Моряци спасиха руснак, той почина на борда
Екипажът на кораба го забелязал на около 2 километра от брега
Мистериозен инцидент разследва Варненската районна прокуратура и Окръжният следствен отдел. Досъдебното производство било образувано, след като в сряда от пътуващ към морската столица товарен кораб под чужд флаг подали сигнал, че са спасили мъж, който обаче по-късно е издъхнал на борда, пише вестник Труд.
Починалият е 56-годишен гражданин на Руската федерация. Екипажът на кораба го забелязал на около 2 километра от брега. Мъжът не е бил на яхта, лодка или друго плавателно средство. Носел се на повърхността, когато бил забелязан от моряците, научи днес “Труд”. След спасителна операция бедстващият бил изваден от морето и качен на кораба, но не успял задълго да се порадва на късмета си и издъхнал.
След подадения сигнал и акостирането на кораба във Варна, започнало разследване. Поради фактическата му и правна сложност то е възложено на Окръжната следствена служба, обясниха от районната прокуратура.
Изясняват се фактите и обстоятелствата около инцидента. Предстои да бъде направена аутопсия на тялото, която ще даде яснота кога е починал руснакът и каква е причината за смъртта му.
Как да премахнете миризми от килими и мебели
Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“
Вкусна паста с кисело мляко по турска рецепта, която взриви интернет
НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция
Община Бургас ще ремонтира Центъра за временно настаняване
Благотворителна вечер в ДГ „Раковина“ събра 500 евро за каузата на Бела от Варна
Бизнесът у нас ще плаща утре с близо 24% по-евтин ток в сравнение с днес
Рекордни жеги през март: „Топлинен купол“ ще обхване милиони – лятото идва преждевременно
С тази рецепта козунакът на Великден винаги се получава перфектен и на конци!
Бургас с поредна важна стъпка към Европейска столица на културата
Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си
