Гимназията по строителството в Бургас обменя опит с подобни училища в Турция
След премиерата на книгата на директора Веселин Пъйнев „Пърхащи мечти”,която се превърна в културно събитие за града и издаването и разпространението на юбилеен вестник,показващ история на гимназията,видни бивши и настоящи възпитаници и постижения на учители и ръководство,наскоро учителският колектив направи работно посещение в Турция,където гостува на сходни професионални училища в Истанбул и Одрин.
Визитата беше запланувана и осъществена като част от програмата за повишаване на квалификацията и професионалния опит на преподавателите в строителната гимназия.
„Беше интересно да видим един нов и модерен подход към професионалното образование,какъвто демонстрираха турските ни колеги. Обучавани в различни направления - строителство, механостроене, електротехника, дървообработване, готварство, икономика, дизайн и много други,но в рамките на единен училищен комплекс,турските ученици карат практическите си занимания в цехове, оборудвани с машини, като тези в производствените предприятия. Тясната връзка между учебен и тренировъчен процес гарантира пряко включване в производството на завършилите.”-споделиха помощник директорите по учебната и производствена част Мария Маркова и Даниела Симеонова.
Обмяната на опит и идеи, които могат да бъдат взаимствани от комшиите ще продължи и в бъдеще. Директорът Веселин Пъйнев подготвя рамков договор за сътрудничество с двете школа, който да бъде подписан възможно най-скоро.
Ако ви е писано да бъдете с някого, с тези 8 трика може да го върнете
Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград
Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена
Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце
