БГ фалшиви сертификати плъзнаха и из Гърция
Това разказва в свой репортаж гръцката държавна телевизия ЕРТ, който е посветен на начина, по който действат предполагаеми български измамници
Срещу 300 евро в Гърция може да бъде придобит ваксинационен сертификат от България, без да се налага да се ваксинирате. Това разказва в свой репортаж гръцката държавна телевизия ЕРТ, който е посветен на начина, по който действат предполагаеми български измамници, които пласират на гръцкия пазар сертификати за ваксинация срещу COVID-19 от България, пише вестник Монитор.
В репортажа се казва, че България чупи всички отрицателни рекорди по смъртност в ЕС и регистрира четирицифрен брой случаи на COVID-19 дневно, като същевременно все повече стават обвиненията, че семейни лекари издават сертификати, без обаче да поставят съответните дози от ваксините.
Припомня се, че в България ваксинациите се извършват от семейните лекари извън контролирана среда, т.е. насаме с пациента, за разлика от ваксинационните центрове, където това се прави в присъствието на 6-7 души. Това изглежда, че дава възможност за търговия със сертификати без действителна ваксинация, коментира телевизионният канал.
Според твърденията на "посредника", излъчени от ЕРТ, срещу 300 евро и кратко посещение в София всеки може да се снабди с европейски ваксинационен сертификат.
Гръцките власти казват, че внимателно наблюдават ваксинираните гърци с постоянен адрес в Гърция, които представят сертификати от България и Румъния. В скорошни законодателни промени са предвидени сериозни наказателни и финансови санкции за незаконни действия, свързани с тестването и ваксинирането.
Любовен обрат за 4 зодии: Съдбовна среща променя края на лятото
Внукът на Симеон Сакскобургготски княз Мирко Панагюрски се сгоди за лекарка
Цените пак ускориха: България е втора по инфлация в еврозоната
От 1 август една зодия влиза в златен период: Пари, нова работа и влиятелна среща
Продължава пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика
Първият американски самолет кацна в Безмер въпреки предупреждението на Иран
В подкрепа на Бела: Нефтохимик пусна на търг уникална тениска с автографи
Брюксел отключи 896 млн. евро за България: Парите по ПВУ вече са над 4,1 млрд.
Хълмовете край Мирково влязоха в клипа към Одисея на Кристофър Нолан
Задраскаха лева, написаха евро: Меню разгневи клиентите с почти двойни цени
Има заподозрени за убийството на Владо Загатото, истината за Петрохан излиза до края на август, обяви Демерджиев
Конституционният съд образува три дела срещу Бюджет 2026
