×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Искат 1,3 млн.лева кръвнина за смъртта на Горан


Искат 1,3 млн.лева кръвнина за смъртта на Горан
Бившият борец и ексгард Горан Горанов загина при мистериозна авария на парната система в килията му на 25 март 2017 г.
Тема в развитие
Ужасяващо! 53 % изгаряния пратили в гроба страшилището на Бургас Горан Горанов Искат 1,3 млн.лева кръвнина за смъртта на Горан Само във Флагман.бг: Вижте кой ще бъде обвинен за мъчителната смърт на затворника Горан Далакманов-баща ще свидетелства по делото „Кирките”, съдийката търси и загиналия Горан Горанов Кошмарът на Бургас Горан: Чувствам се добре в затвора, давайте да сключваме споразумение и да влизам (ВИДЕО) Дежа вю: Прокуратуратa пак се зае с Горан, след като ошамари надзирател Майката на Горан: Не сатанизирайте сина ми, има право на човешко отношение Горан пак наби надзирател - този път заради майка си След вчерашния екшън: Страх в бургаския затвор заради Горан, местят го в лудницата в Ловеч Адвокатката на Горан поиска да го види в затвора, спряха я Свидетел на екшъна с Горан в Бургаския затвор получи инфаркт, почина в болницата Първо във Флагман! Безпрецедентно меле в Бургаския затвор заради Горан, главният надзирател е ударен Шефът на затвора в Бургас Бранимир Мангъров: Знам, че има инцидент с Горан, но нямам подробности Ексклузивно! Свидетел пред Флагман: Убиха Горан? Извънредно! Горан освирепя зад решетките, преби надзирател от Бургаския затвор
виж още
скрий
22 Май 2019, Сряда, 12:00 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимка: Архив на Флагман.бг

Саша (майка), Красимир (баща) и Йонка Горанови (сестра) са предявили сериозен граждански иск

Семейството на ексгарда Горан Горанов иска обезщетение в размер на 1 300 000 лева от обвинените за смъртта му надзиратели Стилиян Карчев и Ангел Мавров, научи Флагман.бг.

Майка му и баща му – Саша и Красимир са предявили иск от по 250 хил. лева към всеки от двамата подсъдими, а сестра му Йонка Горанова – 150 хил. лева. Общата стойност на целия граждански иск към двамата служители на реда е в изключително голям размер и абсолютен рекорд за  Районния съд.

Освен това близките на 32-годишния рецидивист ще влязат и в ролята на частни обвинители по време на същинския процес.

Разпоредителното заседание по процеса се проведе в началото на седмицата. Двамата служители на Бургаския затвор Стилиян Карчев и Ангел Мавров застанаха на подсъдимата скамейка, но категорично отрекоха да имат вина за мистериозната смърт на затворника и поискаха делото да бъде гледано по общия ред.

Разпитват 68 свидетели по процеса за смъртта на Горан, подсъдимите не признават вината си

Общо 68 свидетели ще дадат показания за възникнала ситуация на 25 март 2017 година, когато при 140 градуса представителят на ъндърграунда в Бургас Горан издъхна заради повреда в парната инсталация в наказателната му килия в Зона II на Бургаския затвор. Сред тях са, както колеги на обвиняемите, така и затворници, станали свидетели на мъчителния инцидент.

Карчев и Мавров са били постови в сектора, където в единочката с малък прозорец е избила тръба на парното и буквално е попарила останалия без въздух Горан. Близо година и половина след мъчителната кончина на някогашния шампион по борба и бодигард на видна фигура от бизнеса в Бургас разследването за случилото се в затвора продължава и в следващите месеци ще бъдат разпитани и вещите лица, които ще дадат показания относно експертизи и проби от анализи, проведени дни след смъртта на бившия борец. Първият ден на серията от разпити е насрочен за 26 юни т.г., когато 10 човека ще дадат показания. 

Съдия Николай Гемеджиев уважи искането на семейството на ексгарда и ги допусна само като частни обвинители, а при евентуална осъдителна присъда за двамата надзиратели, близките на Горан ще имат възможност да предяват и гражданския иск, обясни в съдебната зала съдия Гемеджиев.

Според защитниците на двамата надзиратели по закон граждански иск могат да предяват само родителите му, тоест ако бъде наложено обезщетение, то би следвало да е само към Саша и Красимир Горанови, но не и към сестра му.


В категории: Крими


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
10
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф 07/08/2026, Петък 19:31 1
10
Коментара по темата
10.
дилетант
22.05.2019 21:03:53
1
6
Не разбирам -защо обвинението е насочено към надзирателите,те не са държали затворника в техните домове ! Логично е отговорност да носи ИНСТИТУЦИЯТА на която е поверено лицето,а тя вече по-вътрешен ред да си установява,кой какво си е изпълнил или не изпълнил от задълженията.С други думи кинтите би следвало да ги плати държавата в лицето на бургаския затвор,а ако се установи ,че смъртта е настъпила поради това че някой не си е изпълнил задълженията-има си наказателен кодекс !
9.
Брей
22.05.2019 18:44:23
3
9
Малоумната му сестра много си е повярвала.
8.
Ехаа
22.05.2019 16:38:32
1
19
Живота на един бандит е 100 пъти по-скъп от живота на редови гражданин. ДЕМОНкрация!
7.
W
22.05.2019 15:23:13
10
14
Семейството да се нареди до радиатора.
6.
Въпрос
22.05.2019 15:20:29
3
12
Не ми е ясно как така желаете затвор и смърт за някой дилър който е продал наркотици в количества, свеждащи се до грамове, а гласувате и подкрепяте управляващите, които стоят най-отгоре на далаверата, вкарват тонове наркотици, които се продават на децата и ги тровят? Това не мога да разбера.
Значи вие искате правосъдие и смърт само за най-нисшите служители на мафията, което дефакто не променя абсолютно нищо, защото ако днес е осъден и хванат един служител на най-ниско ниво, веднага друг ще заеме мястото му и пак децата ще бъдат тровени.
Вие дефакто не милеете изобщо за децата и не ви пука изобщо дали ги тровят, защото ако беше така...щяхте да обвинявате и да искате съд за главния виновник за престъпността и наркотиците - управлението.
5.
Питър Пан
22.05.2019 14:16:47
10
26
И 5 лева не струва живота на това изчадие.
4.
Я
22.05.2019 13:42:27
7
25
К'во?Ай стига , един гад по- малко за града!
3.
Уплашена
22.05.2019 12:34:52
9
18
Олеле какъв е тос Примат на снимката?
2.
Абв
22.05.2019 12:17:40
11
105
1 300 000 за смърт на кърлеж? Ако им беше толкова мил и драг, щяха да си го гледат като беше жив.
1.
Smith
22.05.2019 12:10:39
11
29
Нормално е да искат такова голямо обезщетение. Ако беше жив щеше да продаде наркотици за поне 10 пъти по-голяма сума. Флегман, я кажете сега тоя циганин ли е, че сте пропуснали да напишете в заглавието с големи удебелени букви.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Тук компромиси с качеството не се правят, а всеки продукт е внимателно подбран от специализирани доставчици В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Морският град се затвърди като най-събитийния у нас през последните години „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита Отборът събра 4 точки от два мача, но тепърва ще разкрива пълния си потенциал. Селекцията остава отворена за 1-2 топ попълнения, които да вдигнат класата, а целта е минимум челната шестица Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Читателка на Флагман.бг разказва, че превозното средство първо поело към Созопол, след това обърнало обратно без никакво обяснение Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Пълно затъмнение обхвана карето между „Александровска“, „Любен Каравелов“, „Демокрация“ и „Булаир“ Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Шефката на Хелио-Тур-С пита кой ще поеме отговорност за продадените за чужд дълг имоти и за натрупаните 3,5 млн. евро лихви Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1 Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия Фавиняна се превърна в екранната Итака на Кристофър Нолан, а местните власти вече се готвят за нова вълна от туристи и инвестиции
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори