×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдът оправда надзирателите за мистериозната смърт на страшилището Горан Горанов


Съдът оправда надзирателите за мистериозната смърт на страшилището Горан Горанов
Бургаският районен съд отмени и наложените на двамата надзиратели мерки за забрана да напускат страната
Тема в развитие
Ужасяващо! 53 % изгаряния пратили в гроба страшилището на Бургас Горан Горанов Искат 1,3 млн.лева кръвнина за смъртта на Горан Само във Флагман.бг: Вижте кой ще бъде обвинен за мъчителната смърт на затворника Горан Далакманов-баща ще свидетелства по делото „Кирките”, съдийката търси и загиналия Горан Горанов Кошмарът на Бургас Горан: Чувствам се добре в затвора, давайте да сключваме споразумение и да влизам (ВИДЕО) Дежа вю: Прокуратуратa пак се зае с Горан, след като ошамари надзирател Майката на Горан: Не сатанизирайте сина ми, има право на човешко отношение Горан пак наби надзирател - този път заради майка си След вчерашния екшън: Страх в бургаския затвор заради Горан, местят го в лудницата в Ловеч Адвокатката на Горан поиска да го види в затвора, спряха я Свидетел на екшъна с Горан в Бургаския затвор получи инфаркт, почина в болницата Първо във Флагман! Безпрецедентно меле в Бургаския затвор заради Горан, главният надзирател е ударен Шефът на затвора в Бургас Бранимир Мангъров: Знам, че има инцидент с Горан, но нямам подробности Ексклузивно! Свидетел пред Флагман: Убиха Горан? Извънредно! Горан освирепя зад решетките, преби надзирател от Бургаския затвор
виж още
скрий
09 Юли 2021, Петък, 15:41 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Повече от 4 години делото се протакаше, разпитани бяха повече от 70 човека - надзиратели, пандизчии, вещи лица и началници от Затвора в Бургас

Районния съд в Бургас призна подсъдимите Ангел Мавров и Стилиян Карчев, първият „Надзирател в Затвора - Бургас“, а вторият „Надзирател 2-ра степен в Затвора - Бургас”, за невиновни в това, че на 25.03.2017 г., за времето от 07:00 ч. до 07:30 ч., в спално помещение № 228 във ІІ-ра зона с повишена сигурност, при условията на независимо съпричиняване, чрез бездействие, по непредпазливост причинили смъртта на лишения от свобода 32-годишен рецидивист Горан Горанов (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). Това съобщиха току-що от ведомството . 

Съдът отхвърли твърдението, че при настъпилата повреда на парната инсталация в килията, не са осигурили безопасността на лишения от свобода, както и ограничаването, преодоляването и ликвидирането на последствията от повредата и че не са предприели действия по опазване на живота и здравето му.

В съдебните пледоарии, държавното обвинение поиска от съда да наложи условна присъда на Мавров и Карчев, предвид смегчаващите вината обстоятелства -  съвестни и компетентни служители, с безупречно процесуално поведение и обвинението е за причиняване на смърт по несъзнавана предпазливост или т.н. „небрежност“.

 

Повереникът на частните обвинители  адвокат Захари Кирилов поиска Мавров да бъде пратен зад решетките за срок от 1 година, а за Карчев – „Лишаване от свобода“ за срок от 6 месеца, което да бъде отложено за изпитателен срок от 3 години, при смегчаващи вината обстоятелства.

Бургаският районен съд отмени и наложените на двамата подсъдими мерки за процесуална принуда „Забрана за напускане на пределите на Република България“.

Присъдата на Районен съд – Бургас може да бъде обжалвана или протестирана в 15-дневен срок.


В категории: Темида


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Световна легенда идва в Бургас Световна легенда идва в Бургас 13/01/2026, Вторник 19:21 0
Светлозария КИДЕРОВА Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов 13/01/2026, Вторник 17:40 1
Мария АРНАУДОВА Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден 13/01/2026, Вторник 16:40 2
7
Коментара по темата
7.
До 4
10.07.2021 22:13:11
1
0
Този пика клекнал.В затвора е прост и шматка ,навън е ЖЕНА!.Жена му го изостави защото е прост и комплексиран ,а у тях домакинята е той.
6.
Алоу
10.07.2021 08:20:42
1
9
Вместо да ги наградят, те ги съдят. Ба*ти и държавата...
5.
Gero
09.07.2021 21:02:46
1
12
Бравос на съда.Имало справедливост значи.
4.
Д.Манолов-простия
09.07.2021 17:17:41
1
7
Успокои ми са простата тиква
3.
Да
09.07.2021 16:23:11
3
36
Органите да се задействат и да наградят служителите, че са си свършили работата, а тя е да служат на най-добрия интерес на обществото.
2.
Някой
09.07.2021 16:15:17
9
24
Че са го отрепали е ясно но той си беше абсолютна утайка.
1.
5678
09.07.2021 16:09:36
3
42
Браво на съда, ако има виновни са ръководството на затвора и прокуратурата, защо не е бил настанен в Ловеч и лекуван!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Протестите започват, ПП-ДБ зове за пълни площади, за да е честен вота Според опозицията, на бюлетината ще има само един печат и това ще отвори врата за злоупотреби Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Стефан Диомов: Началото не беше солото, а беше акордеонът! Хармоничният инструмент като символ на музикалната история на Бургас Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Двама младежи от Поморие са сред десетте от цялата страна, заслужили престижната стипендия „Буров“ Те са амбициозни и ученолюбиви, а тяхната целеустременост в академичните среди ги отвежда до престижната класация Акордеонът на 172 години: Знаете ли, че Бургас е бил градът с най-много свирещи на „пианото на бедняка” Акордеонът на 172 години: Знаете ли, че Бургас е бил градът с най-много свирещи на „пианото на бедняка” Малцина вече си спомнят, но легендарният Стефан Диомов е започнал кариерата си с акордеон в ръце по време на различни концерти, изпратен с още над 30 юноши от морето в столицата  Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов Поморие отбеляза 148 години от рождението на Яворов Програмата започна с прочит на стихотворения му, последвано от кратко слово за живота и творчеството на Пейо Тотев Крачолов Нека покажем, че Бургас умее да бъде единен и да помогнем на малката Марая да пребори рака Нека покажем, че Бургас умее да бъде единен и да помогнем на малката Марая да пребори рака Тя е само на 3 годинки, дъщеря е на педагог от СУ „Константин Петканов“, но семейството не може да се справи само в тази жестока битка КЗП глоби с 50 бона евро мобилен оператор заради спиране на услуги към изрязден клиент КЗП глоби с 50 бона евро мобилен оператор заради спиране на услуги към изрязден клиент Услугите били неправомерно ограничавани, въпреки че потребителят бил коректен Епидемията чука на вратата, класни ръководители подготвят децата за онлайн обучение Епидемията чука на вратата, класни ръководители подготвят децата за онлайн обучение Бургаски майки са в истинска паника, че децата отново трябва да учат от вкъщи   Търсят млад и енергичен софиянец за управител на детската болница в Бургас, главната сестра е ясна Търсят млад и енергичен софиянец за управител на детската болница в Бургас, главната сестра е ясна Най-разумно е да се покани специалист от втория ешелон на столична клиника, на когото е дошло до гуша от старите професори Здравко от Ритон проходи с патерици и започва възстановяване след тежък инцидент Здравко от Ритон проходи с патерици и започва възстановяване след тежък инцидент Изпълнителят на легендарния дует Ритон се възстановява успешно у дома след операция и продължава да се движи самостоятелно с помощта на патерици
Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден Защо гърците смятат вторник 13-и за фатален ден История, религия и астрология превръщат датата в символ на лош късмет в гръцката култура Apple обяви кога ще пусне първия си сгъваем смартфон Apple обяви кога ще пусне първия си сгъваем смартфон Според нови данни, компанията ще представи гъвкавия си iPhone през септември 2026 г. Транспортният бизнес в България отчита сериозни загуби заради блокадата на гръцките фермери Транспортният бизнес в България отчита сериозни загуби заради блокадата на гръцките фермери Протестите на земеделските производители в Гърция нарушават логистичните вериги и забавят доставките между Балканите и ЕС Джулия Робъртс за избора да пази личния си живот далеч от прожекторите Джулия Робъртс за избора да пази личния си живот далеч от прожекторите Актрисата признава, че славата не е била водещ мотив в кариерата ѝ 3I/ATLAS получи нови данни от изображенията които променят научните представи 3I/ATLAS получи нови данни от изображенията които променят научните представи Междузвездният обект показва необичайни характеристики които предизвикват дискусии сред астрофизиците Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Минесота и Илинойс атакуват в съда действията на администрацията на Тръмп Щатите обвиняват Министерството на вътрешната сигурност в нарушения на Първата поправка и прекомерна употреба на сила при имиграционни акции   „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото Разговор за картината, историята, бъдещето и ясновидството, Доналд Тръмп и моментите, в които тя се повтаря  Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Синът на шаха оглави протестите, но няма да се върне в Иран: Реза Пехлеви и битката за власт Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - По какво си приличат индианците и жените?
- Почнат ли много да се гримират, голям лов ще падне.
Виц на деня Виц на деня - Господине, това "Обичам те" не беше за вас!
- Късно е вече, жена ми те търси... за всеки случай напусни града...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е егоист? Това е човек, който мисли повече за себе си, вместо за мен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори