Слънчев бряг става детско царство
Малчугани от Украйна, Сърбия и Северна Македония пълнят хотели, очакват се и ученици по програмата за безплатна почивка
Детски групи от Украйна, Сърбия и Северна Македония пълнят хотели в Слънчев бряг. В курорта очакват и първите ученици от България по програмата за безплатна почивка - „Отново заедно“. Пред бТВ Олга Дерменджиева, която е управител на хотел, сподели, че с колегите си се стараят да предоставят на малчуганите услови за развлечения.
„За децата е важно да има развлечения. Разполагаме със спортна площадка, лятно кино“, добави тя.
„В момента имаме почиващи деца от Украйна. Преди няколко дни изпратихме доста голяма група от Сърбия и Северна Македония. Утре се надявам процентът на заетост на базата да се увеличи до 30“, заяви Дерменджиева.
На въпроса дали отпусканите от държавата 500 лева по програмата „Отново заедно“ са достатъчни за едно дете тя отговори с „Да“ и уточни, че самият пакет включва храна, настаняване, екскурзии и транспорт.
Много туроператори се свързаха с мен и поискаха почивка в нашия хотел, добави Олга Дерменджиева.
В момента, в който директорът на училище, одобри офертата и определи кой ще пътува с децата, програмата може да се изпълнява със съгласието на комисията към Министерството на образованието, каза пък туроператорът Евелина Пулева.
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение
Българинът, обвинен в шпионаж в Солун, остава на свобода
Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки
Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета
Община Царево представя културната и фестивална програма до септември
Започва Tales of Sinemoria 2026 - вижте пълната програма на фестивала
Яростен критик на Путин разстрелян в Полша
Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни
Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
