наложена ВАКСИНА като условие за ходене на училище!!!!!
6.
КороноТъпак
10.11.2021 09:20:07
14
18
Вече не заведенията а училищата били причината за епидемичният взрив ли ?
И на каква база този служебник твърди това ?
Нали има претенции да е учен, академик. В кое изследване точно се е открило това ?
Къде точно е връзката между училището и заболеяваемостта ?
Тестовете за децата са ненужни, безсмислени и стъпка към опита им да ги ваксинират !
Денков ти си коп_еле от групата на Канадеца и Кокорчо, на директно финансирани от кинтите на Сорос чрез директора на фонда Майкъл Хирш.
Бъдещето на България е на карта 14-ти !
5.
До3
10.11.2021 09:19:21
22
12
Ако оставим конспирациите настарани, кое не е ясно?
Тестовете (и ПСР и антигенни) и тези за децата имат в най-добрия случай 90% сигурност (точност) .
От 10 деца едно да се окаже заразоносител, и теста не го "хване" , същото дете може да зарази останалите 20 , които са здрави !
Това налага "двойната" защита - и тест , и маски !
Колкото до това, че големите ученици ежедневно изпълвали моловете и заведенията, въпроса ти е по-скоро към безотговорните им родители, не е към министъра !
4.
До 1
10.11.2021 09:13:47
24
15
да поставяш този вирус в кавички и да отричаш съществуването му ,на този етап е признак на малоумие!
На следващ етап може да се окаже престъпление!
Не коментирам психологическите, политическите и комерсиалните аспекти на проблема с тази епидемия !
3.
r
10.11.2021 09:11:44
6
25
Господин Денков, нима твърдите, че децата са най-големия развъдник на вируса, в частност тези от първи до четвърти клас? Питането ми е свързано с обстоятелството, че големите ученици ежедневно изпълват молове и заведения, а за тях дори не е предвидено тестване. Гледах сутрешно интервю, при което запитан защо се налага носенето на маски след като децата вече ще бъдат тествани, той отговори - ами защото тестовете не са сигурни?!* Ами като не са сигурни, защо е цялата тази истерия - за да може един човек да вземе едни пари...
2.
Искам да чуя
10.11.2021 09:07:04
1
14
че сте осъдили някоя от фирмите, които са ви подвели !
Ако не осъдите никоя, значи пак поръчките са били "под масата" !
1.
Никое мислещо общество
10.11.2021 09:06:51
13
22
не иска да копае собствения си гроб, поддържайки фашистки ограничения на елементарните си свободи, прокарвани под името "мерки", без никаква реална причина, Денщайн!

Няма нужда да уточнявам къде да си заврете захаросаната фалшива "загриженост", нали?! На същото тъмно и миризливо място където отдавна вече трябва да се помещава и фалшивият ви "вирус", мръсни подлоги!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Предупреждаваха я, но тя не чу - крахът на Джан-Микеле и Габриела Предупреждаваха я, но тя не чу - крахът на Джан-Микеле и Габриела Риалити илюзията се срина ГДБОП с подробности за нарко ОПГ-то, действало под полицейска шапка ГДБОП с подробности за нарко ОПГ-то, действало под полицейска шапка При операцията са задържани общо 16 лица, като седем от тях са привлечени като обвиняеми за участие в организирана престъпна група за извършване на тежки умишлени престъпления Американските служби похвалиха властите ни за разбиването на киберпрестъпна група, Окръжната прокуратура в Бургас с ключова роля Американските служби похвалиха властите ни за разбиването на киберпрестъпна група, Окръжната прокуратура в Бургас с ключова роля Значителен принос в успешното разследване на пране на пари и киберизмами имат разследващите край морето, посочват от U.S. Secret Service Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Влага, лоша вентилация и течове са основните причини за появата му Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода Щиглеци, канарчета и зеленики спасени при акция в Пловдив Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Олимпийският шампион подкрепи новото ръководство на федерацията и предупреди за риск от нови обжалвания Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Тя се представя за 17-годишната танцьорка, за да разкрие схемата "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас На 17 декември от 19,30 часа публиката ще открие топлина, вяра и чудо Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница На този етап се проверяват всички възможни версии, каза говорителят на прокуратурата 
Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Представител на компанията обясни, че всеки може да кандидатства за чипа чрез формуляр в секцията „Регистър на пациентите“ на уебсайта на "Нюралинк Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Руската централна банка влиза в открита юридическа война с ЕС, след като Брюксел удължи блокадата на руски средства Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Бившите съпрузи загърбиха миналото и се събраха в името на изкуството и сина си Роко Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Възрастта, икономиката и умората от властта превръщат президентската надпревара в огледален образ На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия Създателят на Мики Маус и Дисниленд остава най-награждаваният човек в историята на киното ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи Новите автомобили да съдържат поне 25% рециклирана пластмаса, което ще увеличи производствените разходи и цените Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Първите стоманобетонни бункери се монтират в югоизточната част на страната,  до края на 2025 г. се планира изграждането на общо 28 от общо 600 съоръжения Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Плавателният съд е тръгнал от Солун за Латинска Америка, операцията е проведена със съдействието на САЩ и Франция Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Силни гръмотевични бури удариха провинция Сафи, десетки домове са под вода, има ранени
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори