Кметът на Созопол Тихомир Янакиев с молба към местните: Хвърляйте си боклуците в казаните
Градоначалникът се оплака, че среща празни контейнери, осеяни с отпадъци около тях
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев възмутен от боклуците, които среща всеки ден по време на сутришните си обходи. Той помоли местните жители да изхвърлят отпадъците си в контейнерите.
Ето какво написа още градоначалникът:
Ежедневните ми обходи сутрин из Созопол ме сблъскват винаги с една и съща картина, относно изхвърлянето на сметта ни. Изводът ми от това, което постоянно виждам е, че ни е по-лесно да си оставим боклука до казана, отколкото да го хвърлим вътре. Да знам, че тези казани нито са удобни, нито са хигиенни за отваряне, но апелирам за още малко търпение. На финала сме на процедурата по придобиване и монтаж на новите подземни контейнери. Първо за Созопол, а после и в други населени места от Общината. Те са много по-удобни за отваряне, а и осигуряват по-добра хигиена.
Бъдете здрави!
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии

Старият град предложи на така чаканите туристи за Великденските празници преливащи от боклуци контейнери и неописуема смрад.Да не говорим, че беше нужно улиците да се измият поне предпразнично от РТК.За какво ги плащаме тези високи данъци
А...и Хриска да има предвид, че Слави най-вероятно ще спечели следващите избори, да тича отсега да се записва в партията му. Нали само в нея не е била!
никога селяндур няма да се научи как да живее в град , нема толкоз мозък у глъвътъ ,се на селяния го бие
Материала е калпав, истина!