×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Иванов от “Росенец”: Няма да подкрепим правителство без ясно отношение към Сарая и ДС


Христо Иванов от “Росенец”: Няма да подкрепим правителство без ясно отношение към Сарая и ДС
Смесицата от корупция и безнаказаност все повече подлагат на риск българския национален суверенитет, заяви още Христо Иванов
07 Юли 2021, Сряда, 15:25 ч.

Това е поробена държава, обсебена от мафията и корупцията. Именно срещу това се бори, добави още той

Съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов обяви, че обединението няма да подкрепи правителство, което няма ясно отношение към превзетата от ДПС и агентите на Държавна сигурност държава. В пряко включване от “Росенец” точно една година след дебаркирането на плажа там, Иванов и Ивайло Мирчев потвърдиха основните червени линии за включване в бъдещо управление. Те включват статута на почетния председател на ДПС Ахмед Доган, на ДПС, присъствието на агенти на ДС в политическия живот, равното третиране на всички български граждани спрямо закона и разследването дали „Лукойл“ е избягвал плащането на данъци.

„Нашето внимание тук не е защото има данъчни или устройствени проблеми с имотите на Доган. Тук се вижда паралелната власт в България. Тук намира своето пряко проявление и можем да я вкараме в дуел“, заяви Христо Иванов от плажа, където миналата година бе изблъскан от гардове на НСО и където българското знаме беше захвърлено.

„България, в която руският нефтен гигант „Лукойл“ може да си прави каквото иска и да източва печалба. България, в която хора ползват влияние, което се корени още в Държавна сигурност и може да изключват действията на българските власти и да си осигуряват тяхното съдействие, това не е суверенна държава. Това не е правова държава, в която българският гражданин решава на избори чрез упълномощените институции. Това е поробена държава, обсебена от мафията и корупцията. Именно срещу това се борим“, добави той.

Христо Иванов заяви, че смесицата от корупция и безнаказаност все повече подлагат на риск българския национален суверенитет

“Когато българският суверенитет е изключен и когато българските институции отказват да изпълняват българските закони, през тази врата влизат влиянията на режими като този на Путин и Ердоган. Не е никак случайно, че първо Карадайъ ходи да целува ръката на Ердоган, а след това Бойко Борисов отиде там”, заяви той.

Според него при посещението си в Турция Борисов е търсил закрила от Ердоган. Добави, че според информацията, с която разполага, лидерът на ГЕРБ се е срещнал с турския президент по своя молба. Не е имало срещи с българските изселнически организации, както твърди заместник-председателят на ГЕРБ Даниел Митов.

“Борисов трябва да реши политическото уравнение как да използва дългата си служба не на българския обществен интерес, а на българското задкулисие, че да бъде пенсиониран извън затвора, а не в него. Реши, че мястото да получи протекция е дворецът на Ердоган”, коментира Иванов.

Съпредседателят на “Демократична България” отново обяви участието на агентите на Държавна сигурност в политическия и обществен живот за един от въпросите, които трябва да бъдат решение след изборите на 11 юли.

“Паралелната власт в България гради на корените на ДС, чийто доносник е бил Ахмед Доган. Листите на ДПС, и не само техните, са червиви с агенти на Държавна сигурност. Тази агентура, която винаги е работила за руските и съветските тайни служби, превърна своето конспиративно влияние в една скрита власт в България. Тя намира своята база в поддържането на големи групи от обществото в състояние капсулация, на страх от етническо противопоставяне чрез нови заплахи”, каза той. 

“Демократична България” ясно поставя тези въпроси. Да, Бойко Борисов приключи. Но за да приключи модела, ние трябва разградим възможността на ДПС да продължава да действа като политическо крило на българската мафия и корупция - организирана и дълбоко вкоренена”, добави Иванов.

“ДПС и Сарая не смятат да се откажат да са щабквартира на българската корупция. Те смятат да продължават да бранят своята позиция да злоупотребяват с власт, да капсулират български граждани, да ограничават техните реални права и свободи. Срещу това се бори “Демократична България”, каза той.

Той категорично заяви, че няма да се правят компромиси с тези теми при съставянето на следващото правителство. 

“Нека да е ясно -  няма да признаем и да подкрепим правителство, ако няма ясно отношение към тези въпроси, защото те са централни за това накъде ще се развива България. Правителство трябва да има, но за да бъде подкрепено от нас и да носим отговорност за него и да подкрепяме като правителство на реалната амбициозна промяна да стъпи на една коалиция, която е структурирана около общата решимост да изчегъртаме не просто Бойко Борисов, а този модел във всичките му институционални проявления”, каза той.

Цялото видео с коментарите на Христо Иванов и Ивайло Мирчев можете да видите тук: https://www.facebook.com/dabulgaria.bg/videos/554387862227238




Срина се при Гала
Срина се при Гала 30/04/2025, Сряда 13:00 0
България Всички новини
На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ Общинското ръководство кани всички жители и гости на града да споделят празника Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард От ул. „Цар Симеон I” та чак до Строителния техникум на бул. „Стефан Стамболов” - при ограничение 30 км/ч., често се виждат автомобили и с 80-90 км/ч. Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци В България има около 250 хиляди вакантни позиции, които са перманентно отворени, повече от тях обаче са нископлатени Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Повечето хлапета започват на минимална работна заплата от 1070 лева плюс процент от оборота Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Кметът на Луковит Иван Грънчаров зове за смиреност Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Беляшки се заместил с износ на цигари Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Изобилие, нови предложения в любовта и кариерата, получаване на признание – всичко това ще бъде на картата за тези знаци Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Десетки любители на активния начин на живот ще се съберат Central Park  Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Рачков и Геро отидоха до Испания заради него Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” И главният прокурор Борислав Сарафов възложи проверка
Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори