Масова стрелба с много убити в Перм! Какво се случва с нападателя
Психопатът обмислял да нападне бившето си училище, но после се насочил към ВУЗ-а
Осем студенти и охранител бяха убити при безразборна стрелба днес сутринта в Пермския държавен университет (PGNIU). В суматохата някои от студентите започнали да скачат от прозорците.
Очевидци разказват, че стрелецът влязъл необезпокояван в сградата и застрелял всички на партера. След това се барикадирал в 8 -ма сграда и открил безразборен огън.Студентите се барикадирали в класните стаи и започнали да чакат помощ. В същото време в някои класни стаи учителите продължавали да четат лекции.
„Бяхме в първата сграда, научихме за стрелбата само от разменени съобщения по телефоните. Барикадирахме се спокойно и легнахме на пода под бюрата ”, описва ситуацията един от студентите. Той уточнява, че според слуховете стрелбата е започнала в пушалнята до осмата сграда, след което стрелецът отишъл до основния корпус на университета.
Нападателят бързо е идентифициран - 18-годишния Тимур Бекмансуров. Той е оставил съобщение в социалната мрежа преди атаката срещу университета.
В съобщението заподозреният отбелязва, че не е екстремист и престъплението му не е терористична атака. Според него младежът се е подготвял за нападение дълго време, събирайки пари за закупуване на огнестрелно оръжие. През пролетта на 2021 г. той вече имал цялата необходима сума.
Заподозреният е преминал медицински преглед, за да получи разрешение за оръжие. Той планирал да извърши въоръжено нападение над бившето си училище, но след това променил решението си и избрал Пермския държавен университет. Според студентите стрелецът е бил първокурсник в Юридическия факултет.
При нападението са убити осем души, а девет екипа на „Бърза помощ“ работят на място. Жертвите са получили не само огнестрелни рани, но синини и фрактури, тъй като някои от студентите изскачали през прозорците. Данните за ранените се уточняват.
Сред жертвите на нападението е и служител на университетска охрана. Той се опитал да спре нападателя на входа на университета, но бил застрелян.
Около час след първия сигнал за нападението срещу университета в Перм, Следственият комитет на Русия (TFR) съобщи, че стрелецът е задържан. Той оказвал въоръжена съпротива и бил ранен. В същото време, според телеграм канала „112“, раните на нападателя са били фатални и той е починал. В либерална държава щяха да бъдат убити още пет-шест спец-полицаи, докато се опитват да заловят жив нападателя, а после екипи от лекари щяха да се боят за живота на масовия убиец, ако бъде ранен при ареста. В Русия обаче нравите са по-недемократични и там се действа малко по-радикално.
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
2
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои

Тоя сигурно са го тормозили в училище,паднало му е пердето и е изпозастрелял не тези които е трябвало......