×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Строят 9 многоетажни паркинга в София
  • 5,14% е безработицата през ноември
  • КЗП и НАП проверяват малките магазини за необосновано повишаване на цените
  • Възраждане иска избори през март
  • Страната се намира в началото на грипна епидемия, каза доц. Ангел Кунчев
  • Китайци възраждат марката Santana
  • Разкриват директни полети от София до Варшава
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-богатите американци укрили данъци за $163 милиарда годишно


09 Септември 2021, Четвъртък, 16:00 ч.

Ако ситуацията не се промени, през следващото десетилетие бюджетът ще загуби около 7 трилиона долара

Един процент от американските граждани, включително най-богатите американци, укриват данъци на обща стойност 163 милиарда долара всяка година. Това съобщи в сряда Белият дом, предаде finanze.ru.

„Днес нов анализ на Министерството на финансите на САЩ показа, че най-богатите 1% от американците укриват данъци на стойност 163 милиарда долара годишно“, се казва в изявлението.

От своя страна, според Наташа Сарин, заместник-помощник на министъра на финансите по икономическата политика, така наречената данъчна разлика (разликата между размера на действително получените данъци и очаквания обем) е около 600 милиарда долара годишно. По този начин, продължи тя,

през следващото десетилетие американският бюджет ще загуби около 7 трилиона долара, ако ситуацията не се промени, предава lupa.bg.

„Мащабът на загубените приходи е изумителен: той е равен на 3% от БВП или на общите данъци върху дохода, платени от 90% от данъкоплатците с най-ниски доходи“, каза Сарин. "Данъчната разлика може да бъде основен източник на неравенство."
По -рано президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че възнамерява да увеличи данъчното облагане на най-богатите американци, които печелят повече от 400 хиляди долара годишно и увеличават богатството си по време на пандемията.

Според него 55 от най-големите корпорации в страната не са плащали федерален данък върху дохода миналата година. Той също така посочи, че „няма федерални данъци върху доходите над 40 милиарда долара“. Байдън смята, че е необходимо да се реформира системата на корпоративното данъчно облагане, така че богатите компании „да помогнат за плащането на държавни инвестиции, които ще бъдат от полза за бизнеса им“. Той също така каза, че по време на пандемията нетната стойност на около 650 милиардери в Америка се е увеличила с повече от 1 трилион долара. 


В категории: Бизнес


6
Коментара
Мария АРНАУДОВА Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината 16/12/2025, Вторник 15:30 0
6
Коментара по темата
6.
Чекмедже контра
09.09.2021 21:27:17
0
2
Обаче те укриват малка част от имането си, а у нас някои укриват всичко по чекмеджета и шкафове
5.
_nib_
09.09.2021 19:12:01
1
2
Богатите са богати защото ние бедните им плащаме сметките.
4.
Warren Buffett
09.09.2021 17:49:38
1
2
от години съвсем открито се хвали, че плаща по-малко данъци от секретарката си. Нищо ново в сферата на мошеничествата.
3.
ru
09.09.2021 17:15:26
2
1
Щом е .ru бягай на далеч!
2.
Мармот
09.09.2021 16:11:14
1
1
Сайтът е finanz.ru
1.
Мармот
09.09.2021 16:09:56
1
0
Няма такъв новинарски сайт finanze.ru
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства Царево въвежда единни правила за индивидуалните електрически превозни средства Промените целят по-голяма безопасност, ясен контрол и съответствие със Закона за движение по пътищата Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Кметът на Несебър посрещна коледарчета в Общината Ученици от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Свети Влас донесоха празнично настроение и благословии за здраве и берекет         Президентът продължава консултациите за изход от политическата криза с БСП и ИТН Президентът продължава консултациите за изход от политическата криза с БСП и ИТН След категоричните позиции на основните формации, президентът търси възможни сценарии за действие 3 евро такса върху вноса на пратки до 150 евро 3 евро такса върху вноса на пратки до 150 евро Мярката е част от реформата на Митническия съюз и ще действа до 2028 г., когато всички стоки, внасяни в ЕС, ще подлежат на митнически такси Иван Алексиев: Взехме трудното решение да актуализираме данъците в Поморие, защото това е правилното Иван Алексиев: Взехме трудното решение да актуализираме данъците в Поморие, защото това е правилното По повод протеста, който се проведе по-рано пред сградата на Общината той бе категоричен: „Това беше предизборен митинг” Мандариново тирамису - перфектният десерт за зимните празници Мандариново тирамису - перфектният десерт за зимните празници Приготвя се само за 10 минути Четирима отмъкнаха над 370 хил. лева от тузарска къща в Банско Четирима отмъкнаха над 370 хил. лева от тузарска къща в Банско Крадците действали по предварителен план и с разпределени роли Анализ показа, че софиянци и варненци живеят най-охолно Анализ показа, че софиянци и варненци живеят най-охолно Смолян води в образованието, Плевен в здравеопазването "Алфа Рисърч": ГЕРБ първи с 21,4%, ПП-ДБ - 17,8%, "Възраждане" с 11,6%, ДПС - 9,4% "Алфа Рисърч": ГЕРБ първи с 21,4%, ПП-ДБ - 17,8%, "Възраждане" с 11,6%, ДПС - 9,4% Ако изборите бяха днес, ГЕРБ биха получили подкрепата на 21,4% от твърдо решилите да гласуват - спад от малко над 4 процентни пункта спрямо предходни измервания НАП уличи 65 магазина в необосновано повишение на цените, глоби ги общи с 45 000 лв. НАП уличи 65 магазина в необосновано повишение на цените, глоби ги общи с 45 000 лв. НАП и КЗП провериха над 560 търговски обекта, в над 300 от тях инспекциите продължават, следят се и нарушения при въвеждането на еврото
Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. Икономическите загуби от природни бедствия са намалели с една трета през 2025 г. По-спокойният ураганен сезон в Атлантика намали щетите, въпреки мащабните пожари и наводнения Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Джеймс Камерън влезе в клуба на режисьорите милиардери Създателят на „Аватар“ заема пето място сред най-богатите режисьори в Холивуд след Стивън Спилбърг, Джордж Лукас, Питър Джаксън и Тайлър Пери Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените Анджелина Джоли показа белезите от мастектомията, призова за достъпна превенция на рака за жените В интервю за TIME France актрисата говори открито за личния си здравен избор, майка си, битката с генетичния риск от рак и новия си филм, вдъхновен от преживяванията ѝ Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали Почина Антъни Гиъри - актьорът, който промени дефинира дневните сериали . Гиъри е починал в неделя в Амстердам, неговият дом през последните години, вследствие на усложнения след хирургична интервенция България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата България №1 в ЕС по пушачи сред деца - момичетата пушат повече от момчетата Всеки четвъртък българското дете на възраст 13–15 години посяга към цигарите, показва новото глобално проучване Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало Доналд Тръмп-младши се сгоди за модел с впечатляващо минало Доналд и Бетина започват връзката си през 2024 г., като двамата бързо привличат вниманието с публичните си появи ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро ЕЦБ обяви, когато България влиза в еврозоната и какъв ще е точният курс лев-евро На 1 януари 2026 г. левът отива в историята – вижте какво още трябва да знаете МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември МВнР предупреждава, че стачка в Италия може да блокира полети на 17 декември Поради обявена национална стачка във въздушния транспорт са възможни закъснения и отмяна на полети Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Унищожи ли Украйна руска подводница за 400 милиона долара? Москва и Киев с официални позиции Командването на Черноморския флот на РФ заяви, че информацията не отговяря на действителността Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Русия узаконява изземането на жилища в окупирана Украйна Новият нормативен акт засяга милиони украинци, напуснали домовете си заради войната, и отваря пътя за масова преразпределителна собственост
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори