×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Стачка затвори Лувъра в Париж
  • Задържаха гръцки кораб със седем тона кокаин
  • Годишната инфлация в България през ноември е била 5,2%
  • Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Денонощен полицейски контрол и камери за скорост на „пътя на смъртта“ в Айтос


Денонощен полицейски контрол и камери за скорост на „пътя на смъртта“ в Айтос
На работна среща при областния управител проф. Мария Нейкова бяха обсъдени изпълнените мерки и планиране на бъдещи за северния обход на Айтос
12 Октомври 2021, Вторник, 15:48 ч.
Автор: Флагман.бг

Основният трафик на тежкотоварни камиони се е изместил от населеното място и масово превозвачите използват обходни маршрути

По инициатива на областния управител проф. Мария Нейкова и след поети ангажименти пред обществеността на Айтос се проведе работна среща, на която бяха докладвани предприетите мерки от страна на институциите, които трябваше да отговорят на общественото очакване след трагичния инцидент в града. На дискусията в Областна администрация Бургас директорите на  ОД на МВР, Областно пътно управление, Автомобилна администрация, съвместно с кметовете на общините Айтос и Карнобат обсъдиха и бъдещите мерки за извеждане на тежкотоварния трафик от населеното място. 

Директорът на ОД на МВР ст. комисар Калоян Калоянов информира, че на пътния участък Айтос-Руен има постоянно полицейско присъствие за денонощен контрол. Засилено е присъствието и на полицейски автомобили с камери, които засичат нарушители за скорост. Областната дирекция на МВР съвместно с Автомобилна администрация-Бургас поставят на различни места мобилни кантари, които да следят за претоварени камиони. Ст. комисар Калоянов допълни, че до края на седмицата ще бъде монтирана и стационарна камера, която допълнително ще засили контрола над превозвачите. Като резултат от предприетите мерки директорът на ОДМВР-Бургас отчете, че основният трафик на тежкотоварни камиони се е изместил от населеното място и масово превозвачите използват обходни маршрути. 

Директорът на Областно пътно управление инж. Митко Порязов заяви, че са монтирани допълнителни пътни знаци, обозначаващи опасния участък, поставена е хоризонтална маркировка на проблемните зони. Обявена е обществена поръчка за автоматично устройство за записване на автотрафика. Ще бъдат възстановени буферните отбивки за аварирали автомобили. Предстои изготвяне на проект на кръгово кръстовище в района на Асфалтова база-Айтос.

По разпореждане на областния управител проф. Мария Нейкова  в началото на следващата седмица ще се проведе съвместна работна среща между екипи на Областно пътно управление, Община Айтос и Областна администрация Бургас, за да се определи трасето, където ще бъде изграден северния обход, който ще изведе окончателно трафика от гр. Айтос. Така ще се даде началото за предварително проучване на трасето, което следва да се заложи в Общия устройствен план на общината.

 


В категории: Айтос


9
Коментара
Мария АРНАУДОВА Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? 15/12/2025, Понеделник 16:50 0
Тервел ИЛИЕВ Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница 15/12/2025, Понеделник 16:00 2
9
Коментара по темата
9.
Бна
12.10.2021 20:20:55
0
2
Най бързо и евтино е чрез колело на асфалтова база с отбивка на изток за т.а . Над 12т.край гробищната парк и вход през лясковско шосе.
Радикалното решение е на върха отбивка на изток изграждане на път до пътя пещерно... айтос и връзка с гл път сф..бс след бекира.
8.
до Иван
12.10.2021 20:00:27
0
3
Ако не можеш да спреш на стоп палка,какво правим?Продължаваш надолу докато катастрофираш.
7.
Иван
12.10.2021 18:19:22
1
2
Ко е е по-добре при шофиране с превишена скорост? 1. Спира те полицай, разговаря с теб и ти разяснява опасността да продължиш с тази скорост. 2. Снима те камера, ти продължаваш със същата превишена скорост, караш така още доста време и получаваш снимка, т.е. да платиш глоба. Мисля, че първото е по-добре, ако сме честни, разбира се.
6.
Miro
12.10.2021 18:05:10
0
0
Само празни приказки
5.
Запознат
12.10.2021 17:24:56
0
2
Абсолютно безполезни действия: От седмица движението на тирове и други товарни автомобили е през прохода Слънчев бряг -Обзор яко с 200км.в ч.
4.
Rtv
12.10.2021 16:51:46
0
2
Ето така се прави спускане, почти неупотребява спирачка.Ама то това да не е лека кола.Тези дето са на снимката , само да се возят на дясната седалка биха напълнили гащите. Ето ви видеото , приятно гледане :) - https://youtube.com/watch?v=u8O_oYVPmt0&feature=share
3.
Бг пародия, Пародия Бг
12.10.2021 16:28:35
0
4
Ееее тази държавичка няма и няма да я бъде!
До сега къде бяха, питам!?
Деморализирани и политизирана мвр структура!
Нима до сега не трябваше да упражняват контрол!? Спаха, бляха!
2.
Селянин
12.10.2021 16:12:45
0
9
Абсолютно празна работа!
Когато отърват спирачките на двойно претовареният камион с китайските накладки и дискове, на шофиращият от шестнайсет часа шофьор ще му е все тая дали ще го снимат преди да се размаже долу със доста над сто километра в час.
Никой няма топки за реални действия.
1.
*********
12.10.2021 16:02:22
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Предупреждаваха я, но тя не чу - крахът на Джан-Микеле и Габриела Предупреждаваха я, но тя не чу - крахът на Джан-Микеле и Габриела Риалити илюзията се срина ГДБОП с подробности за нарко ОПГ-то, действало под полицейска шапка ГДБОП с подробности за нарко ОПГ-то, действало под полицейска шапка При операцията са задържани общо 16 лица, като седем от тях са привлечени като обвиняеми за участие в организирана престъпна група за извършване на тежки умишлени престъпления Американските служби похвалиха властите ни за разбиването на киберпрестъпна група, Окръжната прокуратура в Бургас с ключова роля Американските служби похвалиха властите ни за разбиването на киберпрестъпна група, Окръжната прокуратура в Бургас с ключова роля Значителен принос в успешното разследване на пране на пари и киберизмами имат разследващите край морето, посочват от U.S. Secret Service Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Как да премахнем мухълът за да не се появи отново? Влага, лоша вентилация и течове са основните причини за появата му Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода 35 защитени диви птици от Руския пазар отново са на свобода Щиглеци, канарчета и зеленики спасени при акция в Пловдив Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Карлос Насар: Асен Златев ми даде смисъл да остана и да се състезавам за България Олимпийският шампион подкрепи новото ръководство на федерацията и предупреди за риск от нови обжалвания Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори Тя се представя за 17-годишната танцьорка, за да разкрие схемата "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас "В търсене на Коледа“ - танцът ще е приказка на сцената на НХК в Бургас На 17 декември от 19,30 часа публиката ще открие топлина, вяра и чудо Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница На този етап се проверяват всички възможни версии, каза говорителят на прокуратурата 
Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Представител на компанията обясни, че всеки може да кандидатства за чипа чрез формуляр в секцията „Регистър на пациентите“ на уебсайта на "Нюралинк Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Руската централна банка влиза в открита юридическа война с ЕС, след като Брюксел удължи блокадата на руски средства Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Млад българин загина при катастрофа в Кипър, шофьорът на колата е дрогиран Инцидентът е станал в Пафос, водачът на автомобила е пребивавал нелегално Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г. Бившите съпрузи загърбиха миналото и се събраха в името на изкуството и сина си Роко Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него Възрастта, икономиката и умората от властта превръщат президентската надпревара в огледален образ На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия Създателят на Мики Маус и Дисниленд остава най-награждаваният човек в историята на киното ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи ЕС въвежда ново правило за автомобилите, което ще ги направи по-скъпи Новите автомобили да съдържат поне 25% рециклирана пластмаса, което ще увеличи производствените разходи и цените Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Естония започна изграждането на бункери по границата с Русия Първите стоманобетонни бункери се монтират в югоизточната част на страната,  до края на 2025 г. се планира изграждането на общо 28 от общо 600 съоръжения Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Гръцки кораб с близо 7 тона кокаин е задържан в Атлантическия океан Плавателният съд е тръгнал от Солун за Латинска Америка, операцията е проведена със съдействието на САЩ и Франция Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Най-малко 21 загинали при внезапни наводнения в Мароко след проливни дъждове Силни гръмотевични бури удариха провинция Сафи, десетки домове са под вода, има ранени
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори