×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ваксината ли уби 57-годишната Румяна?


Ваксината ли уби 57-годишната Румяна?
Починалата в Пловдив Румяна Пенкина е била със запушване на кръвоносните съдове. Това можеше да се случи и без ваксинацията, каза проф. Тодор Кантарджиев
15 Март 2021, Понеделник, 09:53 ч.
Автор: Флагман.Бг

Между смъртта й и имунизацията нямат общо, уверява проф. Кантарджиев. Той не отговори дали предстои ли нов локдаун

Ще се докаже, че няма връзка между имунизацията и смъртта на 57-годишната жена в Пловдив. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия директорът на Националния център за заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев, който е и член на Националния оперативен щаб. 

След смъртта на жената обаче България превантивно спря имунизацията с AstraZeneca. Тя е била с придружаващи заболявания.

Румяна Пенкина от пловдивското село Йоаким Груево е починала ден след като е получила ваксина на AstraZeneca, но не от проблемната партида. Тя е била с наднормено тегло и операция, извършена през 2005 г. заради запушване на артерии на сърцето.

Близките й разказват, че в четвъртък сутринта отишла до личния лекар в Йоаким Груево, област Пловдив, за контролен преглед, а не за да се ваксинира. 

Все пак тя се имунизирала. След това жената не се оплакала от странични реакции. През нощта обаче състоянието й рязко се влошило, разказаха близките й.

„Патоанатомът, който направи аутопсията, сподели, че са взели материали за изследване, за да видят изкарала ли е коронавирус. Жената няма тела за COVID-19. Направен е и PCR тест, изключен е коронавирус. Това е жена със съдова болест – запушване на кръвоносните съдове, основно на сърцето. При някои то е на 100%, което е смущаващо“, коментира проф. Кантарджиев.

„Има данни за прекаран преди години инфаркт. Става дума за един годишен ход на запушване, можеше да се случи и без ваксинацията”, добави инфекционистът.

„Важно е да излязат резултатите, за да може по категоричен начин да представим доказателство, че няма връзка и хората да са спокойни”, добави изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарства Богдан Кирилов.

На въпроса предстои ли нов локдаун, проф. Кантарджиев не даде категоричен отговор, а посочи, че решението за това ще бъде съобщено на редовния брифинг на здравните власти в четвъртък от здравния министър.  

Прекарването на заболяването създава най-трайния и всеобхватен имунитет, коментира професорът. 

За четирима заразени с коронавирус след почивка в Занзибар той каза, че не са заразени с нигерийския щам. 

„Смятам, че мерките, които са въведени в момента - налаганата карантина за идващите от рискови места и места, където има много инфекции и се предполага, че би могло да има някои от новите варианти, ще бъдат достатъчни. Тези, които пристигат от тези страни, могат да се изследват, но пак ще си останат в карантина. Нигерийският вариант в момента не върлува в България", подчерта Кантарджиев.

Той препоръча тези, които се връщат от чужбина, да са под карантина. 

"България ще получи над 18 млн. дози ваксини, което ще бъде достатъчно за ваксинацията на 10 млн. души. При 6 млн. население, което подлежи на ваксинация, изключваме лицата под 16 години, ние имаме поръчани дози ваксини за 10 млн. население. Това е при положение, че в момента на заявяване на количествата, всички социологически проучвания сочиха, че желанието за ваксинация е 20-30%. Това значи, че България е осигурила многократно повече от това, което е било заявено като желание", каза пък Кирилов.


В категории: COVID-19 , Пловдив


1
Коментара
Димитър Киров Свободата и робството в душите на българите Свободата и робството в душите на българите 01/05/2026, Петък 21:29 7
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира пред полицията Мъртво пиян катастрофира пред полицията 01/05/2026, Петък 20:23 0
1
Коментара по темата
1.
Abe
15.03.2021 10:49:33
4
7
Хайде стига лъгахте.Купили сте ги и сега никой не уска да му ги бият.Я тоз отворения го ваксинирайте на живо и да го гледаме по тв дали ще умре.Нали е итворен.Те ако бяха читави бат Бойко първи щеше да се ваксинира
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Два месеца минаха от началото на конфликта, който взриви петролните пазари и доведе света до ръба на глобална криза Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои
Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава  Ден на възможности и рискове – разумът и търпението ще определят посоката Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори